تاریخ انتشار:۲۸ مهر ۱۳۹۴در ۸:۳۷ ق.ظ کد خبر:1317

ظریف: رکن آبادی همچنان مفقود است

اعتماد ملی: وزیر امور خارجه صبح امروز سه شنبه درباره سرنوشت غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان گفت: ایشان همچنان مفقود هستند و امیدواریم هرچه زودتر به سلامت به نزد خانواده‌ خود بازگردد.   به گزارش اعتماد ملی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز ...

اعتماد ملی: وزیر امور خارجه صبح امروز سه شنبه درباره سرنوشت غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان گفت: ایشان همچنان مفقود هستند و امیدواریم هرچه زودتر به سلامت به نزد خانواده‌ خود بازگردد.

  به گزارش اعتماد ملی، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز سه شنبه در مراسم تشییع احمد فهیما معاون اداره نمایندگی های خارجی اداره کل تشریفات وزارت امور خارجه که در حادثه منا جان باخته در جمع خبرنگاران درباره سرنوشت غضنفر اصل رکن‌آبادی سفیر سابق ایران در لبنان گفت: ایشان همچنان مفقود هستند و امیدواریم هرچه زودتر به سلامت به نزد خانواده‌ خود بازگردد.

وی درباره حادثه منا عنوان کرد: احساس می‌کنیم که دولت عربستان و مسئولان حج در دولت سعودی مسئولانه با موضوع حادثه منا برخورد نکردند و اقدامات مناسب برای نجات جان حجاج و همچنین رسیدگی به وضعیت جان‌باختگان را انجام نداده‌اند.

ظریف با ذکر این نکته که متأسفانه در این فاجعه تعداد زیادی از مسلمانان از کشورهای مختلف اسلامی جان خود را از دست داده‌اند، به تشریح اقدامات وزارت امور خارجه برای پیگیری این موضوع با هماهنگی سایر دستگاه‌ها پرداخت.

وزیر خارجه افزود: وزارت امور خارجه از ابتدا اقدامات لازم را در این زمینه آغاز و با جدیت بحث بازگرداندن حجاج به صورت سالم به کشور را پیگیری کرد.

وی ادامه داد: این وزارتخانه همچنین در راستای باز گرداندن پیکر جان‌باختگان این فاجعه با جدیت اقدامات لازم را انجام داد.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان افزود: بعد از این موضوع نیز تمام تلاش ما این بوده که ضمن بررسی واقعیت‌های این قضیه فاجعه‌آمیز از تکرار آن جلوگیری شود و ما در وزارت امور خارجه این کار را شروع کرده و با دیگر کشورهای اسلامی نیز در حال مشورت هستیم.

به گزارش اعتماد ملی، غضنفر رکن‌آبادی سفیر سابق کشورمان در لبنان، در جریان فاجعه منا مفقود شد و هنوز اثری از او به دست نیامده است.

دولت عربستان ابتدا سفر رکن‌آبادی به عربستان را به کلی رد کرد اما با انتشار تصاویر او از حج و همچنین صفحه پاسپورت او که نشان از ورود او به عربستان داشت، این ادعا تکذیب شد.

 


ارسال نظر

Go to TOP