تاریخ انتشار:۰۷ آذر ۱۳۹۴در ۹:۰۷ ق.ظ کد خبر:2546

تکذیب نامزدی انتخابات از سوی برخی چهره های سینماو تلوزیون

اعتماد ملی: اتفاق عجیب و غریبی که پای سینما و تلویزیون را در تبلیغات برای انتخابات مجلس به میان کشیده این است که تا کنون چهار چهره مجبور شده اند، در رسانه ها نامزدی خود را تکذیب کنند، آن هم فقط به این دلیل که بی ...

اعتماد ملی: اتفاق عجیب و غریبی که پای سینما و تلویزیون را در تبلیغات برای انتخابات مجلس به میان کشیده این است که تا کنون چهار چهره مجبور شده اند، در رسانه ها نامزدی خود را تکذیب کنند، آن هم فقط به این دلیل که بی اطلاع آن ها نامشان در لیست های مختلف آمده است. اقدامی که معلوم نیست تبلیغ است یا ضد تبلیغ؟

به نظر می رسد انتخابات قریب الوقوع مجلس معادلات بسیاری را در کشور تحت تاثیر خود قرار خواهد داد و البته در این میان نقش حامیان انتخاباتی هر گروه می تواند تعیین کننده باشد. اما اتفاق عجیب و غریبی که پای سینما و تلویزیون را در تبلیغات برای این انتخابات وسط کشیده این است که تا کنون چهار چهره مجبور شده اند، در رسانه ها نامزدی خود را تکذیب کنند، آن هم فقط به این دلیل که بی اطلاع آن ها نامشان در لیست های مختلف آمده است. اقدامی که معلوم نیست تبلیغ است یا ضد تبلیغ؟

احتمالا پیش از همه وقتی نام فعالیت سیاسی و سینما در کنار هم می آید همه به یاد بهروز افخمی می افتند که از سوی اطلاح طلبان برای یک دوره در مجلس ششم نامزد شد و توانست رای بیاورد. اما او که مجلس را خسته کننده می داند، بارها گفته که دیگر نمی خواهد به این شکل به سیاست بپردازد. البته با اعلام او در لیست اولیه جبهه مستقلین و اعتدالگرایان، در کنار علی مطهری گمانه زنی هایی نیز درباره او آغاز شد. اینکه قرار است برنامه سینمایی «هفت» تریبون انتخاباتی او شود و از سوی دیگر هم برخی به رد صلاحیت او اشاره کردند که خود افخمی هم پس از آن به صراحت گفت که اگر کاندید هم بشود صلاحیتش رد خواهد شد.

به گزارش شبکه خبری فرهنگ و هنر، افخمی در گفت و گویی نیز در پاسخ به این که قصد نماینده شدن دارد یا نه؟ گفت: «نه به هیچ وجه چون آن زمان هم که شرکت کردم در رودربایستی با تیم تبلیغاتی آقای خاتمی قرار گرفتم. یک سال اول مجلس جالب بود، ولی بعد از آن خسته کننده شد. آن زمان وقتی می‌پرسیدند از نماینده مجلس شدن چه فهمیدی به شوخی می‌گفتم، فهمیدم که تصمیمات مهم مملکت در هر جا گرفته می‌شود ولی در مجلس گرفته نمی‌شود.» به هر حال همه این حرف و حدیث ها با تکذیب قاطع این خبر از سوی افخمی خاتمه یافت.

اما پیش از او، یک چهره تلویزیونی و نسبتا سیاسی دیگر نیز درگیر این بازی شده بود، عادل فردوسی پور مجری برنامه ۹۰ چهره دیگری بود که نامش در میان لیستی منتشر شده بود ولی فردوسی پور به سرعت و پیش از به وجود آمده هر حاشیه ای آن را تکذیب کرد.

به تازگی، گروه تلگرامی هم میهن نیز لیست انتخاباتی خود را برای انتخابات منتشر کرده که دراین لیست دوسینماگر دیده می شود، کمال تبریزی و رخشان بنی اعتماد. البته این دو سینماگر نیز به سرعت این خبر را رد کرده اند. بنی اعتماد قاطعانه در این باره پاسخ داده است و کمال تبریزی در گفت و گویی کوتاه می گوید: «مثل اینکه این روزها بعضی ها همه چیز را قاطی کرده اند و دروغ سیزده را از الان شروع کرده اند.»

گروه های مختلفی با سلایق سیاسی متفاوت در این میان به چشم می خورند، اما واقعا خبری که یک هنرمند را مجبور به تکذیب در رسانه ها می کند، چه تاثیری بر ذهن مخاطب خواهد گذاشت؟ شکی نیست که این اتفاقات با هماهنگی این هنرمندان صورت نمی گیرد و چیزی جز بازی های رسانه ای نیست. اما بهتر است منتشرکنندگان چنین لیست هایی یک بار دیگر به این فکر کنند که چنین اقدامی باعث تبلیغ و اعتماد مردم نسبت به آن ها می شود، یا ضد تبلیغی است که منجر به بی اعتمادی آن ها خواهد شد؟

 


ارسال نظر

Go to TOP