تاریخ انتشار:۰۵ آذر ۱۳۹۴در ۱۰:۳۲ ق.ظ کد خبر:2480

سخنگوی انجمن اسلامی دانشگاه پلی تکنیک در گفت وگو با اعتماد ملی: با تهمت و افترا به جریان‌های دانشجویی مستقل سعی در بهره برداری سیاسی دارند

اعتماد ملی: فضا سازی و پرونده سازی ها با همکاری برخی از رسانه‌ها از جمله صدا و سیما سعی در ایجاد تصوری غلط در اذهان عمومی و مسئولین از فضای فعلی دانشگاه‌ها در کشور را دارند.   احسان فیض آبادی سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه پلی تکنیک ...

اعتماد ملی: فضا سازی و پرونده سازی ها با همکاری برخی از رسانه‌ها از جمله صدا و سیما سعی در ایجاد تصوری غلط در اذهان عمومی و مسئولین از فضای فعلی دانشگاه‌ها در کشور را دارند.

 

احسان فیض آبادی سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه پلی تکنیک در مصاحبه با خبرنگار اعتماد ملی در مورد حواشی به وجود آمده درباره برگزاری اردوی مختلط و کنسرت موسیقی توسط نهادهای دانشجویی در این دانشگاه گفت:پس از استقرار دولت تدبیر و امید و بهبود نسبی فضای فرهنگی و سیاسی دانشگاه‌های کشور،  متأسفانه جریان اقتدارگرا که در دولت‌های نهم و دهم با قانون گریزی و تنگ کردن عرصه بر سایر جریان‌های فکری، صرفاً به ارضا منافع تشکیلاتی خود به هر قیمتی پرداخته بود، موقعیت فعلی خود را در دانشگاه متزلزل دیده‌ و با طرح کردن مطالب خلاف واقع و دامن زدن به شایعات،سعی بر هم زدن فضای آرام حاکم بر دانشگاه‌های کشور را دارند.

او با اشاره به این موضوع که این جریان با آغاز روند فضا سازی غلط و پرونده سازی ها با همکاری برخی از رسانه‌ها از جمله صدا و سیما سعی در ایجاد تصوری غلط در اذهان عمومی و مسئولین  از فضای دانشگاه‌ها در کشور را دارند، گفت: جریان مذکور با طرح مطالب خلاف واقع در دانشگاه‌ها،تهمت و افترا به جریان‌های دانشجویی مستقل و استفاده از امکاناتی که میراث دولت مهرورزی است سعی در متشنج کردن فضای دانشگاه‌ها و بهره برداری سیاسی از این فضا را دارند.

این عضو انجمن ترقی خواه دانشگاه امیر کبیر با اشاره به اینکه جامعه‌ی دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به عنوان نخبگان این کشور ضمن انتقاداتی که نسبت به برخی از قوانین حاکم بر دانشگاه‌ها از جمله برگزاری اردوهای مختلط دارند، گفت: دانشجویان به قانون احترام می‌گذارند و وظیفه‌ی خود را تلاش مجدانه برای اصلاح قانون نه زیر پا گذاشتن آن می‌دانند طرح چنین مطالبی توهین به شعور دانشجویان پلی تکنیک است. قانون فعلی در مورد ممنوعیت برگزاری اردوی مختلط در بازدیدهای علمی و فرهنگی رشته‌هایی که نسبت جنسیتی در آن‌ها به شدت یک طرفه است مشکل آفرین خواهد بود.

فیض آبادی افزود: احساس می‌کنم در گزارش به مسئولین در مورد برگزاری اردوهای مختلط غرض ورزی شده است و متأسفانه مطالب خلاف واقع به گوش آن‌ها رسانده‌اند که منجر به ایجاد چنین نگرانی در فضای دانشگاهی کشور شده است. در مورد برگزاری همین برنامه کوه نوردی در دانشگاه‌ها که حتی پایش به صدا و سیما کشیده شد و تا آن جا که خبر دارم هیچ اختلاطی در کار نبوده است مشخص است که جوسازی صورت گرفته است. در دانشگاه اردوی راهیان نور و جمکران برگزار می‌شود و اتفاقاً دختران و پسران دانشجوی دانشگاه در مقصد بعضاً هم دیگر را ملاقات می‌کنند اما هیچ وقت ایرادی به این برنامه‌ها گرفته نمی‌شود که البته نباید گرفته شود.

او  گفت: این جریان برای حفظ قدرت خود در دانشگاه از هیچ تلاشی دریغ نخواهند نمی‌کنند، چه آن جا که در پرونده‌ فساد بورسیه دولت قبل با سیاسی جلوه دادن این موضوع و مظلوم نمایی سعی در پاک کردن چهره‌ی خود داشتند و چه امروز که با دسیسه قرار دادن ارزش‌های دینی و اخلاقی فضای جامعه دانشگاهی را متشنج کرده‌اند.

سخنگوی انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه پلی تکنیک از مسئولین وزارت علوم و دانشگاه‌ها خواست تا با رصد چنین فضاسازی‌هایی فارغ از هر گونه نگاه سیاسی به مقابله قانونی با این جریان‌ها بپردازند و آن‌چه را که نظر اکثریت دانشگاهیان است در دانشگاه‌های کشور حاکم نمایند نه اینکه در مقابل عده‌ای قلیل تسلیم شوند و تصمیم‌گیری در مورد دانشگاه‌ها را با توجه به رفتار آن‌ها انجام دهند.


ارسال نظر

Go to TOP