تاریخ انتشار:۰۵ مهر ۱۳۹۴در ۸:۱۷ ق.ظ کد خبر:280

تقدیر ولیعهد عربستان از عملکرد نیروهای امنیتی در منا!

اعتماد ملی: ولیعهد عربستان مدعی شد که فاجعه منا از زمان وقوع مورد "توجه و پیگیری" ملک سلمان بوده و برای انجام تحقیقات در این باره دستورات "لازم" را صادر کرده است! به گزارششبکه خبری العربیه، محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد و وزیر کشور عربستان در ...

اعتماد ملی: ولیعهد عربستان مدعی شد که فاجعه منا از زمان وقوع مورد “توجه و پیگیری” ملک سلمان بوده و برای انجام تحقیقات در این باره دستورات “لازم” را صادر کرده است!

به گزارششبکه خبری العربیه، محمد بن نایف بن عبدالعزیز، ولیعهد و وزیر کشور عربستان در نشستی با حضور مدیران و رهبران بخش‌های امنیتی که در مراسم حج امسال شرکت داشتند از تلاش‌های خالد الفیصل، “امیر منطقه مکه” به دلیل تلاش‌ها و پیگیری‌اش برای بهبود خدمات رسانی به حجاج تقدیر کرد!

وی همچنین نقش نیروهای امنیتی و تمامی طرف‌های شرکت کننده در برخورد با فاجعه منا و “کمک” به زخمی شدگان و “تسهیل” حرکت و رفت و آمد حجاج برای بجا آوردن مناسک حج را ستود!

این درحالی است که فاجعه منا موجب جان باختن تعدادی زیادی از زائران خانه خدا شده است و همگان بی کفایتی و سهل انگاری مسئولان عربستانی را دلیل این فاجعه می‌دانند. این فاجعه پس از فاجعه افتادن جرثقیل بر روی حجاج و جان باختن تعدادی از آن‌ها رخ داد.

محمد بن نایف تاکید کرد که فاجعه منا از زمان وقوع مورد “توجه و پیگیری” ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان بوده است و وی دستورات “لازم” را برای تحقیقات درخصوص این فاجعه صادر کرده است!

 

 

وزیر حج عربستان برکنار شد
از سوی دیگر پادشاه عربستان امروز یکشنبه، در پی فاجعه منا وزیر حج عربستان و پنج مسوول دیگر سعودی را برکنار کرد.

«ملک سلمان بن عبدالعزیز»، پادشاه عربستان طی حکمی «بندر بن حجار»، وزیر حج عربستان و پنج تن از مسوولان این وزارتخانه و سازمان امنیت این کشور را از سمت‌هایشان برکنار کرد.

این اقدام ملک سلمان در پی فاجعه منا بوده که به مرگ صدها تن از حجاج خانه خدا منجر شد.

افزایش جان‌باختگان ایرانی به ۱۴۴ نفر 

رییس ستاد حج ۹۴ از افزایش تعداد جان‌باختگان فاجعه منا خبر داد و گفت: در آخرین شناسایی‌ها تعداد جان‌باختگان ایرانی به ۱۴۴ نفر رسید.

به گزارش ایسنا، حمید محمدی با بیان این که تعداد مفقودشدگان تا این لحظه کاهش یافته و به ۳۲۳ نفر رسیده است، افزود: اکنون ۸۵ زائر ایرانی در بیمارستان‌های عربستان بستری هستند.

او درباره انتقال اجساد به ایران نیز یادآور شد: از همان روز فاجعه ستاد ویژه‌ای تشکیل شده که کمیته‌های زیر مجموعه آن پیگیر انتقال اجساد زائران ایرانی به کشور هستند.

او با بیان این که نمی‌توان زمان دقیق انتقال اجساد را تعیین کرد، گفت: امیدواریم با فعالیت‌های گسترده‌ای که در حال انجام است، اجساد را در اولین فرصت به کشور انتقال دهیم.


ارسال نظر

Go to TOP