تاریخ انتشار:۲۱ مهر ۱۳۹۴در ۷:۲۱ ق.ظ کد خبر:1064

یاشار گوهری

اعتماد ملی، متفاوت با دیگران

حزب اعتماد ملی از بدو تاسیس خود با راهبردی متفاوت مسیری را درپیش گرفته است که در افکار عمومی نیز کاریزمای خاص و متفاوتی را کسب کرده است. اعتماد ملی با سیاست اصلاح طلبی درون نظام توانسته نزدیک به یک دهه در سپهر سیاسی ایران فعالیت ...

حزب اعتماد ملی از بدو تاسیس خود با راهبردی متفاوت مسیری را درپیش گرفته است که در افکار عمومی نیز کاریزمای خاص و متفاوتی را کسب کرده است.
اعتماد ملی با سیاست اصلاح طلبی درون نظام توانسته نزدیک به یک دهه در سپهر سیاسی ایران فعالیت کند.

ولی محذورات فعالیت سیاسی احزاب به‌دلیل برخی نواقص و نبود قاطعیت در اجرایی کردن ذات اصلی فعالیت حزبی موجب شده احزاب از اصل تاثیر گذاری خود دور شوند و حتی بعضا به جای تاثیر گذاری در روند تحولات سیاسی به نوعی تاثیرپذیر نیز شده اند.

در این بین حزب اعتماد ملی روندی متفاوت داشته و به وضوح فرایند تاثیر گذاری خود را بروز و ظهور داده و اثرات این حزب در سپهر جریان اصلاح طلبی و حتی فضای اجرایی کشور مشاهده می‌شود.

اعتماد ملی همانطور که در مرامنامه آن نیز قید شده است، برای دسترسی سالم به قدرت از طریق یک رقابت سالم و رقابتی با حضور همه سلایق، تشکیل شده و همه سلایق و گروه‌های سیاسی را محترم می شمارد.

یکی از ارکان تاثیر گذار در درون این حزب نیز شاخه جوانان و دانشجویان است که یکی از نقاط پررنگ این تشکل سیاسی است و توانسته است به وضوح نقش اثر گذار جوانان را در فرآیند اجرایی و تشکیلاتی این حزب نمایان کند.

در طول یک سال و نیم که از فعالیت شورای مرکزی شاخه جوانان حزب اعتماد ملی در دوره اخیر آن می گذرد جلسات متعددی برگزار و ارکان شاخه و کمیته‌های داخلی نیز تشکیل شده و مسوولان کمیته ها معرفی و اعضای آنها معرفی شده و جلساتی برگزار شده است.

خوشبختانه فضای تعاملی این شاخه وشورای مرکزی آن اثرات بسیار خوبی را در شتاب فعالیت‌های این مجموعه داشته است و هرکجا اسمی از جوانان فعال حزبی مطرح می شود قطعا نام شاخه جوانان اعتماد ملی به چشم می‌آید.

حضور مجموعه جوانان تحصیلکرده و تشکیلات پذیر و فعال، این شاخه را به مرکز ثقل فعالیت‌های آموزشی و تشکیلاتی تبدیل کرده است و برگزاری جلسات متعدد درون شاخه ای کمیته آموزش نیز دراین راستا بوده است.

فعال کردن سایت خبری شاخه از سوی کمیته رسانه را از دیگر نکات مهمی می توان دانست که در دوره اخیر صورت گرفته است.

ارتباط مستمر با استان‌ها و هماهنگی و ارتباط گیری با جوانان علاقمند استان‌ها از سوی کمیته تشکیلات و امور استانها نیز به جد پیگیری شده است و به نتایج بسیار ارزشمندی دست یافته و منتج به فعال شدن برخی استان‌ها نیز شده است.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP