تاریخ انتشار:۰۹ آبان ۱۳۹۴در ۲:۱۶ ب.ظ کد خبر:1813

عارف: اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان با یک فهرست بیایند

محمدرضا عارف در ادامه دیدارهای خود، با اعضای انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان آمریکا و کانادا دیدار کرده است. او در این دیدار با بیان اینکه در انتخابات مجلس آینده تشکل‌های مردمی تأثیرگذار هستند گفته است  شرایط کشور ایجاب می‌کند که جبهه اصلاحات و جریان اعتدال با ...

محمدرضا عارف در ادامه دیدارهای خود، با اعضای انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان آمریکا و کانادا دیدار کرده است. او در این دیدار با بیان اینکه در انتخابات مجلس آینده تشکل‌های مردمی تأثیرگذار هستند گفته است  شرایط کشور ایجاب می‌کند که جبهه اصلاحات و جریان اعتدال با یک فهرست در انتخابات حاضر شوند. همه جریانات داخل جبهه اصلاحات هم باید تحت شورای واحدی عمل کنند. محمدرضا عارف بارها بر این موضوع تأکید کرده است و حالا که به ریاست شورای‌عالی اصلاح‌طلبان رسیده، این موضوع احتمالا می‌تواند استراتژی اصلاح‌طلبان تلقی شود؛ یعنی همراهی اصلاح‌طلبان با حامیان اصلاح‌طلب دولت در انتخابات مجلس. عارف البته توضیحی درباره جریان اعتدال نداده، اما حسن رسولی، مشاور عارف، در گفت‌وگوی خود با «شرق» این جریان را همان حزب اعتدال و توسعه معرفی کرده است. دهقان خود قبلا در این‌باره به «شرق» گفته بود که «جبهه اعتدال در انتخابات ٩٢ شکل گرفت. یک‌سر آن ولایتی و یک‌سر آن عارف است و روحانی میانه آن است و در این دو سال بخشی از اصولگرایان و اصلاح‌طلبان هم به آن اضافه شده‌اند. ما در انتخابات آتی بخش قابل‌توجه فهرستمان با اصلاح‌طلبان و اصولگرایان معتدل و میانه‌رو هم‌پوشانی دارد». حالا رسولی در گفت‌وگوی خود با «شرق» تأکید کرده که دهقان همراهی خود با اصلاح‌طلبان را اعلام کرده است. بااین‌حال عارف هنوز توضیح بیشتری درباره ماهیت این جریان اعتدالی نداده اما به نظر می‌رسد که منظور او باید حامیان اصلاح‌طلب دولت باشد که به گفته رسولی نماد آن حزب اعتدال و توسعه است. هرچند که موضع حزب اعتدال و توسعه در این‌باره موضعی بینابینی است. شاید قرار است این حزب در آینده موضع شفاف‌تری را اتخاذ کند.
 انتخابات ٨٨ باخت- باخت بود
به گزارش پایگاه امید، عارف اما در دیدار با اعضای انجمن اسلامی فارغ‌التحصیلان آمریکا و کانادا با گلایه از اینکه نسل‌اولی‌ها نتوانستند افتخارات خود را به نسل جدید منتقل کنند، گفت: نسل‌اولی‌ها به جوانان مدیونند، اگر غفلت کنیم، آنچه که نباید اتفاق بیفتد رخ می‌دهد. او درباره حال‌وروز این‌روزهای نسل‌سومی‌ها گفت: ما اکنون با تغییر نسل ‌روبه‌رو هستیم و نسل فعلی سؤالاتی جدی درخصوص انقلاب اسلامی و مسائل مرتبط با آن دارند و متأسفانه به‌جای پاسخ‌گویی منطقی به پرسش‌های آنها، بعضا با برخورد امنیتی پاسخشان داده شد درحالی‌که باید پاسخ‌گوی مطالبات جوانان بود. او با یادآوری انتخابات ریاست‌جمهوری یازدهم گفت: سرمایه اجتماعی خلق‌شده در انتخابات ریاست‌جمهوری، غرب را مجبور کرد پای میز مذاکره بیاید و مذاکره‌کنندگان خبره ما با پشتوانه سرمایه اجتماعی و حمایت‌های رهبر معظم انقلاب با قدرت‌های بزرگ جهان روزها و ماه‌های متمادی مذاکره کردند و نهایتا موفق به دستاورد عظیمی برای کشورمان شدند.  عارف با اشاره به حوادث سال ٨٨، یادآور شد: انتخابات سال ٨٨ یک بازی باخت – باخت بود درحالی‌که انتخابات سال ٩٢ یک بازی برد – برد بود و همه در آن انتخابات احساس پیروزی کردند و دستاورد ارزشمندی برای کشور ایجاد شد و مطمئنا در انتخابات هفتم اسفند سال جاری هم باید انتخابات ٩٢ الگو و مبنا باشد.

 

شرق


ارسال نظر

Go to TOP