تاریخ انتشار:۲۵ آذر ۱۳۹۴در ۷:۲۹ ق.ظ کد خبر:3276

کیفیت هوای تهران همچنان برای گروه های حساس ناسالم است

اعتماد ملی: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کیفیت نامطلوب هوای تهران در پنج روز گذشته گفت: امروز نیز شاخص کیفیت هوای پایتخت برغم کاهش آلاینده های جوی نسبت به روز گذشته همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس ...

اعتماد ملی: معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران با اشاره به کیفیت نامطلوب هوای تهران در پنج روز گذشته گفت: امروز نیز شاخص کیفیت هوای پایتخت برغم کاهش آلاینده های جوی نسبت به روز گذشته همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.محمد رستگاری افزود: بر اساس اطلاعات رسیده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، شاخص کیفیت هوا در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به هشت صبح امروز، در شرایط ناسالم برای گروه های حساس گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: میزان غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲٫۵ میکرون، نسبت به روز گذشته با ۴۵ عدد کاهش همچنان غیرمجاز بوده و بر روی عدد ۱۰۵ قرار دارد.
رستگاری با اشاره به افزایش میزان غلظت آلاینده های منواکسیدکربن از ۲۷ به ۴۲نسبت به روز گذشته تصریح کرد: میزان غلظت ذرات کمتر از ۱۰ میکرون نیز از ۷۰ به ۵۰ کاهش داشته است.
معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران گفت: ایستگاهای پارک شکوفه، دانشگاه شریف و سوهانک با شاخص اعداد ۱۳۱، ۱۲۳ و ۱۲۰ (ناسالم) آلوده ترین نقاط جوی تهران در ۲۴ ساعت گذشته بوده است.
رستگاری افزود: ایستگاه های پاسداران، پارک سلامت و دانشگاه علم و صنعت نیز با شاخص اعداد ۶۴، ۸۱ و ۸۵ سالم ترین مناطق شهر تهران در این مدت بوده است.
وی به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی، سالمندان و کودکان توصیه کرد تا از فعالیت و تردد غیرضروری در مناطق آلوده سطح شهر خودداری کنند.
شاخص کیفیت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصی برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است.
بر این اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی شاخص کیفیت هوا (AQI) به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ سالم ( زرد )، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه حساس(نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است.
به گزارش ایرنا کیفیت هوای تهران از شنبه و یکشنبه هفته جاری در شرایط ناسالم برای گروه های حساس، دوشنبه در شرایط ناسالم برای تمامی گروه ها و سه شنبه و امروز (چهارشنبه ) در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت.


ارسال نظر

Go to TOP