تاریخ انتشار:۲۹ آبان ۱۳۹۴در ۹:۰۵ ق.ظ کد خبر:2285

«خواب تلخ» بعد از دوازده سال روی پرده سینما می رود

اعتماد ملی: فیلم سینمائی «خواب تلخ» نخستین ساخته بلند محسن امیریوسفی از سه ‌شنبه سوم آذر در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود. به گزارش اعتماد ملی؛ «خواب تلخ» ساخته سال 1382 محسن امیر یوسفی است.این فیلم سینمائی تا کنون نتوانسته بود اجازه نمایش را دریافت کند ...

اعتماد ملی: فیلم سینمائی «خواب تلخ» نخستین ساخته بلند محسن امیریوسفی از سه ‌شنبه سوم آذر در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.

به گزارش اعتماد ملی؛ «خواب تلخ» ساخته سال ۱۳۸۲ محسن امیر یوسفی است.این فیلم سینمائی تا کنون نتوانسته بود اجازه نمایش را دریافت کند و پس از دوازده سال هم اکنون عوامل این فیلم با انتشار اطلاعیه شبیه به اطلاعیه ترحیم خبر از نمایش «خواب تلخ» را دادند.

در این اطلاعیه آمده است حالا پس از دوازده سال، با یک چشم گریان ویک چشم خندان، شما را به دیدن فیلم سینمایی «خواب تلخ» دعوت می‌کنیم. چشم گریانمان عمر هدر رفته «خواب تلخ» را می‌بیند که در انتظار نمایش برای مردم ایران گذشت ولی چشم خندانمان اکران هر چند محدود و دیرهنگامش را «رویایی شیرین» می‌داند.

 

متن کامل اطلاعیه به شرح زیر است:

«دوازده سال گذشت!

حالا پس از دوازده سال، با یک چشم گریان ویک چشم خندان،، شما را به دیدن فیلم سینمایی «خواب تلخ» دعوت می‌کنیم. چشم گریانمان عمر هدر رفته «خواب تلخ» را می‌بیند که در انتظار نمایش برای مردم ایران گذشت ولی چشم خندانمان اکران هر چند محدود و دیرهنگامش را «رویایی شیرین» می‌داند.

دوازده سال پیش در اکران‌های متعدد خارج از کشور در کنار تماشاگران غیرایرانی «خواب تلخ» را دیدیم، خندیدیم، ترسیدیم و گریستیم ولی مدام در انتظار دیدن آن با هموطنانمان بودیم، غافل از اینکه سرنوشت به کمک دست‌هایی نه چندان آسمانی (!) انتظاری دوازده ساله را برایمان رقم می‌زند.

«خواب تلخ» قصه پیرمرد مرده شوری است که با فرشته مرگ درگیر می‌شود!

هم‌اکنون از سوم آذر ماه ۱۳۹۴ شما را دعوت می‌کنیم به دیدن «خواب تلخ» در سینماهای هنر و تجربه.»

«خواب تلخ» پیش از ایران در چهل و دو جشنواره معتبر جهانی تشییع شده و جوایزی آمرزش گونه چون جایزه ویژه بخش دوربین طلایی جشنواره کن ۲۰۰۴ و جایزه نگاه جوان بخش دو هفته کارگردان‌ها و جایزه اسکندر طلایی جشنواره تسالونیکی و جایزه فیپرشی (فدراسیون بین‌المللی منتقدین) و … را دریافت کرده است.

در پایان این اعلامیه هم جمله‌ای از آقا اسفندیار، بازیگر اصلی «خواب تلخ» آمده که می‌گوید: خدا همه ما را رحمت کند!

 

كلمات كليدي: ,

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP