تاریخ انتشار:۲۳ آذر ۱۳۹۴در ۱:۴۵ ب.ظ کد خبر:3201

گزارشی از یک کمپین اجتماعی

مردم امروز هم «اطلاعات» خریدند

فرهاد فتحی؛ اعتماد ملی: به دنبال چاپ تصویر و خبری از رئیس دولت اصلاحات شماره روز یکشنبه پانزدهم آذر روزنامه اطلاعات، موجی از موافقت‌ها و مخالفت‌ها در رسانه‌های کشور پیرامون این موضوع و حاشیه‌های آن به راه افتاد. از نامه‌نگاری‌های محمود دعایی با شخصیت‌های نظام و دیگر ...

فرهاد فتحی؛ اعتماد ملی: به دنبال چاپ تصویر و خبری از رئیس دولت اصلاحات شماره روز یکشنبه پانزدهم آذر روزنامه اطلاعات، موجی از موافقت‌ها و مخالفت‌ها در رسانه‌های کشور پیرامون این موضوع و حاشیه‌های آن به راه افتاد.

از نامه‌نگاری‌های محمود دعایی با شخصیت‌های نظام و دیگر اتفاقات پیرامون این مسئله که بگذریم، این اقدام روزنامه اطلاعات، حرکت اجتماعی جدیدی را در شکل کمپین خرید روزنامه اطلاعات برای حمایت از مدیرمسئول کهنه‌کار این روزنامه به راه انداخت.

نمود عینی این حرکت آرام اجتماعی، دیروز در دکه‌های روزنامه فروشی به وضوح مشاهده شد؛ مردم و فعالان اجتماعی برای این که یک بار دیگر به مسالمت آمیز ترین شکل در یک حرکت اجتماعی به برخی از مسئولان، نظر و خواست مردم را گوش زد کنند، به کیوسک‌های روزنامه‌فروشی رفتند و روزنامه اطلاعات خریدند.

اما از طرف دیگر در همین روز، یعنی روزی که مردم حمایت خود را از این روزنامه اعلام کردند،سخن گوی قوه قضائیه اعلام کرد:دستورالعمل دادستان مبنی بر ممنوع التصویر بودن سید محمد خاتمی، رئیس دولت اصلاحات، که منشاء آن مصوبه شورای امنیت ملی است، هیچ تغییری نکرده و اگر هرکس برخلاف دستور دادستان عمل کند، حتما تحت تعقیب قرار می‌گیرد، همان گونه که آقای دعایی تحت تعقیب قرار گرفت.

محسن اژه ای در این رابطه گفت: حجت‌الاسلام دعایی یک نوبت توسط دادگاه روحانیت خواسته شد که از ایشان تعهد گرفتند، اما دوباره به دلیل تکرار اقدامات، احضار و تفهیم اتهام شدند و پرونده آماده ارسال به دادگاه است.

روزنامه اطلاعات نیز در شماره امروز خود برای تشکر از این حمایت نوشت: مردم بار دیگر همدلی و همراهی خود را بامسئولان پاکدست و پاکدامن و با اخلاق نظام نشان دادند. صبح یکشنبه، مقابل کیوسک‌های مطبوعاتی مردمی را دیدیم که برای خرید روزنامه اطلاعات صف کشیده بودند و به رغم افزایش تیراژ، روزنامه در کوتاه‌زمانی تمام شد. همزمان از اغلب شهرستان‌ها خبر رسید هموطنان شهرستانی نیز در ساعات اولیه صبح، تمامی شمارگان روزنامه را خریدند.

روزنامه اطلاعات از همه هم‌وطنان عزیز که وفاداری خود را به روزنامه و نیز به قانون و قانون‌مندی و حمایت از شخصیت‌های پاک و صادق و متقی کشوراعلام کردند، قدردانی می‌کند.

اما به ماجرا به همین جا ختم نشد و صحبت های محسنی اژه ای دیروز و امروز بازتاب گسترده ای در خبرگزاری ها و مطبوعات پیدا کرد و واکنش های مختلفی را از سوی کاربران اجتماعی به همراه آورد، به طوری که این واکنش ها خریداران دیروز روزنامه اطلاعات را امروز نیز به کیوسک های روزنامه فروشی کشاند تاعلی رغم اعتراض به صحبت های سخن گوی دادستان یک بار دیگر حمایت خود را از مدیر مسئول روزنامه اطلاعات اعلام کنند.

باید منتظر بود و دید این ماجرا در روزهای آتی چه سمت و سویی پیدا می کند، تیراژ روزنامه اطلاعات در چند روز آینده، برای پاسخ گویی به خرید مردم چند برابر خواهد شد یا طبق گفته معاون قوه قضائیه همه چیز بر سر جای خودش پا بر جا خواهد ماند.


ارسال نظر

Go to TOP