تاریخ انتشار:۰۴ آبان ۱۳۹۴در ۸:۳۸ ق.ظ کد خبر:1606

گزارش تصویری از یک ویرانی: باغ کوچه ناهید با تهران خداحافظی کرد

اعتماد ملی: باغ کوچه ناهید یکی از باغ های واقع در خیابان ولی عصر (عج) روبروی پارک ملت به صورت کامل از بین رفت. به گزارش اعتماد ملی مدتی است که اخبار متعددی درباره از بین رفتن فضاهای سبز در تهران منتشر می‌شود و بر اساس گزارش ...

اعتماد ملی: باغ کوچه ناهید یکی از باغ های واقع در خیابان ولی عصر (عج) روبروی پارک ملت به صورت کامل از بین رفت.

به گزارش اعتماد ملی مدتی است که اخبار متعددی درباره از بین رفتن فضاهای سبز در تهران منتشر می‌شود و بر اساس گزارش های رسیده به سایت اعتماد ملی، باغ ناهید هم به این موارد اضافه شد.

پیش از این رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با ارائه اسلایدهایی از روند نابوی در باغات و فضای سبز شهر تهران در منطقه ۲ شهرداری تهران، خطاب به اعضای شورای شهر گفت: دیگر امیدی به شهرداری نیست اعضای شورا برای حفظ باغات و درختان شهر کاری کنند.

رحمت اله حافظی گفت: در دو سال گذشته صحبت های زیادی درباره قطع درختان در شهر تهران مطرح شده است. این بار قطع درختان در محدوده ستارخان است که بر اساس تصاویر ماهواره ای طی ۱۱ سال گذشته سهم عمده ای از فضای سبز، باغات و درختان این محدوده نابود شده است.

او با اشاره به اینکه بیش از این امیدی به شهرداری تهران نیست خطاب به اعضای شورای شهر تهران، گفت: اعضای شورای شهر تهران فکری برای حفظ باغات شهر تهران بکنند زیرا مشابه این باغ در شهر تهران بسیار است که در حال نابودی است، چگونه می خواهیم هوای پاک داشته باشیم در حالی که زیرساخت های آن در حال نابودی است.

مچنین احمد دنیامالی عضو دیگر شورای شهر تهران گفت: شورا و شهرداری مجموعه ۲۵۰۰ پرونده برای بررسی به مراجع قضایی فرستاده‌اند اما متاسفانه تاکنون هیچ کدام از آنها بررسی نشده است.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران ضمن انتقاد از وضعیت اسف‌بار پایتخت، گفت: به دنبال نابودی فضاهای سبز و باغات شهر، تهران پرنده‌ها هم شهر را ترک کردند، در واقع تهران به شهری تبدیل شده که دیگر جایی برای زندگی پرنده‌ها نیست، امروزه تنها کلاغ‌ها توانستند با شرایط زندگی در پایتخت کنار بیایند و این در حالی است که افزایش تعداد کلاغ‌ها با افزایش جمعیت موش‌ها در تهران تناسبی برابر دارد.

 

در ادامه گزارش تصویری نابودی باغ ناهید را مشاهده می کنید:

nahid-2009nahid-2014 (1)ValiAsr-nahid (1) (1)ValiAsr-nahid (4) (1)ValiAsr-nahid (10)

 


ارسال نظر

Go to TOP