تاریخ انتشار:۲۹ مهر ۱۳۹۴در ۶:۴۵ ق.ظ کد خبر:1407

وام ٢٥میلیونی خودرو فقط سفته می‌خواهد

اعتماد ملی: معاون وزير صنعت گفت: پرداخت وام ٢٥ ميليوني خودرو منتظر ابلاغ بانك مركزي است. محسن صالحي‌نيا به ارايه توضيحاتي در مورد چگونگي ارايه وام ٢٥ ميليون‌توماني به خريداران خودرو پرداخت و به تسنیم گفت: قرار شده خودروسازان پيش‌فاكتورهايي را با محاسبه نرخ خودرو و ...

اعتماد ملی: معاون وزير صنعت گفت: پرداخت وام ٢٥ ميليوني خودرو منتظر ابلاغ بانك مركزي است.

محسن صالحي‌نيا به ارايه توضيحاتي در مورد چگونگي ارايه وام ٢٥ ميليون‌توماني به خريداران خودرو پرداخت و به تسنیم گفت: قرار شده خودروسازان پيش‌فاكتورهايي را با محاسبه نرخ خودرو و نرخ سود عقود مبادله‌اي صادر و آنها را در قبال سفته به مشتريان ارايه كنند. وي با بيان اينكه خودروسازان سفته‌ها را نزد بانك برده و خريد دين مي‌كنند، افزود: در واقع نرخ تسهيلات خودرو براي مصرف‌كنندگان شش درصد زير نرخ عقود مبادله‌اي تمام مي‌شود.

معاونت امور صنايع وزارت صنعت اضافه كرد: منابعي هم در اختيار خودروسازان با اجرايي شدن اين وام قرار مي‌گيرد. صالحي‌نيا با اشاره به اينكه منتظريم بانك مركزي اجرايي شدن اين وام را به سيستم بانكي ابلاغ كند، گفت: اميدواريم با ارايه اين وام تحريك تقاضا در بازار خودرو به وجود آيد. معاونت امور صنايع وزارت صنعت در پاسخ به اين پرسش مبني بر اينكه سخنگوي دولت در حاشيه شوراي گفت‌وگوي بخش خصوصي و دولت اعلام كرده يارانه‌اي مجزا براي خودروسازان در نظر گرفته‌ايم آيا در حال حاضر رقم نهايي براي اين موضوع تعيين شده يا خير، گفت: بنده از اين يارانه خبر ندارم.

در بسته اقتصادی شش ماهه دوم سال ۹۴ که ازسوی دولت اعلام شد، وام ۲۵ میلیون تومانی برای خرید خودرو در نظر گرفته شده است.


ارسال نظر

Go to TOP