تاریخ انتشار:۰۴ مهر ۱۳۹۴در ۱۱:۲۸ ق.ظ کد خبر:228

سلطانی مطرح کرد:

زنجاني ۲۵ میلیارد یورو پس انداز کرده است

اعتماد ملي: عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی گفت: زنجانی اگر قصد پرداخت بدهی‌هایش را داشت تاکنون پرداخت کرده بود چون بر اساس نوار ضبط شده‌ای که از این فرد در کمیسیون موجود است ۲۵ میلیارد یورو در بانکهای ژاپن پس انداز کرده است. به گزارش ...

اعتماد ملي: عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی گفت: زنجانی اگر قصد پرداخت بدهی‌هایش را داشت تاکنون پرداخت کرده بود چون بر اساس نوار ضبط شده‌ای که از این فرد در کمیسیون موجود است ۲۵ میلیارد یورو در بانکهای ژاپن پس انداز کرده است.
به گزارش ايلنا، امیرعباس سلطانی عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی با اشاره به تلاش وکلای بابک زنجانی برای آزادی وی از زندان، گفت: ۶ گروه خبره از وکلا در حال پیگیری پرونده بابک زنجانی هستند و با توجه به اینکه این شخص دو سال است که در زندان بسر می‌برد تلاش وافری می‌کنند که دادگاه ۱۱ مهر برگزار نشده و وی آزاد شود.
وی افزود: با این وجود قوه قضائیه معتقد است که حجم پرونده زیاد است و رسیدگی به آن زمان می‌برد و دادگاه باید تشکیل شود در عین حال نباید بلاتکلیف این شخص را در زندان نگه داشت.
این عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در پاسخ به اینکه در صورت پرداخت بدهی‌ها پرونده وی وارد چه فازی می‌شود، اظهار داشت: یکی از موارد جرم ایشان بدهی به وزارت نفت و بیت المال است و مورد دیگر خسارتی است که به نظام اقتصادی کشور وارد کرده که قوه قضائیه باید در مورد آن تصمیم گیری کند.
وی ادامه داد: زنجانی اگر قصد پرداخت بدهی‌هایش را داشت تاکنون پرداخت کرده بود چون بر اساس نوار ضبط شده‌ای که از این فرد در کمیسیون موجود است ۲۵ میلیارد یورو در بانکهای ژاپن پس انداز کرده لذا موجودی دارد و پرداخت نمی‌کند ضمن اینکه ۷۰ تا ۸۰ درصد از اموالش نیز در کشورهای تاجیکستان، ترکیه، مالزی، هاوایی و… قرار دارد.
سلطانی خاطرنشان کرد: البته قضیه فقط به بابک زنجانی ختم نمی‌شود زیرا یک نفر به تنهایی نمی‌تواند این میزان اختلاس داشته باشد و حتما تمامی تیمی نیز که با وی همکاری داشته‌اند باید مورد پیگرد و محاکمه قرار گیرند.
وی در خصوص ملاقات نمایندگان مجلس با بابک زنجانی نیز تصریح کرد: نمایندگان مردم طبق آنچه قانون اساسی اجازه داده می‌توانند درخواست دیدار با وی را داشته باشند اما متاسفانه تاکنون قوه قضائیه موافقت نکرده است.
به گزارش اعتماد ملي، سخنگوی قوه قضائیه غلامحسین محسنی اژه‌ای درخصوص اینکه تعدادی از نمایندگان مجلس خواستار علنی برگزار شدن دادگاه بابک زنجانی شده‌اندگفته بود: تشخیص علنی برگزار شدن یا غیرعلنی بودن دادگاه بر عهده قاضی است. حتی اگر دادگاه علنی برگزار شود انتشار جزئیات آن تا قبل از قطعیت حکم ممکن نیست. من به عنوان یک فرد مدافع این هستم که دادگاه علنی برگزار شود، ولی قانون اجازه این امر را نمی‌دهد. اين درحالي است كه رسول کوهپایه‌زاده وکیل مدافع بابک زنجانی نيز در اين باره اضهار داشت: احتمالا ۱۱ مهرماه اولین جلسه دادگاه برگزار شود، اما بعد از برگزاری جلسه دادگاه و قرائت کیفرخواست، مهلت لازم را برای دفاع در اختیار موکل قرار خواهند داد.


ارسال نظر

Go to TOP