تاریخ انتشار:۲۸ مهر ۱۳۹۴در ۱۱:۰۹ ق.ظ کد خبر:1368

برای اولین بار در انگلیس اسلام ستیزی یک جرم مستقل شد

دولت انگلیس برای نخستین بار اعلام کرد به صورت قانونی جرایم "اسلام ستیزی" را به رسمیت می شناسد. تا قبل از این اسلام ستیزی در چارچوب کلی جرم به شمار می رفت اما از این پس این موضوع به عنوان جرم مستقل به شمار می رود. اسلام ...

دولت انگلیس برای نخستین بار اعلام کرد به صورت قانونی جرایم “اسلام ستیزی” را به رسمیت می شناسد.

تا قبل از این اسلام ستیزی در چارچوب کلی جرم به شمار می رفت اما از این پس این موضوع به عنوان جرم مستقل به شمار می رود.

اسلام دومین دین بزرگ در بریتانیاست. از میان جمعیت ۶۰ میلیونی بریتانیا نزدیک به ۲ میلیون نفر مسلمان هستند. هم اکنون ۶۰۰ مسجد و ۶۰ مدرسه اسلامی در بریتانیا فعالیت می کند.

این اقدام پس از آن صورت می گیرد که دفتر نخست وزیری بریتانیا اعلام کرد جرایم کینه توزی و نفرت افکنی علیه مسلمانان در سال ۲۰۱۴  نسبت به سال قبل از آن به میزان ۴۵ درصد افزایش یافته و به ۵۲ هزار مورد رسیده است.
با این اقدام در کنار جرایم یهودستیزی، جرایم مربوط به نفرت افکنی علیه اسلام (اسلام ستیزی) نیز به رسمیت شناخته می شود.

دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس به پلیس این کشور دستور داده است جرایم اسلام ستیزی را از فهرست عمومی جرایم نفرت افکنی خارج کرده و برای نخستین بار در فهرست مستقلی تحت عنوان “جرایم نفرت افکنی علیه مسلمانان” جای گرفت.

همزمان مرکز تحقیقات “دیموس” انگلیس در گزارشی اعلام کرده است که در بازار کار در انگلیس، میان مسلمانان و غیرمسلمانان، تبعیض اعمال می شود.

این مرکز از دولت انگلیس خواسته است قوانینی را تصویب کند که براساس آن افراد متقاضی کار در شرکت های بزرگ از اعلام دین خود معاف شوند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP