تاریخ انتشار:۱۸ آبان ۱۳۹۴در ۸:۴۰ ق.ظ کد خبر:2112

درخواست شورای هماهنگی اصلاح طلبان مازندران از رئیس جمهور

اعتماد ملی: شورای هماهنگی اصلاح طلبان مازندران در نامه ای خطاب به حسن روحانی با اعلام حمایت از دولت تدبیر و امید از او در خواست کردند جهت پیگیری مشکلات استان مازندران هیئتی را به این استان اعزام کند.   متن کامل این نامه به شرح زیر ...

اعتماد ملی: شورای هماهنگی اصلاح طلبان مازندران در نامه ای خطاب به حسن روحانی با اعلام حمایت از دولت تدبیر و امید از او در خواست کردند جهت پیگیری مشکلات استان مازندران هیئتی را به این استان اعزام کند.

 

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

 

 

بنام خالق هستی و مدبر گیتی.

ریاست محترم  جمهوری اسلامی ایران,جناب اقای دکتر روحانی.

باسلام واحترام وتحیت الهی.

هنگامیکه هشت سال سایه سنگین , دروغ , فریبکاری , اختلاس و تحقیر بر سر مردم ایران گسترده شده بود ،حضور حماسی مردم ایران بخصوص, استان مازندران, مشعل دار حماسه بزرگ در ۲۴ خرداد۹۲. ,رخسار زرد مردم رابه بهار دولت تدبیر و امید سبز نمود.

با همه مشکلات موجود در مقابل دولت تدبیر و امید, از جمله خزانه خالی و بدهی های سرسام آور به پیمانکاران داخلی ، تنزل جایگاه رفیع ملت ایران نزد جهانیان با شعارهای تو خالی دولت سابق و تلف نمودن هشت سال فرصتهای ایرانیان در مذکرات هسته ای، جزتحریم و رنج اقتصادی و ایران هراسی، و اتحاد جهانی بنفع اسرائیل غاصب ،چیزی برای مردم ایران به ارمغان نیاورد.

با تشکیل دولت تدبیر و امید ,شاهدتوفیقات این دولت در اغلب حوزه ها از جمله فرهنگی ، هنری، اجتماعی واقتصادی بود ایم که باعث ایجاد آرامش نسبی درجامعه گردید و همچنین درسیاست خارجی, شاهد حضور تیم حرفه ای وبسیار ماهر درامر مذاکرات هسته ای بوده ایم,  که علیرغم سنگ اندازیهای دلواپسان,باحمایت همه جانبه رهبر معظم انقلاب, در نهایت برجام به سر انجام  رسید و امید وروحیه از دست رفته ملی را دو باره به این سرزمین بر گرداند.

گرچه بسیارمنطقی می نمود که اولویت دولت  ,حل مسائل هسته ای وکنترل  تورم افسار گسیخته باشد, بااین حال, انتظارمی رفت که دولت محترم, با انتصاب کارگزارانی باتجربه وپرتوان دراستانها, موانع داخلی  رانیز از سر راه این مردم رنج کشیده بردارد، هر چند در برخی از استانها  در این مسیر, توفیقاتی قابل قبول میسر شد; ولی متاسفانه در استان مازندران, کارنامه مدیریت سیاسی استان  در طی بیش ازدو سال,نشان داده است که ,از مهارت لازم برای مدیریت استانی چون مازندران ,  برخوردارنیست.

جناب آقای ریئس جمهور!

استان مازندران با مشکلات ومعضلات بسیار جدی در زمینه های زیست محیطی,امربسیارمهم زباله ها وپسماندها,بیکاری بسیار گسترده فارغ التحصیلان دانشگاهی,مدیریت سواحل خزر,جاده های استان, و…روبروست که مدیریت استان مازندران نشان داده است, برنامه درستی برای حل انها ندارد.

 

از مظاهر سوء مدیریت استان , ناتوانی در تهیه و ارائه  گزارش نهایی به دولت, در خصوص منطقه آزاد تجاری مازندران است. این در حالی است که حجم عظیم بیکاران استان ,با سرمایه گذاری خارحی مقدور خواهد بود ,که با بی اعتنایی به مطالعات و رویکرد آمایشی ,ضمن ایجاد شکاف دربین شهرستان ها ، این فرصت ممتاز توسعه ای را از استان سلب نمود.

کمترین نمونه بی تدبیری را نیزمی توان درعدم  مدیریت درست, جهت همراهی وهماهنگی نخبگان و نیروهای سیاسی تحول خواه واصلاح طلب استان دانست که بخصوص در سفر حضرتعالی به استان رخ نموده و منشا اختلافات بسیار جدی در مازندران گردید وبیم آن می رود که با ادامه این روند, شکاف بین مدیریت استان بانیروهای حامی دولت, روز به روز بیشتر گردد و نتیجه ناخوشایند آن رادر دوانتخابات آینده بروز دهد.

جناب آقای ریئس جمهور!

علیرغم توفیقات حضرتعالی درشکل گیری دولت تدبیر وامیدواستفاده از نیروهای کارأمد,متأسفانه وزارت محترم کشور درانتخاب مدیریت ارشداستان مازندران شتابزده عمل نموده ,به نحوی که بعداز گذشت بیش از دوسال, استاندار محترم,به دلیل انفعال وبی ثباتی درتصمیم گیریها,انتصاب ویا ابقای مدیران دولت قبل ویا به کار گرفتن عناصر نامتجانس ویا کم توان مدیریتی وبی توجهی به نقش نهاهای مدنی وسرمایه های اجتماعی ,بین وظیفه مندی واجرادرتعارض است .

شورای هماهنگی اصلاح طلبان مازندران  که از دل یک جمعییت نزدیک به سه هزار نفری,ازهمه شهرستانهای مازندران, دریک فرایند کاملا دموکراتیک, با رای مستقیم آنان در دوسال اخیر انتخاب شده اند,ضمن اعلام آمادگی کامل, جهت همکاری با دولت تدبیر وامید, ازریاست محترم جمهوری , خاضعانه  استدعا دارد باتوجه به دغدغه های این شورا که نگرانی مشترک همه علاقمندان به نظام و دولت تدبیر وامید است توجه نموده، هیئتی را برای بررسی واقدام جدی به استان اعزام نماید.                                                                       شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان مازندران.آبان۱۳۹۴


ارسال نظر

Go to TOP