تاریخ انتشار:۳۰ آبان ۱۳۹۴در ۱۰:۳۸ ق.ظ کد خبر:2322

انصاری راد در گفت وگو با اعتماد ملی مطرح کرد: انتخابات به درستی برگزار شود اصولگرایان شانسی ندارند

اعتماد ملی: اطمینان دارم و فعالان سیاسی اصولگرا هم این را می دانند که اگر انتخابات به درستی برگزار شود و اصلاح طلبان در صحنه حضور داشته باشند جناح اصولگرا و جریان های تندرو منتسب به آن هیچ شانسی برای حضور و بروز خود در ...

اعتماد ملی: اطمینان دارم و فعالان سیاسی اصولگرا هم این را می دانند که اگر انتخابات به درستی برگزار شود و اصلاح طلبان در صحنه حضور داشته باشند جناح اصولگرا و جریان های تندرو منتسب به آن هیچ شانسی برای حضور و بروز خود در فضای سیاسی کشور را ندارند.

حسین انصاری راد فعال سیاسی اصلاح طلب و نماینده دوره ششم مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار اعتماد ملی درباره رفتار های جناح راست و تندروهای منتسب به این جریان در چند ماه باقی مانده به انتخابات مجلس شورای اسلامی؛ گفت: جناح راست در کشور در انتخابات دوره هفتم و هشتم با رد صلاحیت های گسترده اصلاح طلبان در یک مسابقه یک طرفه شرکت کردند و اکثریت مجلس هفتم و هشتم را در اختیار خود گرفتند. در دوره نهم هم اصلاح طلبان در انتخابات حضور نداشتند.

او گفت: اکنون شرایط سیاسی در کشور به وجود آمده که اصلاح طلبان حتی با کاندیدا های درجه دوم و سوم در انتخابات مجلس شورای اسلامی شرکت می کنند و همین امر باعث می شود که کنترل این دوره از انتخابات برای جناح راست امکان پذیر نباشد.

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: : اطمینان دارم و فعالان سیاسی اصولگرا هم این را می دانند که اگر انتخابات به درستی برگزار شود و اصلاح طلبان در صحنه حضور داشته باشند جناح اصولگرا و جریان های تندرو منتسب به آن هیچ شانسی برای حضور و بروز خود در فضای سیاسی کشور را ندارند.

او با اشاره به وجود جریانی به نام خودسر ها در صحنه سیاسی کشور از سال های گذشته تا امروز؛ گفت: آنها همیشه جناح مقابل خودشان را مورد هجوم قرار داده اند و از مصونیت آهنینی هم برخوردارند جلسات را به هم می زنند سخنران ها را کتک می زنند و مثل موارد اخیر در قرچک ورامین و لاهیجان رفتارهای خشن از خود نشان می دهند.

انصاری راد گفت: این رفتار های خشن در فضای سیاسی کشور شیوه ای شده که در سطح وسیعی رایج و وسیله ای است برای  گروهی  که خود را  طرف دار اصول می دانند اما خارج از اصولند، کسانی که خود را اصولگرا می دانند و بر خلاف اصول هستند و بر علیه اصول دست به چنین اقداماتی می زنند.

او گفت: این اقدامات شایسته کشوری که قانون در آن حکومت می کند نیست چه برسد به کشوری که به نام اسلام اداره می شود. به هیچ  وجه نه با قانون نه با حکمت نه با اسلام چنین رفتاری مطابقت ندارد.

نماینده مردم نیشابور در دور ششم مجلس شورای اسلامیٰ در خصوص حضور یکی از نمایندگان مجلس در حادثه حمله به سخنرانی موسوی لاری ،گفت: کسی که خودش باید حافظ قانون باشد ناظر بر اجرای قانون باشد وقتی به این شکل دارد قانون را می شکند مرا یاد ضرب المثلی می اندازد که می گوید «هر چه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک» وقتی کسی که شانش قانون گذاری است و شانش نظارت بر قانون است به چنین صورت قانون را زیر پا می گذارد باید اظهار تاسف شدید کرد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره اینکه این نماینده مجلس حضور خود را در میان برهم زنندگان سخنرانی وزیر کشور دوران اصلاحات به خاطر حضور دو فتنه گر در این مراسم دانسته؛ گفت: این عذر بدتر از گناه است.باید به ایشان گفت شما چه کاره هستید که دست به چنین اقدامی می زنید.بر فرض که در آن مراسم متهمی وجود دارد کشور قوه قضاییه دارد، دادگاه دارد، نیروی انتظامی دارد، اگر دو نفر مجرم هستند این نهاد ها و سازمان ها باید رسیدگی کنند نه اینکه یک مسئول قاون گذار، یک نماینده مجلس دخالت کند.

او گفت: یک جلسه عمومی که مال مردم است و یک شخصیت محترمی که وزیر بوده و در سال های مختلف نقش موثری داشته یا چندی پیش که آقای زاهد که انسان محترم و خدمتگذاری شایسته ای است را در لاهیجان مورد حمله قرار دادند. من اسم دیگری به نام هرج مرج و فاشیسم روی این اعمال نمی توانم بگذارم.

انصاری راد با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و احتمال حضور خود در این انتخابات، گفت: از آنجا که شورای نگهبان ممکن است دست به رد صلاحیت های گسترده بزند اصلاح طلبان از افرادی استفاده می کنند که بتوانند از صافی شورای نگهبان عبور کنند. من شخصا برنامه ای برای حضور ندارم اما در انتخابات در کنار مردم شرکت می کنم و هر آنچه که بتوانم برای روی کار آمدن افرادی که به رویه های غلط خاتمه دهند کمک می کنم.


ارسال نظر

Go to TOP