تاریخ انتشار:۱۶ آبان ۱۳۹۴در ۹:۴۳ ق.ظ کد خبر:2065

بیانیه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان درباره حادثه لاهیجان

اعتماد ملی: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان درباره حادثه لاهیجان بیانیه ای صادر کرد. به گزارش اعتماد ملی گروهی با عنوان جوانان حامی تدبیر و امید استان گیلان به مناسبت روز 13 آبان مراسمی در لاهیجان با سخنرانی فیاض زاهد برگزار کردند که با حمله نیروهای فشار ...

اعتماد ملی: شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان درباره حادثه لاهیجان بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش اعتماد ملی گروهی با عنوان جوانان حامی تدبیر و امید استان گیلان به مناسبت روز ۱۳ آبان مراسمی در لاهیجان با سخنرانی فیاض زاهد برگزار کردند که با حمله نیروهای فشار ناتمام ماند. پس از آن واکنش ها به این حادثه ادامه دارد. شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان نیز با صدور بیانیه این حادثه را محکوم و خواستار برخورد قانونی با عوامل این حادثه شد.

 

متن کامل بیانیه به شرح  زیراست:

بسمه تعالی
«فَبَشِّرْ عِبَادِ الَّذِینَ یَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَیَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ»
بشارت بر بندگان که سخنان را بشنوند و از بهترین آنها پیروی نمایند
این کلام خدا را چرا عده‌ای به فراموشی سپرده‌اند؛ گویا نه‌تنها این آیه از قرآن، بلکه همه دستورات خدا را ندیده می‌گیرند؛ آنجا که می‌فرماید: ادْعُ إِلِى سَبِیلِ رَبِّکَ بِالْحِکْمَهِ وَالْمَوْعِظَهِ الْحَسَنَهِ؛ اگر می‌خواهید دیگران را به‌سوی خدا بخوانید، با حکمت و پند نیکو این کار را انجام دهید.

به راستی اینان از چه مکتبی پیروی می‌کنند که در مراسم روز ۱۳ آبان لاهیجان، می‌خواستند با دشنام و توهین و لگد، سخنران را ارشاد نمایند. تعجب در این است که اگر این افراد اجیر شده(نه خودسر) با آیات و روایات بیگانه‌اند، هدایتگران آنها مدعی آشنایی با قرآن و ولایت هستند؛ بعید است آنها این کلام روشن حضرت حق را نشنیده باشند که فرمود: وَجَادِلْهُم بِالَّتِی هِیَ أَحْسَنُ؛ آیا این شیوه احسن بود که در روز ۱۳ آبان در شهرستان لاهیجان به نیروهای تحت امر خود آموختند؟!

هر انسان منصفی متوجه می‌شود که اینان دچار بدفهمی مزمن از دین و انقلاب شده‌اند، وگرنه اینگونه با ارزش‌ها بازی نمی‌کردند و به تعبیر سرور و سالار شهیدان، دین را لقلقه زبان‌شان نمی‌نمودند.

اکنون که مشخص شد این گروه با اعمال خویش، تیشه به ریشه باورها و اعتقادات مردم می‌زنند، بر متولیان واقعی دین و مسئولین کشور و استان فرض است که سکوت را جایز ندانند و برای دفاع از حریم اسلام و آزادی و اخلاق، با این افراد که نقاب دیانت و ولایت بر چهره زده‌اند، برخورد نمایند.
ای بزرگوارانی که لباس پیامبر(ص) بر تن کرده‌اید و رسالت سنگین تبلیغ و حراست از اخلاق اسلامی بر دوش شماست، آیا این اعمال، مصداق إِنَّی بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ مَکَارِمَ الْأَخْلَاق است؟! پس سکوت چرا؟!
مسئولینی که بر اریکه قدرت نشسته‌اید، استاندار محترم، معاونت محترم سیاسی، فرماندار محترم و…؛ آیا این شیوه، نشانی از اعتدال دارد؟
متولیان امور امنیتی، آیا این شیوه درست برقرار کردن امنیت یک مراسم رسمی و با مجوز است؟

ما اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان، که اکثراً از بازماندگان جبهه‌های خون و شهادت هستیم و عزیزترین یاران خود را در راه پاسداری از انقلاب و ارزش‌های آن از دست داده‌ایم، ضمن ابراز انزجار شدید از رفتارهای سخیف گروهی اجیرشده و حامیان آنان، اعلام می‌کنیم که بی‌تردید خود به خوبی قادریم که جلوی این اعمال را بگیریم، ولی به لحاظ احترام به قانون و رویه قانون‌پذیری جبهه اصلاحات و پرهیز از تشنج و دامن‌زدن به بی‌نظمی، این امر را به شما که از وظایف ذاتی‌‌تان نیز می‌باشد واگذار می‌کنیم و انتظار داریم با برخورد سریع و شدید با مسببین جریان برهم‌زننده مراسم ۱۳ آبان لاهیجان، مانع از تکرار چنین اتفاقاتی شوید.

جامعه به نظاره نشسته است تا بتواند در زیر لوای اسلام و حاکمیت ولایت فقیه، در فضای امن و آزاد زندگی کند و به تعبیر حضرت علی(ع)، بدون لکنت زبان، حرف حق را بیان نماید. به امید آن روز!
شورای هماهنگی جبهه اصلاحات گیلان
۱۵ آبان ۱۳۹۴

كلمات كليدي:

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP