تاریخ انتشار:۰۸ آذر ۱۳۹۴در ۱۱:۴۰ ق.ظ کد خبر:2626

محمد جواد حق شناس: حضور جدی ایران در منطقه دستاورد حضور مردم در انتخابات ۹۲ است

اعتماد ملی: محمدجواد حق شناس عضو ارشد شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: حضور جدی ایران در منطقه و این که اعضای گروه 1+5 پذیرفتند با ایران بنشینند و به خواسته های ایرانیان احترام بگذارند دستاوردهای حضور مردم به عنوان یک پشتوانه اصلی برای اقتدار ...

اعتماد ملی: محمدجواد حق شناس عضو ارشد شورای عالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: حضور جدی ایران در منطقه و این که اعضای گروه ۱+۵ پذیرفتند با ایران بنشینند و به خواسته های ایرانیان احترام بگذارند دستاوردهای حضور مردم به عنوان یک پشتوانه اصلی برای اقتدار نظام در انتخابات ۹۲ است.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: انتخابات ریاست جمهوری در سال ۹۲ دستاوردهای بزرگی در طول دو سال اخیر برای کشور داشت که تلاش های دولت در این ارتباط قابل تقدیر است.
وی درباره نشست روز پنجشنبه دبیران کل احزاب جبهه اعتدال گرایان و اصلاح طلبان با محمدرضا عارف رئیس شورای سیاستگذاری انتخابات اصلاح طلبان در محل بنیاد امید ایرانیان اظهار کرد: آنچه امروز به عنوان اقتدار ایران می بینیم نتیجه حضور پررنگ مردم در انتخابات ۹۲ بود.
حق شناس اضافه کرد: در انتخابات پیش رو آنچه برای احزاب حاضر در نشست مهم بود تاکید بر شاخص هایی است که مقام معظم رهبری در انتخابات سال ۹۲ بیان کردند که برای رسیدن به انتخابات حداکثری با حضور تمام سلایق و تمام ایرانیان به عنوان یک نقطه اصلی در این نشست مورد تاکید قرار گرفت.

انتخاباتی بدون حضور نهادهای غیرمسئول
حق شناس توضیح داد: امید است انتخاباتی برگزار شود که نهادهای غیر مسئول در آن دخالتی نداشته باشند و نهادهای ناظر و مجری توجه کنند که این انتخابات حق الناس است و مواظب باشند حقی از نامزدهای انتخاباتی، مردم و نظام تضییع نشود.
وی اظهار کرد: با توجه به قرابت فکری و ذهنی که دوستان جبهه اصلاح طلبان با عارف داشتند وی همیشه از این موضوع استقبال کرده است و نشست پنجشنبه ویژگی دیگری داشت که توانستیم با دوستان جبهه اعتدال گرایان و جبهه اصلاح طلبان حضور جدی تر و پررنگ تری داشته باشیم.

جای خالی اخلاق گرایی در عرصه سیاسی کشور
حق شناس افزود: با توجه به قرابت این دو جبهه از نظر باور به دیدگاه های آقای عارف و نقشی که وی به عنوان یک سیاست مدار اخلاق گرا دارد، جای اخلاق گرایی در عرصه سیاسی کشور خالی است و باید بیش تر بر این مساله، اعتدال به جای رادیکالیسم و تندروی و توجه به منافع ملی به جای فردی و گروهی تاکید شود.
وی با اشاره به حضور احزاب اعتدالگرا در نشست احزاب اصلاح طلب با عارف اضافه کرد: فرد معتدل کسی است که منافع ملی را بر فردی ترجیح دهد؛ با این نگاه می توان همکاری مشترک برای رسیدن به پیشرفت و توسعه که هدف همه ماست را در این مقطع حساس دنبال کرد.

پیشگیری از ایجاد فضای بد اخلاقی در انتخابات پیش رو
رئیس کمیته انتخابات جبهه اعتدالگرایان هم گفت: در این نشست بر محور اصلی همگرایی و هماهنگی بیشتر بین اصلاح طلبان و اعتدالگرایان تاکید شد و تلاش داریم از هر گونه دخالت های سیاسی هر دو جریان در انتخابات پیش رو که موجب ایجاد فضای بداخلاقی سیاسی می شود پیشگیری کرد.

اعتدالگریان فهرست مجزا ارائه نمی دهند
جمشید ایرانی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر شعار امسال همزبانی و همدلی بین جریان های سیاسی کشور در انتخابات افزود: زمزمه هایی مطرح می شد که اعتدالگرایان قصد ارائه فهرست مجزا خارج از همگرایی با معتدلان هر دو جریان بویژه اصلاح طلبان ارائه می دهند که چنین فهرستی نبوده و بر اساس راهبرد انتخابات ۹۲ در انتخابات پیش رو با محوریت عارف پیش می رویم.
وی اضافه کرد: دولت تدبیر و امید قصد مداخله در انتخابات را ندارد و تلاش می کند بهترین فضا برای حضور افرادی فراهم شود که از شاخص های لازم برای تشکیل مجلس آتی با استانداردهای اعتدال، عقلانیت، همدلی و همزبانی برخوردار باشند.
به گزارش ایرنا در این نشست از طرف جبهه اعتدالگرایان، حجت الاسلام علی اکبر مرتضوی کیاسری عضو خانه احزاب ایران و رئیس مجمع جانبازان و ایثارگران انقلاب اسلامی و امرالله شیخیانی دبیرکل حزب مردم و عضو کمیته اجرایی خانه احزاب و از طرف جبهه اصلاح طلبان نیز محمدجواد حق شناس و بابک آذرباد دبیرکل حزب ترقی و بازرس خانه احزاب در خصوص انتخابات پیش رو صحبت کردند.


ارسال نظر

Go to TOP