تاریخ انتشار:۰۶ آذر ۱۳۹۴در ۸:۵۷ ق.ظ کد خبر:2488

هیئت اقتصادی ۳۷۰ نفره ایتالیا در راه ایران

هیئت اقتصادی 370 نفره ایتالیا متشکل از صاحبان صنایع و 12 گروه بانکی هفته آینده وارد تهران می‌شود. به گزارش خبرگزاری تسنیم، به ابتکار وزارتخانه های توسعه اقتصادی و امور خارجه ایتالیا و با همکاری موسسه تجارت خارجی ، اتحادیه های بانکها، اتاق های بازرگانی، موسسه ...
هیئت اقتصادی ۳۷۰ نفره ایتالیا متشکل از صاحبان صنایع و ۱۲ گروه بانکی هفته آینده وارد تهران می‌شود.
به گزارش خبرگزاری تسنیم، به ابتکار وزارتخانه های توسعه اقتصادی و امور خارجه ایتالیا و با همکاری موسسه تجارت خارجی ، اتحادیه های بانکها، اتاق های بازرگانی، موسسه بیمه صادراتی و سرمایه گذاری دولتی و کنفدراسیون صنایع ایتالیا ۳۷۰ نفر از صاحبان صنایع، و ۱۲ گروه بانکی در روزهای یکشنبه و دوشنبه آینده در تهران با طرف های ایرانی خود دیدار و گفتگو خواهند کرد.
لیچا ماتیولی، رئیس بخش بین الملل کنفدراسیون صنایع ایتالیا گفت: هیئت بزرگ اقتصادی ایتالیا روز شنبه وارد تهران می شود. ایران برای ما حائز اهمیت فراوان است و کشوری است که ایتالیا از دیرباز با آن مبادلات بسیار خوبی داشته است.
این هیئت به ریاست معاون وزارت توسعه اقتصادی ایتالیا، و متشکل از ۳۷۰ نماینده از بیش از ۲۵۰ شرکت و بانک ایتالیایی است که عمدتأ در بخش های محیط زیست، انرژیهای تجدید پذیر، مکانیک، پزشکی، خودروسازی و مصالح ساختمانی فعال هستند.
شرکت های ایتالیایی در رقابتی سخت با شرکت های اروپایی برای ورود به بازار پررونق ایران تلاش می کنند. یکی از کارافرینان ایتالیایی گفت: در این اوضاع دشوار اقتصادی در ایتالیا، کار کردن در ایران به نفع اقتصاد کشور ما نیز هست. من بارها به ایران سفر کرده ام و همواره با کارآفرینان و مهندسان بسیار ماهر و کاردانی در این کشور روبرو شده ام. ما امیدواریم ایتالیا همچون سال های پیش به نخستین شریک تجاری ایران در اروپا تبدیل شود.
این کارافرین ایتالیایی گفت: صنایع و بانکهای ایتالیایی با سفر به ایران قصد دارند آنچه را که به دلیل تحریمها در بازار ایران از دست رفته است، بار دیگر نصیب خود کنند.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP