تاریخ انتشار:۱۵ آذر ۱۳۹۴در ۱۰:۵۷ ق.ظ کد خبر:2896

ممنوع التصویری خاتمی پایان یافت؟

اعتماد ملی: روزنامه اطلاعات در شماره امروز خود د گفتگوی سردبیر روزنامه السفیر لبنان با سید محمد خاتمی را به همراه عکس این دیدار منتشر کرده است. این در حالی است که سخنگوی قوه قضاییه در بهمن ماه سال گذشته گفته بود رسانه‌ها اجازه ندارند تصویر یا ...
اعتماد ملی: روزنامه اطلاعات در شماره امروز خود د گفتگوی سردبیر روزنامه السفیر لبنان با سید محمد خاتمی را به همراه عکس این دیدار منتشر کرده است.
این در حالی است که سخنگوی قوه قضاییه در بهمن ماه سال گذشته گفته بود رسانه‌ها اجازه ندارند تصویر یا مطلبی از رئیس دولت اصلاحات منتشر کند.
به گزارش اعتماد ملی  ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات بی سرو صدا و بی حاشیه هم نبود. از اظهار نظر ها دولت و موضع گیری و نامه علی مطهری تا اعتراض فعالین سیاسی اصلاح طلب و میانه رو .
در اولین واکنش ها برخی رسانه ها این ممنوع التصویری را مصوبه شورای امنتیت ملی دانستند که با واکنش رئیس جمهور و سخنگوی دولت مواجه شد.
روجانی در این باره گفت:شورای امنیت ملی هیچ مصوبه‌ای در خصوص ممنوع التصویری یا ممنوع الخبری نداشته و این دروغ است و هر کسی که این مطلب را انتساب داده باید مجازات شود.
سخنگوی دولت در این باره گفت :  با توجه به این که این موضوع از مصوبات شورای عالی امنیت ملی نبوده است گفتم که قطعا سخنگوی محترم قوه قضاییه که شخصیت قانونمندی هستند هر مطلبی می‌گویند مستند قانونی‌اش هم وجود دارد.
علی مطهری نماینده مجلس نیز ۲۵ خرداد با انتشار نامه ای سرگشاده به دادستان تهران مطرح کرده و در بخشی از نامه تاکید کرده که دستور ممنوع التصویری و ممنوع البیانی آقای خاتمی، توسط شخص دادستان “در جمع اصحاب رسانه اعلام شده است”
علی مطهری در بخش دیگری از نامه خود یادآوری کرده که حسن روحانی، رئیس جمهور و غلامحسین محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه اعلام کرده اند که شورای عالی امنیت ملی، مصوبه‌ای درباره ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیانی رئیس‌جمهور اسبق نداشته و آقای محسنی اژه ای خبر داده که “این امر دستور دادستان است”
با این وجود برخی رسانه ها معتقدند که امروز روزنامه اطلاعات با انتشار مصاحبه و تصویر سید محمد خاتمی پایان این ممنوع التصویری را به نمایش گذاشت.

ارسال نظر

Go to TOP