تاریخ انتشار:۰۵ مهر ۱۳۹۴در ۲:۱۱ ب.ظ کد خبر:333

شورای نگهبان درباره انتخابات آینده دقت كند

اعتماد ملی: آیت الله موسوی جزایری با اشاره به ویژگی های اعضای خبرگان رهبری، گفت: عضو خبرگان رهبری باید فقیه باشد تا بتواند ولی فقیه را بشناسد. به گزارش خبرگزاری رسا، آیت الله جزایری افزود: مجلس خبرگان از جایگاه رفیعی در نظام اسلامی برخوردار است، امام ...

اعتماد ملی: آیت الله موسوی جزایری با اشاره به ویژگی های اعضای خبرگان رهبری، گفت: عضو خبرگان رهبری باید فقیه باشد تا بتواند ولی فقیه را بشناسد.

به گزارش خبرگزاری رسا، آیت الله جزایری افزود: مجلس خبرگان از جایگاه رفیعی در نظام اسلامی برخوردار است، امام راحل(ره) بر اهمیت این مجلس تاکید فراوان داشتند.

او افزود: رهبر معظم انقلاب مانند امام راحل(ره) به اهمیت و جایگاه مهم مجلس خبرگان تصریح دارند، جایگاه مجلس خبرگان به دلیل مساله نظارت و انتخاب رهبری بسیاز حائز اهمیت است، باید توجه شود صلاحیت رهبر معظم انقلاب اسلامی از آفتاب نیز روشن تر است ولی براساس قانون اساسی این نظارت و انتخاب از سوی اعضای خبرگان صورت می گیرد.

آیت الله جزایری با بیان این که اجتهاد از جمله ملاک های اعضای خبرگان است، تصریح کرد: اعضا باید فقیه باشند تا بتوانند ولی فقیه را بشناسند. وی ادامه داد: مرجع رسیدگی به امور انتخابات و تایید صلاحیت نامزدهای ورود به مجلس خبرگان فقط بر عهده شورای نگهبان است، امیدواریم شورای نگهبان دقت کافی را در این زمینه داشته باشد


ارسال نظر

Go to TOP