تاریخ انتشار:۰۵ مهر ۱۳۹۴در ۱:۴۵ ب.ظ کد خبر:321

گروه حقیقت یاب تشکیل شود

اعتماد ملي: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان این که آل سعود صلاحیت مدیریت مراسم بین المللی حج را ندارد گفت: سازمان کنفرانس اسلامی با تشکیل هیاتی از علمای بزرگ کشورهای اسلامی مدیریت برگزاری مراسم حج را در تمامی ابعاد به عهده بگیرد. به گزارش روابط ...

اعتماد ملي: دبیرکل حزب موتلفه اسلامی با بیان این که آل سعود صلاحیت مدیریت مراسم بین المللی حج را ندارد گفت: سازمان کنفرانس اسلامی با تشکیل هیاتی از علمای بزرگ کشورهای اسلامی مدیریت برگزاری مراسم حج را در تمامی ابعاد به عهده بگیرد.
به گزارش روابط عمومی حزب مؤتلفه اسلامی ، محمد نبی حبیبی امروز -یکشنبه- در نشست دبیران این حزب گفت: حوادث امسال مکه یک حادثه صرف نیست، بلکه حکایت از یک توطئه علیه مناسک و مراسم حج ابراهیمی دارد.
وی ادامه داد: حوادث تأسف بار حج امسال زنگ خطری برای مسلمانان است. جریانی که در عراق، سوریه، یمن، لبنان و بحرین صدها هزار نفر از مردم مسلمان و بیگناه را آواره کوه و بیابان دریا کرده است. شهرهای آنها را ویران کرده و هزاران نفر را قتل عام کرده است صلاحیت مدیریت مراسم الهی حج را ندارد.
دبیرکل حزب موتله اسلامی یادآور شد: گفته می شود مأموران امنیتی که همه ساله نظم و انضباط مراسم را به عهده داشته اند آل سعود آنها را برای کشتار مسلمانان به عراق، سوریه، لبنان و بحرین و یمن فرستاده و امنیت مراسم حج را به جمعی ناکارآمد و کارنابلد سپرده است.
وی ادامه داد: در خوش بینانه ترین داوری می شود گفت بی کفایتی و بی عرضگی محصول این قتل عام فجیع بوده است اما معتقدیم گروه حقیقت یاب اگر تشکیل شود پرده از روی یک توطئه و جنایت علیه حیثیت مسلمانان جهان برخواهد داشت.
حبیبی خاطر نشان کرد: حوادثی که در دنیای اسلام و به ویژه در مراسم حج امسال اتفاق افتاد یک نشان از به هم ریختگی و بی ثباتی در حکومت آل سعود دارد.
وی در ادامه به به خانواده های جان باختگان منا تسلیت گفت و افزود: ما برای شهدای مکه علو درجات و برای بازماندگان صبر جمیل از خداوند متعال خواستاریم.
دبیرکل حزب موتلفه اسلامی به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: رزمندگان پیروز اسلام با دست خالی در برابر صدام که از سوی ده ها کشور جهان حمایت می شد ایستادند و دشمن را به عقب راندند.
وی افزود: امروز نیز در خط مقدم مبارزه با رژیم صهیونیستی سوریه، عراق، غزه مورد هجوم ده ها کشور به علاوه تکفیری های جلاد هستند.
حبیبی یادآور شد: دفاع مقدس پایان نیافته است فقط مرزهای آن تغییر کرده است ما هیچ وقت نباید تردید در تداوم راه رزمندگان اسلام و قرآن کنیم و لحظه ای دستمان از روی ماشه آمادگی برداشته شود.
دبیر کل حزب مؤتلفه اسلامی به جنگ اقتصادی غرب علیه ملت ایران اشاره کرد و گفت: ما اکنون در درون جنگ نرم غرب علیه ایران قرار داریم این جنگ ابعاد مختلفی دارد. بخشی از آن تهاجم فرهنگی است بخشی دیگری از آن تهاجم اقتصادی است.
وی ادامه داد: دشمن قیمت نفت را به یک سوم کاهش داده است مصداق واقعی حضور در دفاع مقدس حضور در جنگ اقتصادی با غرب است. این جنگ تنها از طریق اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی امکان پذیر است. اقتصاد مقاومتی متضمن استقلال اقتصادی کشور و پایداری در برابر تهاجم اقتصادی و حتی فرهنگی دشمن است.
حبیبی در ادامه به وضعیت وخیم بورس اشاره کرد و گفت: اگر دولت به فکر درمان وضعیت بورس نباشد سرمایه های ملی به بخش غیرشفاف اقتصاد کشور می رود و آثار زیانبار آن خود را در تداوم «رکود» نشان می دهد.
دبیرکل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به سخنان وزیر اقتصاد که رکود در نیمه دوم سال ۹۴ ادامه خواهد یافت، گفت: رییس جمهور بارها گفته است از رکود خارج شدیم اما علائم اقتصادی و اظهارات مقام های اقتصادی نشان می دهد این خروج صورت نگرفته است.
وی افزود: در صورت تداوم رکود دستاورد دولت در زمینه مهار تورم هم به مخاطره می افتد بنابراین تیم اقتصادی دولت باید فکری به حال رونق تولید و خروج از رکود انجام دهد.
حبیبی در ادامه به تحولات منطقه به ویژه اوضاع سوریه اشاره کرد و گفت: روسها با حمایت از بشاراسد، سد راه تروریستها در دمشق هستند و نشان دادند درمقابله با تروریستها جدی می باشند. راه حل سوریه همانطور که ایران می گفت در حمایت و تقویت بشار اسد نهفته است.
دبیرکل حزب موتلفه در مورد اجرای برجام گفت: آمریکایی ها تکلیف خود را در مورد برجام مشخص کردند ؛ اما درباره آنچه مربوط به آمریکایی هاست، هیچ افق روشنی برای اجرای تعهدات آنها دیده نمی شود.
وی بازدید کارشناسان آژانس از پارچین را فراتر از برجام و فراتر از پروتکل الحاقی عنوان کرد و گفت: دولت باید به افکار عمومی پاسخ دهد در حالی که سرنوشت برجام در نهادهای مسئول و مربوط – که باید آن را تصویب کنند- هنوز مشخص نیست، چرا گام های جدی در اجرای برجام برمی دارد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP