تاریخ انتشار:۲۸ مهر ۱۳۹۴در ۱۰:۲۲ ق.ظ کد خبر:1348

در گفت‌و‌گو با اعتماد ملی:

ابوالحسنی خباز را به دفتر حزب اعتماد ملی دعوت کرد

اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی پس از انتخابات سال 88 با توجه به حوادث پس از آن انتخابات با رکودی چند ساله روبه‌رو شد. البته بسیاری از اعضای شورای مرکزی این حزب، همچنان سعی کردند با وجود پلمپ دفتر حزب، جلساتی را هرچند به طور نامنظم ...

اعتماد ملی: حزب اعتماد ملی پس از انتخابات سال ۸۸ با توجه به حوادث پس از آن انتخابات با رکودی چند ساله روبه‌رو شد. البته بسیاری از اعضای شورای مرکزی این حزب، همچنان سعی کردند با وجود پلمپ دفتر حزب، جلساتی را هرچند به طور نامنظم برگزار کنند. در این میان برخی از اعضای حزب، ترجیح دادند به‌طور غیر رسمی از این حزب کناره‌گیری کنند و تنها نام آن را برای جلب اعتماد مردم یدک بکشند. اقلیتی که حاضر به پرداخت کمترین هزینه‌ای نبودند و حالا پس از استفاده از اعتبار اعتماد ملی، سعی دارند با سخنانی کذب، علیه این حزب فراگیر موضع‌گیری کنند. حزبی که از سال ۹۲ به‌طور رسمی فعالیت قانونی خود را از سر گرفته و جلسات شورای مرکزی حزب با حضور اکثریت اعضا، تشکیل شده و کمیته‌های تخصصی حزب نیز فعالیت جدی دارند.

رحیم ابوالحسنی عضو شورای مرکزی حزبدر گفت وگو با «اعتماد ملی» به برخی ادعاها مطرح شده از سوی محمدرضا خباز عضو سابق این حزب که در مصاحبه ای با خبرگزاری فارس مطرح شد پاسخ دارد.

ابوالحسنی در پاسخ به ادعای مطرح شده مبنی بر عدم وجود خارجی حزب اعتماد ملی، گفت:  اینکه بگوییم حزب اعتماد ملی وجود خارجی ندارد خلاف واقعیت است؛ چرا که حزب در همه استان‌ها دبیر استانی دارد و شوراهای استانی در همه استان‌ها فعال شده است. در بعضی شهرها در حال راه‌اندازی شورای شهرستان است و سالی سه الی چهار بار جلسه شورای مرکزی با دبیران استانی دارد. با این شرایط چگونه حزب وجود خارجی ندارد؟

او با اشاره به راه اندازی شورای حزب در استان تازه تاسیس البرز، گفت: امروز  همین که تعداد زیادی عضو حزب هستند  و جلسه برگزار می‌کنند و ستاد انتخابات حزب هر هفته جلسه دارد و دفتر سیاسی فعال است، نشان‌دهنده حضور با قدرت اعتماد ملی در صحنه است.

رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی درباره اینکه حزب اعتماد ملی در حال حاضر دفتری ندارد و این از دلایل فعال نبودن حزب در مصاحبه خباز برشمرده شده است، گفت: دوران سخت افزاری گذشته و در هیچ جای دنیا نوشته نشده که نشانه فعالیت یک حزب، دفتر داشتن یا نداشتن آن نیست. اما جهت اطلاع ایشان حزب اعتماد ملی دفتر دارد و هر وقت ایشان تمایل داشتند می‌توانندبه دفتر حزب تشریف بیاورند.

استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه پس از وقایع سال ۸۸ افراد محافظه کار و کم ظرفیت از حزب دوری کردند، گفت:  کسانی که حاضر به پرداخت هزینه در حوزه سیاسی نبودند از حزب عملا جدا شدند.

ابوالحسنی گفت: تعداد افراد جدا شده بر روی اکثریت شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تاثیری نداشت که بخواهیم شورای مرکزی را ترمیم کنیم. و هنوز شورای مرکزی جلسات خود را به‌طور منظم برگزار می‌کند و کمیته‌ها و شاخه‌های آن فعال است و نبود چند  نفر آسیبی به حزب نزده  و نمی‌زد.

او در پاسخ به این سوال که آیا آقای خباز هنوز عضوی از شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است یا نه، گفت: ایشان جزو آن چند نفری بود که بعد از وقایع ۸۸ ارتباطش را با حزب قطع کرد.


ارسال نظر

Go to TOP