تاریخ انتشار:۱۷ آبان ۱۳۹۴در ۷:۲۸ ق.ظ کد خبر:2081

زیبا کلام: استفاده ابزاری از واژه «نفوذ» برای در تنگنا قرار دادن دولت

اعتماد ملی: یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران اظهارداشت: استدلال رییس جمهور در مورد سوءاستفاده از برخی واژه‌ها درست است، زیرا ایشان می‌دانند تندرو‌ها می‌خواهند با استفاده ابزاری از این واژه‌ها، دولت را در تنگنا قرار دهند. صادق زیباکلام در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره ...

اعتماد ملی: یک استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران اظهارداشت: استدلال رییس جمهور در مورد سوءاستفاده از برخی واژه‌ها درست است، زیرا ایشان می‌دانند تندرو‌ها می‌خواهند با استفاده ابزاری از این واژه‌ها، دولت را در تنگنا قرار دهند.

صادق زیباکلام در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، با اشاره به اظهارات روحانی در عدم استفاده ابزاری از شعار‌ها و عبارتی مانند نفوذ، ابراز داشت: استدلال آقای رییس جمهور درست است، زیرا ایشان می‌دانند برخی می‌خواهند با استفاده ابزاری از این واژه‌ها، دولت را در تنگنا قرار دهند. آنها با مغشوش کردن می‌خواهند بگوید دولت کاری نکرده و دولت را ناتوان نشان دهند.

وی با بیان اینکه پس از کلمه فتنه این بار نفوذ به ابزاری برای تسویه‌حساب با رقبا تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: از زمانی که مذاکرات هسته‌ای در دولت یازدهم با گروه ۱+۵ شروع شد و دولت موفق به حل گره هسته‌ای شد٬ برخی این‌بار با عنوان نفوذ شروع به تسویه حساب با جریان‌های سیاسی کرده‌اند.

این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با بیان اینکه تمام تلاش تندرو‌ها مستقیم و غیرمستقیم این است که جلوی موفقیت دولت را بگیرند، عنوان کرد: آنها می‌خواهند موجب ناکامی و ناکارآمد جلوه دادن دولت شوند تا از این طریق مقدمات بازگشت خود به قدرت را فراهم کنند.

زیباکلام با اشاره به سوءاستفاده برخی جریان‌های سیاسی از واژه‌ها و گزاره‌ها، تصریح کرد: این حرف‌ها هنگامی که از سوی برخی از جریان‌های سیاسی در سطح جامعه به شکل جناحی و با سوءاستفاده مطرح می‌شوند، به این خاطر است که آن جریان‌های سیاسی که اغلب نیز تندرو‌ها هستند می‌کوشند از این عبارت، در جهت تنگ کردن فضای سیاسی و برخورد با منتقدان بهره‌برداری سیاسی کنند.

كلمات كليدي: ,

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP