تاریخ انتشار:۰۵ آذر ۱۳۹۴در ۷:۳۱ ق.ظ کد خبر:2466

خروج بیش از ۷۰۰ هزار زائر از مرزهای ایران

فرمانده مرزبانی ناجا از خروج بیش از ۷۰۰ هزار زائر از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از روز گذشته تا صبح امروز خبر داد. به گزارش اعتماد ملی از پایگاه خبری پلیس، سرتیپ پاسدار قاسم رضایی در تشریح اقدامات مرزبانی ...

فرمانده مرزبانی ناجا از خروج بیش از ۷۰۰ هزار زائر از سه مرز مهران، چزابه و شلمچه برای شرکت در مراسم اربعین حسینی از روز گذشته تا صبح امروز خبر داد.

به گزارش اعتماد ملی از پایگاه خبری پلیس، سرتیپ پاسدار قاسم رضایی در تشریح اقدامات مرزبانی ناجا در رابطه با کنگره بزرگ اربعین گفت: احصاء نقاط ضعف و قوت اربعین سال گذشته و برگزاری دیدارهای متعدد دیپلماتیک با مسئولان کشوری عراق، ایجاد تمهیدات لازم در راستای تسهیل تردد زائران بخشی از تمهیدات مرزبانی ناجا بوده است.

وی اظهارکرد: در سه روز گذشته بیشتر زائران به ترتیب از مرز شلمچه، چزابه و بعد مهران از کشور خروج داشته‌اند که از امروز این ترتیب به هم خورد و هم اکنون بیشترین تردد را از مرز مهران شاهدیم و تا کنون بیش از ۷۰۰ هزار زائر از این سه پایانه مرزی عبور کرده‌اند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه از روز گذشته چهارم آذرماه عملیات خروج زوار از مرز در حال انجام است، ادامه داد: با توافقاتی که با مرزبانان عراقی داشتیم مقرر شد که مسیر حرکت خواهران و برادران در هر دو سوی مرز از هم جدا باشد و در جهت تسهیل ورود زائران نیز اقدامات گسترده‌ای را در دستور کار داریم.

این مقام انتظامی وضعیت امنیت مرزهای کشور را بسیار مطلوب عنوان کرد و گفت: نه تنها سه گذرگاه عبور و مرور زوار (مهران، چزابه و شلمچه) بلکه تمام مرزهای غربی را به صورت کامل و ویژه تحت کنترل دقیق داریم.


ارسال نظر

Go to TOP