تاریخ انتشار:۲۳ آذر ۱۳۹۴در ۸:۵۶ ق.ظ کد خبر:3162

هاشمی شاهرودی:

قرار بود مهندس موسوی به تلویزیون بیاید و صحبت کند

اعتماد ملی: شش سال گذشته و بازار روایت‌ها از وقایع سال ٨٨ همچنان داغ است. این بار آیت‌الله هاشمی شاهرودی روایت دیگری از ملاقات با میرحسین موسوی می‌گوید، از مرداد ماه سال ٨٨ و زمانی که میرحسین موسوی فراخوان تجمع داده بود. ملاقاتی که احتمالا ...

اعتماد ملی: شش سال گذشته و بازار روایت‌ها از وقایع سال ٨٨ همچنان داغ است. این بار آیت‌الله هاشمی شاهرودی روایت دیگری از ملاقات با میرحسین موسوی می‌گوید، از مرداد ماه سال ٨٨ و زمانی که میرحسین موسوی فراخوان تجمع داده بود. ملاقاتی که احتمالا باید شاهد دیگری هم داشته باشد چرا که آیت‌الله شاهرودی می‌گوید آیت‌الله هاشمی هم به این جلسه دعوت شده بود. رییس سابق قوه قضاییه از شرط‌های میرحسین موسوی می‌گوید و اتفاقی که عملی نشد.

پیش از این هم عزت‌الله ضرغامی در مورد وقایع سال ٨٨ و ماجرای دعوت از میرحسین موسوی به تلویزیون روایت‌هایی را مطرح کرده بود و حتی در جوابیه‌ای به علی مطهری گفته بود: «ما در یکی دو روز اول (بعد از انتخابات سال٨٨) درخواست حضور در رسانه ملی را به آنها [آقایان موسوی وکروبی] داده بودیم اما آنها متاسفانه نه آمدند و نه علاقه‌مند بودند با دیگری صحبت کنند.»

جوابیه‌ای که علی مطهری در واکنش به آن گفته بود: میرحسین موسوی و مهدی کروبی می‌خواستند به طور زنده با مردم صحبت کنند و حاضر نشدند در برنامه‌ای ضبط شده مقابل دوربین صدا و سیما بروند. در هر صورت حالا آیت‌اللهی که در آن روزهای حساس ریاست قوه قضاییه را عهده‌دار بوده روایت دیدار خود با میرحسین موسوی را بیان می‌کند و از ماجرای حضور او در صدا و سیما سخن می‌گوید، این در حالی است که یک طرف ماجرا همچنان امکان پاسخگویی به این روایت‌ها را ندارد اما با گذشت شش سال همچنان افراد مختلف از ابعاد مختلف آن روزها سخن می‌گویند.

به گزارش انتخابT آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی از شاگردان برجسته حضرت امام، آیت‌الله خویی و شهید آیت‌الله سید محمدباقر صدر و از مراجع بزرگوارحوزه علمیه قم و مولف ده‌ها جلد کتاب ارزشمند در فقه و معارف اسلامی است. او در گفت‌وگو با نشریه پاسدار اسلام گفت: در ماه‌های آخر مسوولیتم بود. در مرداد ٨٨ دوره من تمام می‌شد.

رییس سابق قوه قضاییه افزود: یک جلسه آقای موسوی و آقای هاشمی را به قوه قضاییه دعوت کردیم. آقای موسوی برای تظاهرات اعلامیه داده بود. گفتم آقا! این کار را نکنید و از این کار دست بکشید. گفتم اگر به نتایج انتخابات اعتراضی دارید، آقا قبول دارند و هیاتی را برای بررسی معین می‌کنند. گفت شرط لغو بیانیه این است که به من اجازه بدهند در صدا و سیما صحبت کنم. گفتم می‌شود این کار را کرد. آیت‌الله شاهرودی اضافه کرد: به دفتر آقا زنگ زدم. آقای جلیلی تازه دبیر شورای امنیت شده بود. به ایشان هم زنگ زدم و گفتم ایشان چنین شرطی دارد. گفتند ما ترتیب کار را می‌دهیم.


ارسال نظر

Go to TOP