تاریخ انتشار:۲۷ مهر ۱۳۹۴در ۱۱:۳۳ ق.ظ کد خبر:1283

حضرتی: فیلترهای شورای نگهبان مشارکت مردم را کم رنگ می‌کند

اعتماد ملی: مناظره محمدحسن قدیری‌ابیانه کارشناس مسائل استراتژیک و سفیر سابق کشورمان در استرالیا و مکزیک و الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد با موضوع « واکاوی سیاست داخلی دولت » در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد. به گزارش اعتماد ملی، الیاس حضرتی در این مراسم گفت: ...

اعتماد ملی: مناظره محمدحسن قدیری‌ابیانه کارشناس مسائل استراتژیک و سفیر سابق کشورمان در استرالیا و مکزیک و الیاس حضرتی مدیر مسئول روزنامه اعتماد با موضوع « واکاوی سیاست داخلی دولت » در دانشگاه تربیت مدرس برگزار شد.

به گزارش اعتماد ملی، الیاس حضرتی در این مراسم گفت: حرکت امام خمینی (ره) بر مبنای حضور همه توده‌ها استوار بوده است. تمام تکیه امام (ره) در زمان آغاز جنگ به ارتش و سپاه نبود و مردم طرف حساب همه حرف‌ها قرار داشتند و پیروزی جنگ مدیون این نگاه امام(ره) به مردم بود.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در قسمت دیگری از سخنان خود پیرامون فعالیت احزاب در انتخابات، افزود: احزاب تنها باید برای تهران اسامی کاندیداهای انتخاباتی خود را بیان کنند و دلیلی ندارد که احزاب مختلف درباره کاندیدا شدن افراد در شهرستان‌ها چیزی بگویند.

حضرتی ادامه داد: نباید مردم را شاخه به شاخه کنیم و معتقد باشیم که آنان توان تشخیص حق از باطل را ندارند. من علی‌رغم احترام به شورای نگهبان صحبت‌های زیادی پیرامون این جایگاه دارم.

وی گفت: فیلترهای مختلف شورای نگهبان برای انتخاب افراد در انتخابات، بحث مشارکت مردم را کم رنگ می‌کند. هر زمان ما به مردم اعتماد کردیم بهترین انتخابات را در کشور رقم زده‌ایم.

حضرتی تصریح کرد: ملت برای کج اندیشان جامعه چه اصلاح طلب و چه اصولگرا ارزشی قائل نیست. هر جایی اصول و قوانینی دارد و احزاب در چارچوب قوانین باید آزادی بیان داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به عملکرد دولت گذشته، گفت: به چه دلیل انجمن اسلامی باید تعطیل شود؟ این تشکل تنها دو نقد به رئیس جمهور سابق داشتند که پایشان به کمیته انضباطی باز شد. آیا این روش درست است؟ روزنامه‌ها را توقیف می‌کنند، انجمن اسلامی را در دانشگاه‌ها می‌بندند و بعد مدعی اداره کشور هستند.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد افزود: سیاست روحانی دارای نقص‌های فراوانی است و یکی از مهمترین کارهایی که وی داشته این بوده که از نظرات و آراء کارشناسان کشور استفاده می‌کند.

وی تاکید کرد: اینکه می‌گویند روحانی قرار بود بعد از صد روز مشکلات را حل کند، دروغ بزرگی است. رئیس جمهور قرار بود بعد از صد روز گزارشی از اوضاع جامعه به مردم بدهد.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد گفت: روحانی پس از صد روز متوجه شد که چه دولتی را تحویل گرفته و شاید اگر می‌دانست با چالش‌هایی که از دولت احمدی نژاد رخ داده بود، روبرو می‌شود هرگز این منصب را قبول نمی‌کرد.

وی اضافه کرد: در دولت گذشته ۷۰۰ میلیارد دلار در کشورمان پودر شده است و بدتر از آن اخلاق، مناسبات و حریم‌های انسانی در کشورمان از بین رفته است. آنانی که سفت و سخت از احمدی نژاد دفاع می‌کنند روحیه عجیبی دارند.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد افزود: روحانی توانسته ریل‌گذاری خوبی را در مدیریت‌ها داشته باشد. در بحث سیاست خارجی و بحث مذاکرات هم رهبری، روحانی و ظریف فداکاری کردند و مجلس هم دغدغه‌ای که وجود داشت را درک کرد.

وی گفت: ان‌شاءالله در آینده در حوزه سیاست خارجی پرتحرک خواهیم بود، در واقع باید گفت این مراودات است که گره‌ها را باز می‌کند که با برجام آغاز آن صورت گرفته است.

حضرتی ادامه داد: دولت فعلی دولتی نیست که در هاله‌ای از نور کشیده شده باشد و معتقد باشد از سوی امام زمان منصوب شده است. این دولت، دولتی زمینی است و البته یک گذشته وحشتناکی را پشت سر گذاشته و باید این گذشته را به بار بکشد.

وی در مورد عملکرد دولت تصریح کرد: در حوزه سیاست خارجی می‌توانیم به دولت نمره خوبی بدهیم. در بحث اقتصادی هم باید امنیت در سرمایه گذاری داخلی و خارجی تامین و قوانین اقتصادی بازنگری و تدوین شوند. بازگشایی راه برای علاقه‌مندان به حوزه اقتصادی از کارهایی است که باید در این حوزه صورت گیرد.

حضرتی اضافه کرد: دولت در حوزه سیاست داخلی عقب است و مردم توقع دارند مطالباتشان برآورده شود، چون طبق شعارها به روحانی رای داده‌اند.

وی گفت: مجموعه بدنه دولت فاصله زیادی با روحانی دارند؛ منظور از مجموعه بدنه یعنی برخی فرمانداران و استانداران، برخی هم که کمر همت بسته‌اند که روحانی را به زمین بزنند.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد ضمن انتقاد از برخی رفتارها با رئیس جمهور، اظهار داشت: متاسفانه برخی از خبرگزاری‌ها به راحتی به رئیس جمهور کشورمان برچسب جاسوس می‌زنند و کسی هم نیست که این امر را پیگیری کند. باید بدانیم که توهین به روسای سه قوه جرم محسوب می‌شود.

وی در رابطه با سوالی پیرامون پرونده کرسنت هم گفت: کرسنت پرونده مفصلی دارد. از شورای عالی امنیت ملی می‌خواهیم که این محرومیت پیرامون پرونده کرسنت را بردارند تا پرونده به صورت کامل آشکار شده و مشخص شود که داستان از چه قرار است.

مدیر مسئول روزنامه اعتماد در خاتمه گفت: اطلاعاتم در مورد پرونده کرسنت کامل نیست. من بیژن زنگنه را قوی‌ترین فرد در کابینه دولت می‌دانم. وی پاک پاک است و افراد منتسب باعث ایجاد پرونده کرسنت شده‌اند.


ارسال نظر

Go to TOP