تاریخ انتشار:۱۴ آذر ۱۳۹۴در ۸:۵۷ ق.ظ کد خبر:2806

پایان شیخوخیت در جناح راست

اعتماد ملی: محوریت «سه آیت‌الله» در جناح راست برای رسیدن به وحدت در این جریان سیاسی منتفی شد چراکه به گفته سخنگوی جامعه روحانیت مبارز نقش‌آفرینی این سه روحانی تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است. چند صباحی بود که آیت‌الله موحدی‌کرمانی، آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح‌یزدی جلساتی ...

اعتماد ملی: محوریت «سه آیت‌الله» در جناح راست برای رسیدن به وحدت در این جریان سیاسی منتفی شد چراکه به گفته سخنگوی جامعه روحانیت مبارز نقش‌آفرینی این سه روحانی تاکنون نتیجه‌ای در بر نداشته است.

چند صباحی بود که آیت‌الله موحدی‌کرمانی، آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح‌یزدی جلساتی با یکدیگر برای رسیدن اصولگرایان به وحدت برگزار می‌کردند، از طرفی غلامعلی حدادعادل هم در خانه خود با زاکانی، فدایی، بادامچیان، حبیبی، آقاتهرانی، محصولی و باهنر جلساتی را برپا می‌کرد اما همه این جلسات به‌گفته غلامرضا مصباحی‌مقدم، سخنگوی جامعه روحانیت مبارز نتیجه‌ای در پی نداشته است. او در گفت‌وگویش با خبرآنلاین از عمق اختلافات جریان متبوعش پرده برداشت.

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه عده‌ای تاکید داشتند که جامعه روحانیت محور قرار بگیرد، اما عده‌ای سناریوی دیگری مبنی بر « محور قرار گرفتن سه آیت‌الله» را دنبال می‌کردند؛ گفت: طبعا این دو نگرش به نقطه مشترک نمی‌رسیدند. الان سناریوی دوم به نتیجه نرسیده و نقش‌آفرینی این سه نفر – آیات‌عظام موحدی‌کرمانی، یزدی و مصباح‌یزدی- منتفی شد.

مصباحی‌مقدم درباره علت به نتیجه نرسیدن نشست‌های «سه آیت‌الله»، گفت: « دلیلش عدم‌استقبال هر دو نفر یعنی آیت‌الله یزدی و آیت‌الله مصباح بود و پیگیری‌ها بیشتر از طرف آیت‌الله موحدی‌کرمانی انجام می‌شد که آن‌هم باتوجه به اصراری بود که دوستان ما در جبهه پایداری داشتند. این پیگیری‌ها منجر به تشکیل جلسه‌ای شد که آن جلسه هیچ خروجی نداشت غیر از اینکه سه نفر به این نتیجه رسیدند که تقاضاکنندگان از آنها بیایند و اصولگرایان را معرفی کنند.»

به‌گفته سخنگوی جامعه روحانیت مبارز؛ «همان جمع هشت نفره – آقایان حدادعادل، زاکانی، فدایی، بادامچیان، حبیبی، آقاتهرانی، محصولی و باهنر- به سه آیت‌الله نامه نوشتند و از آنها خواستند تا با توافق خودشان مجموعه اصولگرایان را به یک جمع‌بندی برسانند. سه آیت‌الله هم بعد از گفت‌وگو‌هایی که با هم داشتند نامه‌ای به این هشت نفر نوشتند و خطاب به آنها گفتند که شما بیایید و اصولگرایان را به ما معرفی کنید و بگویید شامل چه کسانی می‌شوند. شاید اگر این نامه پاسخ داده می‌شد آن وقت اقداماتی صورت می‌گرفت اما نتیجه‌ای که آیت‌الله موحدی‌کرمانی از آن جلسات گرفتند این بود که عزمی برای اینکه این گروه سه نفره بخواهد رهبری کار را برعهده بگیرد، وجود ندارد.»

مصباحی‌مقدم همچنین از تشکیل جلسه‌ای در روز شنبه با حضور همه جریان‌های اصولگرا خبر داد که ترکیب اعضای شورای هماهنگی اصولگرایان در آن مشخص می‌شود.

بعد از درگذشت آیت‌الله مهدوی‌کنی و حبیب‌الله عسگراولادی، جریان اصولگرا در رسیدن به وحدت در مناسبت‌های انتخاباتی با مشکلات فراوانی روبه‌رو شد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP