تاریخ انتشار:۰۷ آذر ۱۳۹۴در ۷:۳۱ ق.ظ کد خبر:2514

الیاس حضرتی در گفت‌و‌گو با اعتماد ملی:

حضرتی در گفت وگو با اعتماد ملی: اگر مردم بیایند حنای افراطیون رنگی ندارد

اعتماد ملی: فضای سیاسی کشور در حال آماده شده برای دو رویداد بزرگ انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی است. در این روزها که همه طیف‌ها و گروه‌های سیاسی در تکاپوی مشارکت در این انتخابات هستند، افراطی‌ها بیکار ننشسته‌اند و سعی در بر هم زدن ...

اعتماد ملی: فضای سیاسی کشور در حال آماده شده برای دو رویداد بزرگ انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی است.
در این روزها که همه طیف‌ها و گروه‌های سیاسی در تکاپوی مشارکت در این انتخابات هستند، افراطی‌ها بیکار ننشسته‌اند و سعی در بر هم زدن قاعده بازی دارند.
الیاس حضرتی، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در گفت‌و‌گو با اعتماد ملی به تاثیر تندروها در انتخابات پیش رو اشاره می‌کند.

او معتقد است: با توجه به شرایط کشور در پشت سر مناقشات هسته‌ای و اجرای برجام و همین طور شرایط نا امن و بحرانی کشورهای منطقه، نیاز است این بار مشارکت گسترده‌تری را در انتخابات به تصویر بکشیم و نشان دهیم مردم پشت سر دولت و نظام قرار دارند و با حضور در صحنه، تمام توطئه های موجود در منطقه را خنثی خواهند کرد.

این نماینده سابق مجلس با اشاره به نیاز کشور به مجلسی کارآمد، قدرتمند و شجاع، تاکید کرد: نمایندگانی پخته، با تجربه، خوشفکر، آزاد اندیش و جسور باید در مجلس حضور یابند تا بتوانند مسایل کشور را آسیب‌شناسی کرده و آسیب‌های وارد شده به کشور را با کمک دولت و در یک تعامل سازنده و دوستانه، حل و فصل کنند.

این فعال سیاسی و مطبوعاتی در مورد ملزومات رسیدن به یک مجلس کارآمد و قدرتمند، عنوان کرد: در گام اول، شورای نگهبان به عنوان داور این مسابقه باید خود را مستقل و به دور از هرگونه شائبه علاقه و وابستگی به یک طرف بازی نشان دهد و این بی طرفی در اظهار نظرهای فقها و حقوقدانان شورای نگهبان و در بررسی صلاحیت‌های نمایندگان تجلی پیدا خواهد کرد.

h, افزود: اگر داوران مسابقه عضو هیئت مدیره یک تیم باشند و شب‌های مسابقه در هتل محل اقامت آن تیم بخوابند و به محض ورود به بازی از ۱۱ نفر طرف مقابل ۸ نفر را اخراج کرده و در طول بازی اقدام به تهدید و تخریب باقی بازیکنان کنند، این دیگر یک بازی عادلانه نخواهد بود.

حضرتی تاکید کرد: جایگاه داوری شورای نگهبان بزرگ ، حساس و مقدس است و بخش زیادی از سرنوشت و ارزش و اعتبار این انتخابات به نحوه رفتار این شورا گره خورده است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ادامه داد: در گام دوم دولت، وزارت کشور، استانداران، فرمانداران و هیات‌های اجرایی هم باید مسیر خود را مستقل و به دور از گرایش به سمت و سویی خاص و با پیروی از مر قانون دنبال کنند .

مدیر مسئول روزنامه اعتماد با اشاره به نقش احزاب و گروه‌ها در انتخابات، گفت: در گام سوم گروه‌ها و احزاب سیاسی هستند که باید از خود وسعت نظر، رشد یافتگی و بلوغ فکری نشان داده و با ادبیاتی برخاسته از منطق و ادب به نقد برنامه های دیگر احزاب و گروه ها بپردازند و از هر گونه سیاه نمایی و اتهام‌زنی و ایجاد درگیری‌های لفظی و حتی فیزیکی پرهیز کنند و با معرفی نامزدهای کارآمد و ارائه لیست‌های کامل بتوانند انتخاباتی آبرومند را رقم بزنند.

وی افزود: در گام بعدی نهادهایی مثل نیروهای نظامی و رسانه ملی مهم و تاثیر گذارند و باید نگاهی یکسان به تمام احزاب و گروه‌های درون نظام داشته و امیدواریم که مانند انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته، نگاهی فراگیر و ملی به انتخابات داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با بیان اینکه گام مهم در کیفیت برگزاری انتخابات، مردم هستند، تاکید کرد: مردم همیشه سربلند و سرافراز از آزمون‌ها بیرون آمده‌اند؛ امیدواریم این بار مشارکت حداکثری خود را به نمایش گذاشته و کسانی که در انتخابات دور نهم مجلس و حتی انتخابات دور گذشته ریاست جمهوری ناامید بودند، در انتخابات این دوره شرکت کنند.

او افزود: می‌خواهیم همه با تمام توان وارد عرصه انتخابات پیش رو شوند تا کشور در مسیر درست و عقلانی که در پیش گرفته با قوت و قدرت بیشتری به سوی حل مشکلات پیش رود.

الیاس حضرتی با اشاره به تندروی های صورت گرفته طی روز های اخیر در فضای سیاسی کشور، گفت: به عقیده من این تندروی‌ها تشدید خواهد شد. عده‌ای قلیل که با نتیجه‌گیری از انتخابات ریاست‌جمهوری گذشته، می‌دانند بیشتر از ۴ تا ۵ درصد آرا را به خود اختصاص نمی‌دهند، بسیار عصبانی‌هستند.

وی ادامه داد: این عده انتخابات ریاست جمهوری را باختند و فکر می‌کردند می توانند بحث برجام را به پرونده وطن‌فروشی برای دولت آقای روحانی تبدیل کرده و دولت را به عنوان وطن فروش و پایمال کننده خون شهدا معرفی و آقای روحانی و ظریف را محاکمه کنند! و با جوسازی جلوی نهایی شدن برجام را بگیرند، اما تیرشان به هدف نخورد، برجام در مجلس تصویب و توسط رهبر انقلاب با شروطی امضا شد و در حال طی کردن مسیر طبیعی خود است، ایران هراسی به حداقل رسیده و روز به روز ارزش و اعتبار و جایگاه ایران بالاتر می‌رود.

حضرتی با بیان اینکه تندروها تیر و ترکش خود را برای انتخابات مجلس آماده کرده‌اند، گفت: این عده می‌خواهند مجلسی با اکثریت مخالف دولت روی کار آورند تا بتوانند از طریق مجلس، برنامه‌های دولت را مختل کنند. امیدواریم مردم به این تندروی‌ها توجهی نکرده و به این برخوردهایی که در جلسات و سخنرانی های مختلف ایجاد می شود، توجهی نکنند. چون با حضور و مشارکت مردم، تندروی‌ها خنثی خواهد شد و آنجا که مردم در صحنه هستند حنای افراطی‌گری رنگی ندارد. در خلوت حضور مردم، تندروها یکه‌تاز میدان خواهد بود.


ارسال نظر

Go to TOP