تاریخ انتشار:۲۱ مهر ۱۳۹۴در ۶:۵۴ ق.ظ کد خبر:1050

سرنوشت ۹۵ درصد واگذاری‌های دولت گذشته به بخش خصوصی

عباس آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی را نپذیرفته‌اند، ‌ اظهار کرد: درباره واگذاری‌های انجام شده در چند سال اخیر تحقیقات و بررسی‌های بسیاری را انجام داده‌ام و تمام نتایج به دست آمده را در یک کتاب ...

عباس آخوندی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با بیان اینکه ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی را نپذیرفته‌اند، ‌ اظهار کرد: درباره واگذاری‌های انجام شده در چند سال اخیر تحقیقات و بررسی‌های بسیاری را انجام داده‌ام و تمام نتایج به دست آمده را در یک کتاب گردآوری کرده‌ام.

وی ادامه داد: واقعیت این است که در روند واگذاری‌ها ۹۵ درصد مجموعه‌ها و پروژه‌ها به بخش خصوصی برنگشته است و در ‌‌نهایت به نحوی دوباره به دولت واگذار شده‌اند.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بخش خصوصی نقشی در روند این واگذاری‌ها نداشته است، افزود: واگذاری‌ها با شراکت‌های دولتی و با چند واسطه دوباره به دولت برگشته است و یا به نهادهای عمومی غیر دولتی واگذار شده است.

آخوندی تاکید کرد: در بهترین حالت به نهادهایی که در ‌‌نهایت به نحوی تحت کنترل نهادهای عمومی هستند، واگذار شده است و ریسک سرمایه گذاری بخش خصوصی را نپذیرفتند.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که چگونه قرارگاه خاتم با حضور در بیش از ۲۵۰۰ پروژه عمرانی رقیب بخش خصوصی نیست و بخش خصوصی فعال در حوزه عمران مدعی هستند پروژه‌های عمرانی اقتصادی ناعادلانه به قرارگاه خاتم واگذار شده است، ‌ تاکید کرد: در این باره باید حرف‌های بخش خصوصی شنیده شود و اگر تخلفی در روند واگذاری پروژه‌ها بوده باید این موارد در شورای رقابت اثبات شود و در این شورا مورد بحث و پیگیری قرار بگیرد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP