تاریخ انتشار:۱۷ آذر ۱۳۹۴در ۷:۴۸ ق.ظ کد خبر:2984

آمریکا: ایران موشک بالستیک آزمایش کرده است

مقامات آمریکایی مدعی شدند که ایران اخیرا یک موشک میان‌برد بالستیک را آزمایش کرده است. به گزارش اعتماد ملی به نقل از فاکس نیوز دو مقام آمریکایی روز دوشنبه اعلام کردند که ایران در ماه گذشته میلادی یک موشک میان‌برد بالستیک را آزمایش کرده که این ...

مقامات آمریکایی مدعی شدند که ایران اخیرا یک موشک میان‌برد بالستیک را آزمایش کرده است.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از فاکس نیوز دو مقام آمریکایی روز دوشنبه اعلام کردند که ایران در ماه گذشته میلادی یک موشک میان‌برد بالستیک را آزمایش کرده که این موضوع بر خلاف دو قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل بوده است.

این دو مقام آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود اعلام کردند که این آزمایش در ۲۱ نوامبر انجام شده است. یکی از این دو مقام گفت که موشک آزمایش شده در داخل ایران شلیک شده است.

فاکس نیوز روز دوشنبه به نقل از منابع اطلاعاتی غربی اعلام کر که این آزمایش در نزدیکی چابهار انجام شده است.

این موشک با نام قدر ۱۱۰ دارای برد ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ کیلومتر است. به گفته منابع غربی این موشک نمونه به روز رسانی شده شهاب ۳ بوده و مشابه موشک هدایت شونده‌ای بوده که در ۱۰ اکتبر توسط ایران آزمایش شد.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل پس از آخرین آزمایش موشک بالستیک توسط ایران در ماه اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد: آمریکا عمیقا نگران آزمایش موشک بالستیک اخیر توسط ایران است.

اوباما نیز درباره آزمایش ماه اکتبر گفته بود: به نظرم کاری که انجام می‌دهیم بازبینی درمورد نقض هر قطعنامه سازمان ملل و برخورد با آنها همانند گذشته است.

یک مقام ارشد دولت آمریکا روز دوشنبه به فاکس نیوز گفت که کاخ سفید از آزمایش این موشک آگاه بوده است. با اینحال وی حاضر به اظهارنظر بیشتر دراین باره نشد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP