تاریخ انتشار:۰۴ آذر ۱۳۹۴در ۷:۵۴ ق.ظ کد خبر:2416

ابوالحسنی: سرمایه بزرگ اعتماد ملی محبوبیت دبیر کلی است که در راه آرمان های انقلاب همواره ایستادگی کرده

اعتماد ملی: جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی منطقه البرز با حضور رحیم ابوالحسنی رئیس دفتر سیاسی حزب برگزار شد. در این جلسه پورکریمی دبیر حزب منطقه البرز، ضمن خوش آمد گویی به دکتر ابوالحسنی، به تشریح فضای سیاسی پیش از انتخابات اسفند ماه مجلس در ...

اعتماد ملی: جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی منطقه البرز با حضور رحیم ابوالحسنی رئیس دفتر سیاسی حزب برگزار شد.

photo_2015-11-24_11-24-04

در این جلسه پورکریمی دبیر حزب منطقه البرز، ضمن خوش آمد گویی به دکتر ابوالحسنی، به تشریح فضای سیاسی پیش از انتخابات اسفند ماه مجلس در استان البرز و وضعیت حزب اعتماد ملی در این استان پرداخت.

او فعالیت های تشکیلاتی حزب را در آستانه انتخابات مثبت و رو به جلو خواند. سپس دکتر ابوالحسنی به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

ابوالحسنی با اشاره به تلاش صد ساله ی ایرانیان برای دموکراسی، به دو مقوله ی سیاست گریزی و سیاست ستیزی در جامعه ایرانی پرداخت و گفت: سیاست گریزی ناشی از بی ثمر انگاشتن فعالیت سیاسی و نیز وجود فساد سیستماتیک در قدرت است و از سوی دیگر سیاست ستیزی که به دلیل وجود استبداد تاریخی، جزیی از فرهنگ شرقی شده است، خودش را در مبارزه با حوزه قدرت و حکومت نشان می دهد و ادبیات سیاسی خشنی را رقم می زند.

ابوالحسنی ضمن بیان این مطلب که در دنیای مدرن نه سیاست گریزی و نه سیاست ستیزی جایی ندارد، افزود: امام(ره) تلاش زیادی کردند تا سیاست گریزی را با تلفیق دین و سیاست از بین ببرند. اما سیاست ستیزی هم چنان وجود دارد که لازمه ی از میان بردن آن تمرین سیاست و سیاست ورزی است.

رئیس دفتر سیاسی حزب اعتماد ملی ادامه داد: ما نه باید سیاست گریز باشیم و نه سیاست ستیز، بلکه باید مشارکت جو باشیم. فعالین سیاسی ما که مشارکت سیاسی را انتخاب می کنند باید نخبه باشند. نخبه دو ویژگی دارد، اول اینکه ریسک پذیر است پس به خود اعتماد دارد، دوم آن که تشکیلات پذیر است چرا که در کار سیاسی عقل جمعی بر فردی ارجحیت دارد.

این استاد دانشگاه ویژگی های حزب اعتماد ملی را این گونه بر شمردند: ۱- سرمایه بزرگی دارد و ان هم محبوبیت دبیر کلی است که در راه آرمان های این انقلاب همواره ایستادگی کرده و از یاران اصیل امام (ره) بوده اند. ۲- انشعاب در حزب ایجاد نشده است ۳ –روابط درون حزبی بر پایه ی رفاقت بوده است و دوستی و عاطفه ی زیادی میان اعضا وجود دارد ۴- حزب اعتماد ملی حزبی سنتی است چرا که اعتقاد دارد در سنت سرمایه و پتانسیل های زیادی هست، با این حال حزب به کار علمی، آموزش و کادر سازی اهمیت بسیاری می دهد.

بعد از صحبت های ابوالحسنی، اعضای شورای مرکزی به بیان دیدگاه های خود پیرامون مسائل کلی حزب و چالش های پیش روی آن به خصوص در آستانه انتخابات و مسائل سیاسی استان پرداختند.


ارسال نظر

Go to TOP