تاریخ انتشار:۲۶ مهر ۱۳۹۴در ۹:۳۰ ق.ظ کد خبر:1216

عاصمه فندرسکی: برخی از مداحان امروزی نمی‌دانند موسیقی محرم چیست

عاصمه فندرسکی گفت: برخی از مداحان امروزی نمی‌دانند موسیقی محرم چیست، بیشتر مداحان امروزی از موسیقی پاپ استفاده می‌کنند زیرا موسیقی پاپ مورد توجه عامه مردم است در نتیجه مداحان ترجیح می‌دهند از موسیقی استفاده کنند که مورد قبول عامه مردم باشد. عاصمه فندرسکی، پژوهشگر موسیقی ...

عاصمه فندرسکی، پژوهشگر موسیقی و مدیر موسسه آوای مهربانی درباره موسیقی محرم گفت: برخی مداحان امروز موسیقی آن ور آب را گوش می‌کنند و از اشعار ناب کاملا دور شده‌اند. بهتر است بگوییم مداحان امروزی بیشتر شبیه خوانندگان پاپ هستند. همچنین نوع حسین گفتن‌های این افراد خیلی بد است و اصلا در شان و مقام امام حسین (ع) نیست.

فندرسکی در ادامه بیان کرد: متاسفانه کسانی‌که به خیال خودشان مداحی می‌کنند با امامان بسیار خودمانی شده‌اند که این کار اشتباه است، مثلا از الفاظ “امام جون” استفاده می‌کنند که در قرآن آمده است پیامبر را با هر اسمی نباید صدا بزنیم در نتیجه این مشکلات و بی‌توجهی‌ها موسیقی محرم را از مسیر اصلی خود دور کرده است.

این پژوهشگر خاطرنشان کرد: برخی از مداحان نمی‌دانند موسیقی محرم چیست، بیشتر مداحان امروزی از موسیقی پاپ استفاده می‌کنند زیرا موسیقی پاپ مورد توجه عامه مردم است در نتیجه مداحان ترجیح می‌دهند از موسیقی استفاده کنند که مورد قبول عامه مردم باشد.

عاصمه فندرسکی در ادامه تاکید کرد: مردم نباید اصالت‌ها را فراموش کنند و بهتر است کمی به گذشته موسیقی محرم و موسیقی مذهبی توجه کنیم. مداحان هر سال از آخرین تکنیک‌های موسیقی پاپ استفاده می‌کنند و به همین دلیل است که شاهد سقوط موسیقی مذهبی هستیم.

‌ مدیر موسسه آوای مهربانی افزود: مداحان به جای اینکه به فرهنگ قیام امام حسین (ع) توجه کنند متاسفانه در اشعار خود به توصیف صورت امامان می‌پردازند در صورتی‌که باید بیان کننده رشادت، دلیری و شجاعت امامان باشند.

عاصمه فندرسکی در پایان گفت: مسئولین و نهادهای دولتی باید برای آئین‌ها و موسیقی مذهبی بودجه بیشتری در نظر بگیرند زیرا موسیقی مذهبی نیاز به حمایت و توجه بیشتر مسئولین دارد.


ارسال نظر

Go to TOP