تاریخ انتشار:۲۳ آذر ۱۳۹۴در ۱۱:۱۱ ق.ظ کد خبر:3179

استعفای کوچک‌زاده باز هم حاشیه‌ساز شد

اعتماد ملی:رئیس مجلس خطاب به باهنر که باحضور در جمع تعدادی از نمایندگان به صحبت درباره استعفای کوچک‌زاده می‌پرداختند، تذکر داد و گفت: آقای باهنر! شما هم تشریف بیاورید در صندلیتان بنشینید.  در دقایق ابتدایی نشست علنی امروز و درحالی که لایحه بررسی بیمه اجباری وسایل ...

اعتماد ملی:رئیس مجلس خطاب به باهنر که باحضور در جمع تعدادی از نمایندگان به صحبت درباره استعفای کوچک‌زاده می‌پرداختند، تذکر داد و گفت: آقای باهنر! شما هم تشریف بیاورید در صندلیتان بنشینید.

 در دقایق ابتدایی نشست علنی امروز و درحالی که لایحه بررسی بیمه اجباری وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث در دستور کار صحن قرار داشت، محمدرضا باهنر، غلامرضا تاجگردون، غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی، غلامرضا نوری‌قزلجه، بهروز نعمتی و تعداد دیگری از نمایندگان در گوشه‌ای از صحن تجمع کرده و درباره استعفای مهدی کوچک‌زاده از سمت نمایندگی مجلس شورای اسلامی با یکدیگر مزاح می‌کردند که با واکنش علی لاریجانی روبرو شد.

ایلنا نوشت؛ لاریجانی خطاب به باهنر که در جمع نمایندگان حاضر شده‌ بود، گفت: آقای باهنر! شما هم تشریف بیاورید در صندلیتان بنشینید.

پس از این تذکر لاریجانی، باهنر به سمت صندلی خود رفت و جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با صدای بلند خطاب به لاریجانی گفت: آقای رئیس! لطفاً موضوع استعفای مهدی کوچک‌زاده را در دستور کار مجلس قرار دهید، مهم‌ترین دستور امروز استعفای کوچک‌زاده است!

رئیس مجلس نیز به وی پاسخ داد: دستور کار امروز صحن علنی پارلمان، بررسی لایحه بیمه اجباری وسایل نقلیه موتوری زمینی در مقابل شخص ثالث است.

خاطرنشان می‌شود کوچک‌زاده در پاسخ به نمایندگانی که از استعفای او سخن می‌گفتند٬ اظهار داشت: بنده استعفایم را پس نگرفته‌ام اما بزم را حتی برای چراندن هم به شما نمی‌دهم.

به گزارش ایلنا، از هنگامی که مهدی کوچک‌زاده در حاشیه یکی از نشست‌های علنی مجلس در تاریخ ۲ آذرماه٬ هیات‌رئیسه مجلس را تهدید به استعفا کرد این همواره یکی از حواشی داغ جلسات علنی مجلس بوده است.

به گزارش اعتماد ملی غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی با اشاره به تذکر صبح امروز علی لاریجانی به تعدادی از نمایندگان که در دقایق ابتدایی نشست علنی امروز مجلس با تجمع کنار صندلی این نماینده مردم رشت مشغول صحبت درباره استعفای مهدی کوچک‌زاده بودند، گفت: امروز دو بار در خصوص این استعفا صحبت کردم و باید بگویم به هیچ عنوان متوجه این برخورد هیات رئیسه نمی‌شوم.

نماینده مردم رشت اضافه کرد: یکی از همکاران ما از سِمَت نمایندگی استعفا کرده و فارغ از درست یا غلط بودن این استعفا٬ آیین‌نامه داخلی مجلس در این خصوص صراحت دارد و رئیس مجلس مجاز نیست استعفای یک نماینده را بایگانی کند.

وی افزود: استعفای نمایندگان یا باید در روز کاری پس از تقدیم استعفا از سوی هیات رئیسه اعلام وصول شود یا نماینده مستعفی از درخواستش انصراف دهد که هم‌اکنون هیچکدام از این دو، اتفاق نیفتاده است٬ بنابراین به دور از تعارف هیات رئیسه مرتکب تخلف شده است.

كلمات كليدي: ,

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP