تاریخ انتشار:۰۳ آذر ۱۳۹۴در ۹:۵۱ ق.ظ کد خبر:2437

آمریکا در هشداری به شهروندانش جهان را نا امن دانست

آمریکا در هشداری کم نظیر به شهروندانش درباره مسافرت خارجی به همه کشورهای جهان هشدار داد. به گزارش اعتماد ملی به نقل از عصرایران، دولت آمریکا به صورت معمول، هر از چند گاهی به شهروندانش درباره سفر به یک یا چند منطقه و کشور خاص در جهان ...

آمریکا در هشداری کم نظیر به شهروندانش درباره مسافرت خارجی به همه کشورهای جهان هشدار داد.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از عصرایران، دولت آمریکا به صورت معمول، هر از چند گاهی به شهروندانش درباره سفر به یک یا چند منطقه و کشور خاص در جهان به دلیل وجود تهدیدات امنیتی هشدار می دهد اما هم اکنون آمریکا و برخلاف گذشته درباره سفر به همه کشورهای جهان هشدار داده و همه مناطق جهان را خطرناک می داند.

خبرگزاری فرانسه نوشت: آمریکا هشدار جهانی درباره سفر خارجی شهروندانش ارائه کرد و دلیل آن را افزایش تهدیدات تروریستی دانست.

وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای افزود: اطلاعات فعلی نشان می دهد گروه دولت اسلامی (داعش)، القاعده، بوکوحرام و دیگر گروه های تروریستی در حال ادامه برنامه ریزی برای حملات تروریستی در مناطق مختلف جهان هستند. حملات اخیر در جهان در فرانسه، نیجریه، دانمارک، ترکیه و مالی نشان دهنده این موضوع است.

در این بیانیه اضافه شده است: مقامات آمریکایی معتقدند تا زمانی که اعضای گروه دولت اسلامی (داعش) در حال بازگشت به کشورهای خود از سوریه و عراق هستند همچنان امکان وقوع حملات تروریستی وجود دارد.

این بیانیه ادامه داد: تندروها مراسم های ورزشی، تالارها، بازارهای باز و خدمات هوایی را مورد هدف قرار می دهند.  حملات جدید با سلاح معمولی یا غیرمعمولی و منافع عمومی یا خصوصی را مورد هدف قرار می دهد.


ارسال نظر

Go to TOP