تاریخ انتشار:۳۱ شهریور ۱۳۹۴در ۲:۴۲ ب.ظ کد خبر:186

فرمانده ناجا: باید آماده مقابله با چالش‌های سیاسی و اجتماعی باشیم

اعتماد ملی: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بحران‌هایی که کشور پشت سر گذاشته است بر ضرورت آمادگی برای مقابله با تهدیدها و چالش ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و سایبری و ... تاکید کرد. سردار حسین اشتری در سومین محفل انس پیش کسوتان عرصه ...

اعتماد ملی: فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به بحران‌هایی که کشور پشت سر گذاشته است بر ضرورت آمادگی برای مقابله با تهدیدها و چالش ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و سایبری و … تاکید کرد.

سردار حسین اشتری در سومین محفل انس پیش کسوتان عرصه جهاد و شهادت ناجا که همزمان با آغاز دفاع مقدس در محل دانشگاه علوم انتظامی برگزار شد، گفت:‌ صدام با حمایت تمام کشورهای دنیا و خصوصا حمایت آمریکا، اسرائیل و انگلیس به کشورما حمله کرد. در آن زمان شاید به خاطر نوپا بودن نظام جمهوری اسلامی ما آمادگی کامل برای دفاع نداشتیم؛ اما با روحیه‌ای که امام (ره) در وجود رزمندگان دمید اتفاقی رخ داد که ما بدون تجهیزات و امکانات پیش رفته و به آن نتایج رسیدیم و این نشان می‌دهد که مقصد الهی و اخلاص چه قدرتی دارد.

وی با بیان اینکه روحیه جهادی باعث شد که در طول هشت سال جنگ نابرابر، دفاعی جانانه از کشور داشته باشیم، خاطرنشان کرد: امروز هشت سال دفاع مقدس افتخار ملت ماست و اگرچه این دوره به ظاهر خساراتی داشت؛ اما همانطور که امام (ره) فرمودند، این جنگ منشا برکات بود.

فرمانده نیروی انتظامی ادامه داد: هشت سال دفاع مقدس باعث وحدت در عرصه سیاسی و ذخیره فرهنگی شد که امروز نیز جوانان ما به آن رجوع کرده و به آن افتخار می‌کنند.

اشتری با بیان اینکه در دوران جنگ هرچند تعلیم دیدیم اما به خودکفایی رسیدیم گفت:‌ امروز تمام دنیا شاهد این هستند که جمهوری اسلامی ایران کشوری قوی و مقتدر است که می تواند از تمامیت ارضی خود دفاع کند.

وی در ادامه سخنانش روحیه جهادی را شرط ادامه راه شهدا در فضای امروز دانست و افزود: ناجا با داشتن پرسنلی فداکار، ایثارگر و از جان گذشته همچنان به این دفاع ادامه داده و مصداق عبارت دفاع همچنان ادامه دارد را می توان در نیروی انتظامی دید.

تقدیم ۱۴ هزار شهید از سوی ناجا
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی بیش از ۱۴ هزار شهید را تقدیم انقلاب کرده است، خاطرنشان کرد: سه هزار و ۷۰۰ شهید در دوران دفاع مقدس و مابقی در عرصه مبارزه با اشرار، قاچاقچیان و متجاوزان به حقوق مردم به شهادت رسیدند؛ به طوری که ما امروزه هر هفته چندین شهید را تقدیم نظام و انقلاب می کنیم.

اشتری بالاترین افتخار برای نیروی انتظامی را تعبیر مقام معظم رهبری درباره مجاهد فی سبیل الله خواندن ماموران نیروی انتظامی دانست و گفت: امیدواریم با زنده داشتن روحیه ایثار، شهادت و مجاهدت در نیروی انتظامی نظم و امنیت و آرامش در کشور را ارتقاء دهیم.

وی با بیان اینکه به تعبیر مقام معظم رهبری ناجا مظهر اقتدار جمهوری اسلامی است ، افزود:‌ من از پیشکسوتان ناجا می خواهم که خاطرات خود را برای ما بنویسند چرا که این خاطرات می تواند رهگشای ما در ماموریت‌ها باشد.

فرمانده ناجا با تاکید بر اینکه امروز اهمیت ماموریت‌های ناجا بر کسی پوشیده نیست گفت: هر چقدر بتوانیم این بار سنگین مسئولیت را بر دوش حمل کنیم در اصل برای پاسداری از شهدا ، مردم و ارزش ها کار کرده ایم.

ناجا پاسدار ارزش‌ها است
اشتری باتاکید بر اینکه ناجا خواستار ارزش‌ها است گفت: وظیفه اصلی ما به غیر از مأموریت اصلی که داریم پاسداری از ارزش‌های انقلاب اسلامی و منویات مقام معظم رهبری است.

اشتری با بیان اینکه ما بحران‌های بزرگی را پشت سر گذاشته‌ایم، ادامه داد:‌ باید آماده مقابله با تهدید و چالش هایی که ممکن است پیش روی ما قرار بگیرد ، باشیم.

به گزارش ایسنا، اشتری وضعیت امنیت در کشور را مطلوب توصیف کرد و گفت: اما باید آماده باشیم که چطور در مقابل تهدیدات اجتماعی، سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، سایبری و … مقابله کنیم.

به گزارش ایسنا، اشتری در پایان سخنانش از تمامی روسای سابق نیروی انتظامی از سردار سهرابی تا سردار احمدی مقدم قدردانی کرد.

در این مراسم که با حضور سرلشکر رحیم صفوی مشاور مقام معظم رهبری و تعدادی دیگر از مقامات ارشد نیروهای مسلح برگزار شد از تعدادی از پیشکسوتان عرصه جهاد و دفاع مقدس و فرماندهان جنگ تحمیلی قدردانی شد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP