تاریخ انتشار:۱۳ آذر ۱۳۹۴در ۴:۲۷ ب.ظ کد خبر:2761

اظهار نظر دو عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی درباره نامه رهبر انقلاب به جوانان

اعتماد ملی: چندی پیش رهبر انقلاب اسلامی نامه ای خطاب به جوانان در کشور های غربی نوشت که این نامه انعکاس گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی داشت. در این باره دو عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نظرات خود را در گفت وگو ...

اعتماد ملی: چندی پیش رهبر انقلاب اسلامی نامه ای خطاب به جوانان در کشور های غربی نوشت که این نامه انعکاس گسترده ای در رسانه های داخلی و خارجی داشت.

در این باره دو عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی نظرات خود را در گفت وگو با خبرگزاری فارس بیان کردند. محمدجواد حق‌شناس استاد دانشگاه و عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، با اشاره به دومین نامه مقام معظم رهبری خطاب به جوانان غرب اظهار داشت: مقام معظم رهبری در این نامه تاریخ و چهره رحمانیت اسلام را به جوانان غرب یادآور شد.

او معتقد است باید نامه مقام معظم رهبری در دستورکار و مورد توجه اندیشکده‌های اسلامی به خصوص حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌های کشور قرار بگیرد.

این استاد دانشگاه تأکید کرد: این حرکت باید به یک حرکت عمومی تبدیل شود که توسط دانشمندان ایرانی و اسلام برای مقابله با تروریسم در دستورکار باشد.

حق‌شناس می‌گوید که در راستای سلسله‌نامه‌های معظم رهبری به جوانان غرب، حتی این زمینه وجود دارد که همایش‌های بین المللی برای ریشه‌یابی تروریسم و جدا کردن اسلام واقعی از اسلامی که با قرائت داعش، القاعده و طالبان تدوین می‌شود، صورت و مورد توجه قرار بگیرد.

وی ادامه داد: باید کرسی‌هایی در دانشگاه‌ها و اندیشکده‌های اسلامی برای بسط و گسترش این تفکر برگزار شود و حتی اندیشمندان اسلامی در دانشگاه‌های بزرگ جهان همچون لندن، پاریس، آمستردام و لاهه از اسلام ناب و رحمانیت آن سخن بگویند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب، داعش را یک پدیده صرف سیاسی و عملیاتی نمی‌داند، بلکه اعتقاد دارد که هیولای بیرون آمده از معجون اشتباهات دولت‌ها و حکومت‌ها ریشه در تفکراتی دارد که داعش از آن برای تخریب تمدن اسلامی بیرون آمده است.

حق‌شناس به خیانت‌ها و تخریب گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه اشاره و تصریح کرد: در عراق و سوریه چیزی جز تخریب تمدن و هتک حرمت به شأن و جایگاه بانوان و ترویج تخم خشونت چیزی نمی‌یافت.

وی علت جذب برخی از جوانان به ویژه غربی و جوانان کشورهایی همچون مصر، لیبی، تونس، عربستان و حوزه‌های خلیج فارس را تبعیض ناروا و عدم فرصت برای بروز و ظهور آنان در تصمیمات مهم حکومتی عنوان و اظهار کرد: کشورهای مستبدی همچون مصری که حسنی‌مبارک بر رأس آن بود و یا تونسی که بن‌علی بر آن حکومت می‌کرد و حتی کشوری همچون عربستان سعودی که به بانوان اجازه رانندگی نمی‌دهد، بیشترین اعضای داعش را تشکیل می‌دهند، چون آنها برای اثبات هویت خود به این هیولا پناه می‌برند.

وی به نامه نخست مقام معظم رهبری در قضیه مجله شارلی ابدو پرداخت و گفت: ما می‌بینیم که در قضیه مجله شارلی‌ابدو که در معرض آماج حمله تروریست‌های خشونت‌طلب و وحشی مثل داعش قرار گرفت، یک سؤال جدی ذهن مخاطبان آن به ویژه جوانان غربی را درگیر کرده بود که ریشه این خشونت‌ها چیست؟ و مقام معظم رهبری در این نامه به خوبی به سؤالات آنان پاسخ داد.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی تأکید کرد: رسانه‌های غربی و سیاستمداران آنان در پی شکل دادن شکاف شرق و غرب هستند که پشت همه آنان صهیونیست بین‌الملل قرار دارد و آنان سعی داشتند این باور را گسترش بدهند که ریشه و علت اصلی این خشونت‌ها در تفکری است که داعش آن را نمایندگی می‌کند.

حق‌شناس نامه اخیر مقام معظم رهبری را پیامی دانست که دیپلماسی عمومی را به دنبال داشت و در همین خصوص توضیح داد: با اندک نگاهی به خبرهای تولیدشده در رسانه‌های غربی و تلاش آنان برای شکل دادن یک جمع تمدنی، می‌توانیم ریشه خشونت‌های امروز در جهان را ریشه‌یابی کنیم.

 

الیاس حضرتی عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی، با اشاره به نامه دوم رهبر معظم انقلاب به جوانان غربی و تأثیرات این ابتکار رهبر انقلاب اظهار داشت: دومین نامه مقام معظم رهبری حاکی از چهار موضوع اساسی است و در واقع رهبر ما یک رسالت تاریخی را احساس کردند که باید درباره آن روشنگری و کار فرهنگی انجام دهند.

حضرتی با بیان اینکه مخاطب این نامه عموم مردم جهان هستند، تأکید کرد: این نامه در واقع اتمام حجت بر تمام کسانی است که می‌گویند ما نمی‌دانستیم و نشنیده‌ایم و از این رو این نامه، پژواک سنگینی در دنیا خواهد داشت.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی ادامه داد: کُنهِ این پیام خطاب به جوانان غربی این است که شما آگاه و بیدار باشید و تسلط رسانه‌های جهان که در خدمت قدرت‌های غربی است، شما را گیج و سرگردان نکند و در واقع تصویری از وضعیت موجودی است که جوانان را در زیر سیطره رسانه‌ها قرار داده است.

وی با بیان اینکه نامه رهبر انقلاب خطاب به جوانان به عنوان یک تلنگر محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: پیام رهبری بر اینگونه است که غرب با تضاد در فکر و عمل مواجه است، یعنی از طرفی شعارهای مردم پسند و جوان‌پسند همچون حقوق بشر، دموکراسی و امنیت عمومی می‌دهد اما در عمل دست به تجاوز آشکار نظامی، فرهنگی، سیاسی و فکری می‌زند.

حضرتی با اشاره به دوگانگی شعار غرب در حمایت از حقوق بشر و دموکراسی و در عین حال حمایتش از کشورهای تحجرگرا و ضد دموکراسی همچون عربستان تصریح کرد: عربستان در حال حاضر به یار استراتژیک کشورهای غربی تبدیل شده و از آن حمایت می‌شود در حالیکه در این کشور اقدامات ضدبشری صورت می‌گیرد و زنان از حق رانندگی محروم بوده و هویت شناسنامه‌ای ندارند و حق تحصیل‌شان نیز محدود است.

مدیرمسئول روزنامه اعتماد با اشاره به بحث مبارزه با تروریسم که از سوی غربی‌ها مطرح می‌شود،‌ ادامه داد: تفکر وهابی‌های سعودی مرکز خیزش و زایش تروریست‌هاست که در سوریه، لبنان، عراق، فرانسه خون‌آشام‌ترین صحنه‌ها را نشان مردم داده‌اند.

وی با اشاره به دوگانگی غربی‌ها در حمایت از شعار انسانیت به موضوع حمایت‌ آمریکا از رژیم صهیونیستی پرداخت و گفت: آنها از یک رژیم غیرمشروع که سرزمین کشوری را گرفته و کودکان آنها را می‌کشد، حمایت می‌کنند.

حضرتی این تضادها را بحران عصر کنونی و ریشه زایش تروریست برشمرد و درباره تأثیرات نامه مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: رهبر انقلاب در جایگاهی قرار دارند که کلام، بیان و نامه‌هایشان در صدر خبرهای رسانه‌ای قرار می‌گیرند و مورد توجه واقع می‌شوند اما رسانه‌های غربی سعی دارند آن را بایکوت کنند تا این نامه اوج نگیرد.

این فعال اصلاح‌طلب تأکید کرد:‌با این وجود رهبر معظم انقلاب مصمم هستند از امکانات رسانه‌ای موجود و فضاهای اجتماعی نهایت استفاده را بکنند تا پیام صلح‌طلبانه اسلام واقعی را برسانند و در عین حال ریشه تروریست و تضاد اندیشه و عمل رهبران غربی را که برای تقویت تروریست تلاش می‌کنند، به تصویر بکشند.

 


ارسال نظر

Go to TOP