شهریار حسین بر، عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی و دبیر اعتماد ملی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به سلب تابعیت ۲ میلیون نفر در هندوستان در اینستاگرامش نوشت:  یورو نیوز خبری زده با عنوان سلب تابعیت از دو میلیون نفر در هندوستان. تقریبا چنین رفتاری در دنیا کم سابقه است. وقتی سه سال […]

شهریار حسین بر، عضو شورای مركزی حزب اعتماد ملی و دبیر اعتماد ملی استان سیستان و بلوچستان با اشاره به سلب تابعیت ۲ میلیون نفر در هندوستان در اینستاگرامش نوشت: 

یورو نیوز خبری زده با عنوان سلب تابعیت از دو میلیون نفر در هندوستان. تقریبا چنین رفتاری در دنیا کم سابقه است.

وقتی سه سال پیش ترامپ پیروز انتخابات ایالات متحده شد در پستی پیش بینی کردم که ناسیونالیسم در کنار پوپولیسم با نگاهی تمامیت خواهانه همچون موجی به مرور زمان دنیا را خواهد بلعید و از قدرت گرفتن قریب‌الوقوع بوریس جانسون در بریتانیا گفتم و دیگر ناسیونالیست های پوپولیست تمامیت خواه در سراسر دنیا.

حال ناراندا مودی نخست وزیر هند که دارای احساسات ناسیونالیستی مذهبی هندوئیسم است در دو نقطه این کشور نسبت به شهروندان دیگر که اقلیت مسلمان هستند برخوردهایی کاملا بر خلاف قواعد انسانی و حقوق بشری می‌کند.

اما در دنیای جدید، در دنیای منافع کشورها هیچ کشوری علاقه ندارد که به نقض حقوق بشر در کشوری دیگر واکنش نشان دهد مگر آنکه تضاد منافع بین دو کشور وجود داشته باشد.

در مجموع دولت هند در سکوت رسانه‌ای مطلق در حال نقض آشکار حقوق بشر در دو ایالت این کشور است و کشورهای مختلف از جمله کشور ما به دلیل منافع مشترک با هند واکنشی نسبت به این موضوع نشان نمی‌دهند.