تاریخ انتشار:۲۵ آذر ۱۳۹۴در ۱۱:۲۷ ق.ظ کد خبر:3286

اعلام کاندیداتوری هادی غفاری در انتخابات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با اعتماد ملی

اعتماد ملی: هادی غفاری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی نیروهای خط امام (ره) برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اعلام کاندیداتوری کرد. او در گفت وگو با خبرنگار اعتماد ملی، گفت:  بعد از اینکه دوران هشت ساله ریاست جمهوری قبلی، مشکلات ...

اعتماد ملی: هادی غفاری نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی و عضو شورای مرکزی نیروهای خط امام (ره) برای انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی اعلام کاندیداتوری کرد.

او در گفت وگو با خبرنگار اعتماد ملی، گفت:  بعد از اینکه دوران هشت ساله ریاست جمهوری قبلی، مشکلات و مسائل پیچیده‌ای  را برای کشور به وجود آورد و اعتماد عمومی مردم خدشه دار شد، مجلس تشکیل شده فعلی هم نتوانست به آرمان‌ها و مبانی اصلی انقلاب و امام پاسخ مثبت بدهد.

این فعال سیاسی اصلاح طلب، از نیروهای وفادار به اسلام و انقلاب خواست تا با جدیت به صحنه انتخابات آمده تا مسائل گذشته تکرار نشود.

غفاری درباره حضور خود در انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی، گفت: خود را وفاداری به آرمان های اصیل انقلاب می دانم که در راه برقراری و ایجاد  نظام جمهوری اسلامی هم خودم هم خانواده ام  تحت شکنجه و زندان و مشکلات فراوان بودیم و بار ها تا پای چوبه اعدام رفتم.

این عضو مجمع نیورهای خط امام ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه رشته تحصیلی من هم حقوق است که به نظرم یکی از لازمه های حضور در مجلس شورای اسلامی داشتن رشته های مربوط برای حضور موثر در کمیسیون ها است  و اینکه حساسیت ها و مشکلات و خطراتی که ممکن است نظام اسلامی ما را تهدید کند را به خوبی می دانم و می شناسم و همچنین این کارایی را در خود می بینم که اول در قوه تقریریه کشور و دوم نظارت بر انجام آنچه به عنوان قانون تصویب می شود و دولت و نظام موظف به انجام آن هستند انجام وظیفه کنم خود را برای انتخابات مجلس شورای اسلامی به عنوان کاندیدا معرفی می کنم.

او همچنین در خصوص نگرانی خود در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: من نگران این هستم که برخی از دوستان  در شورای نگهبان اشتباهی که در گذشته رخ داده را دوباره مرتکب شوند و جای دوست و دشمن تغییر کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: اگر دوستان خود را دشمن و دشمنان خود را در جایگاه دوستی قرار دهیم نظام ما تنها می شود و  دوستان جدی خود را از دست می دهد. این طبیعی است در جامعه  آرا و افکار متفاوتی وجود داشته باشد. ما اگر این تفاوت ها نادیده بگیریم و بگوییم که هیچکس نباید جز آنچه را بگوید که ما میخواهیم این نظام است که آرام آرام تضعیف می شود.

عضو شورای مرکزی نیروهای خط امام تاکید کرد که اگر این اجازه را داده شود که هر کسی در چهار چوب قانون اساسی پا به عرصه بگذارد و فضای سیاسی کشور را باز بگذاریم آن وقت می توانیم به ثبات و بقا نظام اسلامی امیدوار تر باشیم.

 

غفاری گفت: به اعتقاد من وظیفه آهاد ملت ایران است که با توجه به سه کلمه ای که این نظام بر اساس آن بنیان گذاری شده از خود حساسیت و قدرت نشان دهند و آنسه کلمه همانگونه که می دانید استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

او افزود: استقلال هم به معنای سیاسی آن مد نظر است و هم استقلال اقتصادی. باید یک کشور مستقل و مرفه  داشته باشیم. آزادی به معنای آزادی اندیشه هایی که در چهار چوب  نظام تعریف می شوند و می توانند در چهار چوب نظام با شناسنامه و هویت روشن اظهار نظر کنند و امنیت داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: استقلال هم به معنای روی پای خود ایستادن است نه اینکه با همه سر ستیز داشته باشیم ما می خواهیم با دنیا تعامل به حق داشته باشیم. هر کسی حقوق ما را به رسمیت بشناسد ما هم حقوق او را متقابلا به رسمیت می شناسیم.

غفاری افزود: جمهوری اسلامی هم به این معنا که نظام و  حاکمیت به معنای اعم کلمه  از اندیشه های ناب اسلامی تبعیت می کند و همه چیز بر اساس مبانی اسلامی تبیین می شود که البته یکی از مهم ترین مبانی اسلام حقوق مردم است که در این سرزمین زندگی می کنند فارق از رنگ و زبان و نژادی که دارند.

رییس موسسهٔ الهادی  گفت: آن چه که ما امروز به آن حساسیت بیشتری داریم اقتصاد مردم است. همان طوری که رهبری هم اشاره کردند اقتصادی سالم، پویا و مترقی باید داشته باشیم. مسئله بیکاری ، تولید و ازدواج همه مسائلی هستند که مورد توجه ما است.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره مسئولان کنونی و حساسیت برگزاری انتخابات توسط ایشان؛ گفت: دو چیز را در انتخاب مسئولان اجرایی باید مراعات کنیم یکی اینکه مجریان مقتدر و دوم مجریان قاون مند داشته باشیم.

او ادامه داد: مهم ترین مسئله ای که  در این مورد وجود دارد درباره تخلفاتی است که ممکن است به وجود بیاید. اگر اقتدار و قانون منداری و علاوه بر آن  نظارت و پیگیری در مجموعه اجرایی کشور وجود نداشته باشد به هیچ چیز نمی توان امیدوار بود.

غفاری گفت: ما به آینده کشور در صورتی می توانیم امیدوار باشیم که مجریانی بر سر کار باشند که هم مقتدر باشند، هم قانون گریز نباشند و مجری قانون باشند و اگر کسانی هم از قانون فرار کردند و اعمال غیر قانونی انجام دادند بتواند تنبیه آنان را خواستار باشیم.

او درباره برهم زدن سخنرانی اصلاح طلبان توسط نیروهای تندرو گفت: کسانی که دست به چنین اعمالی می زنند تنها ادعای این را دارند که کشور را میخواهند اسلامی اداره کنند. در نظام اسلامی چماقداری هیچ جایگاهی ندارد.


ارسال نظر

Go to TOP