تاریخ انتشار:۲۷ مهر ۱۳۹۴در ۷:۵۲ ق.ظ کد خبر:1242

نشست کمیسیون مشترک ایران و ۱+۵ امروز در وین برگزار می شود

نخستین نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ظهر امروز با شرکت معاونان وزرای خارجه ایران و کشورهای 1+5 در وین برگزار می‌شود. روند اجرایی شدن برجام و آغاز فعالیت کمیسیون مشترک و فعالیت‌های پیش بینی شده در این چارچوب در این نشست یک روزه ...

نخستین نشست کمیسیون مشترک برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) ظهر امروز با شرکت معاونان وزرای خارجه ایران و کشورهای ۱+۵ در وین برگزار می‌شود.

روند اجرایی شدن برجام و آغاز فعالیت کمیسیون مشترک و فعالیت‌های پیش بینی شده در این چارچوب در این نشست یک روزه مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.

هیأت ایرانی در حاشیه این نشست دیدارهای دوجانبه با برخی از کشورهای عضو ۱+۵ خواهد داشت.

عراقچی رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام پیش از این، مرور آخرین تحولات برجام، مرور نحوه اجرای تعهدات طرفین در فاصله روز تصویب و روز اجرا را دستور کار نخستین نشست این کمیسیون مشترک برشمرده بود.

شب گذشته و همزمان با روز تصویب، محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران و فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا بیانیه مشترکی را صادر و اعلام کردند که به منظور فراهم ساختن هرچه بیشتر زمینه‌های لازم برای اجرای برجام، کمیسیون مشترک پیش‌بینی شده در برجام اولین نشست خود در سطح مدیران سیاسی را در تاریخ ۲۷ مهر در وین برگزار خواهد کرد.

در این بیانیه آمده است: همه طرف‌ها کماکان قویاً متعهد هستند که اجرای برجام در سریع‌ترین زمان ممکن را تضمین کنند. بدین منظور، ما همه آمادگی‌های لازم را فراهم خواهیم کرد.


ارسال نظر

Go to TOP