تاریخ انتشار:۰۵ آبان ۱۳۹۴در ۱۲:۲۰ ب.ظ کد خبر:1673

ولایتی: عربستان در حال طراحی تروریست است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مساله هسته ای و توافق برجام را موضوعی بسیار مهم، حیاتی و استراتژیک برای ایران دانست و گفت: امیدواریم در آینده اجرای توافق برجام بدون هر کاستی انجام شود. به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی روز سه شنبه ...

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مساله هسته ای و توافق برجام را موضوعی بسیار مهم، حیاتی و استراتژیک برای ایران دانست و گفت: امیدواریم در آینده اجرای توافق برجام بدون هر کاستی انجام شود.

به گزارش جماران به نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی روز سه شنبه در حاشیه دیدار ایوانف مشاور سابق رییس جمهور روسیه در امور امنیتی این مطلب را در جمع خبرنگاران بیان کرد.

وی درباره نامه رهبر معظم انقلاب به رئیس جمهوری درباره برجام نیز اظهار داشت: در این مسایل استراتژیک که مرتبط با سیاست های داخلی و خارجی است، رهبر معظم انقلاب بر اساس قانون اساسی اشراف دارد و هرگاه احساس کنند باید حضور یابند، راهنمایی های لازم و راهبردی را عرضه خواهند کرد.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: در این نامه شاهد بودیم برخی کاستی ها که ممکن بود در اجرا پیش آید و برخی نقایص که وجود داشت با تذکرات رهبری عملا مورد توجه قرار گیرد.
ولایتی افزود: امیدواریم در آینده اجرای توافق برجام بدون هر کاستی انجام شود و استمرار توافق و حمایت رهبر معظم انقلاب، حائز اهمیت است؛ امیدواریم تذکرات و توجهات ایشان دقیقا اجرا شود.

**عربستان به نمایندگی از آمریکا در حال طراحی و حمایت از تروریسم در کشورهای مسلمان است
وی همچنین در واکنش به اظهارات اخیر عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان نسبت به دخالت ایران در کشورهای عربی گفت: وزیر خارجه تازه کار و بی تجربه سعودی به چه حقی به خودش اجازه می دهد در هر امری که به آنها ربطی ندارد، دخالت کند؟
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تصریح کرد: با چه مجوزی وی از طرف کشورهای عربی اظهارنظر می کند؟ به مسئولان وزارت خارجه عربستان ربطی ندارد که نسبت به کشورمان نظر می دهند.
ولایتی با انتقاد از رویکرد عربستان در حمایت از تروریسم گفت: عربستان به نمایندگی از طرف آمریکا و غرب در حال طراحی و حمایت از تروریسم در کشورهای مسلمان است و متاسفانه می بینیم که یمن را بدون مجوز شرعی به خاک و خون کشاند و عملا آمریکا با سکوتش از این رویکرد حمایت می کند.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تصریح کرد: عربستان سعودی با وقاحت و بدون هیچ گونه دلیلی در امور داخلی کشورهای عربی و همسایگان منطقه دخالت می کنند و برای توجیه این رفتار خود چنین اظهاراتی را درباره سیاست های مدبرانه جمهوری اسلامی ایران مطرح می کند؛ در صورتی که ایران بر اساس خواست حکومت های قانونی کشورهای منطقه مانند سوریه عمل می کند.
ولایتی افزود: حضور کشورهایی مانند سعودی در سوریه و یا دیگر کشورها برخلاف خواست حکومت قانونی این کشورها است و مجوزی ندارند؛ در حقیقت اقدامات تروریستی بدون مجوز و یا با مجوز محکوم است.
وی اظهارات وزیر خارجه عربستان سعودی را ناپخته و بدون مبنا عنوان کرد و گفت: این صحبت ها مخاطبی ندارد و همه می دانند که بیان آنها از سر عقل و تدبیر نیست.
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام به جزییات دیدار مشاور سابق رئیس جمهوری روسیه در امور امنیتی اشاره کرد و افزود: طرفین بر مبارزه جدی با مواد مخدر تاکید داشته و به رابطه مواد مخدر با تروریسم و تامین هزینه های مالی تروریست ها از این طریق اشاره کردیم.
ولایتی ادامه داد: معتقدم که مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با تروریسم نیز محسوب می شود و به چنین مبارزه ای نمی توان به صورت مجزا نگاه کرد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP