تاریخ انتشار:۲۸ مهر ۱۳۹۴در ۶:۴۱ ق.ظ کد خبر:1291

عربستان: آماده مقابله نظامی در برابر ایران هستیم

وزیر امور خارجه عربستان سعودی ابراز امیدواری کرد که ایران با تغییر سیاست‌هایش از دخالت در امور کشورهای منطقه خودداری کند و در عین حال تهدید کرد که ریاض حتی آماده مقابله نظامی با اقدامات ایران است. عادل الجبیر، دوشنبه ۲۷ مهر، در کنفرانس خبری مشترک ...

وزیر امور خارجه عربستان سعودی ابراز امیدواری کرد که ایران با تغییر سیاست‌هایش از دخالت در امور کشورهای منطقه خودداری کند و در عین حال تهدید کرد که ریاض حتی آماده مقابله نظامی با اقدامات ایران است.

عادل الجبیر، دوشنبه ۲۷ مهر، در کنفرانس خبری مشترک با وزیر امور خارجه آلمان، ادعا کرد: «ما امیدواریم ایران سیاست‌هایش را تغییر دهد و دخالت در امور کشورهای منطقه، در سوریه، یمن، عراق و لبنان را متوقف کند».

به گفته وزیر امور خارجه عربستان سعودی، این کشور از «تمام توان سیاسی، اقتصادی و نظامی» خود برای «دفاع از حاکمیت و مردم‌اش در برابر اقدامات ایران» استفاده خواهد کرد.

محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان چند روز پیش با بیان اینکه «تلاش عربستان برای حذف ایران از منطقه باعث خونریزی و دامن زدن به درگیری می‌شود»، خواستار پایان دادن به این روند شد.

در واکنشی به این سخنان، جبیر مدعی شد که «وقتی عربستان سعودی و مردمش هدف حملات مداوم ایران قرار دارند، داشتن روابط مثبت سخت است».


ارسال نظر

Go to TOP