تاریخ انتشار:۲۹ آذر ۱۳۹۴در ۹:۲۵ ب.ظ کد خبر:3388

بلاتکلیفی شهرک زیتون بعد از گذشت ۳۰ سال

زینب رحیمی؛ اعتماد ملی:مالكين شهرك زيتون مجاور پارک ملی سرخه حصار صبح امروز (یکشنبه 29 آذر)، با در دست داشتن اسناد مالكيت خود مقابل "دفتر حفظ حقوق شهروندي" گرد هم آمدند و با حضور خود اعتراض ٣٠ سال انتظار و بلاتكليفي خود را فرياد زدند. صبح ...

زینب رحیمی؛ اعتماد ملی:مالكين شهرك زيتون مجاور پارک ملی سرخه حصار صبح امروز (یکشنبه ۲۹ آذر)، با در دست داشتن اسناد مالكيت خود مقابل “دفتر حفظ حقوق شهروندي” گرد هم آمدند و با حضور خود اعتراض ٣٠ سال انتظار و بلاتكليفي خود را فرياد زدند.
صبح امروز جمع كثيري از مالكين كه خود را نماينده ٤٠٠٠ عضو تعاوني مسكن مركزي وزارت جهاد كشاورزي معرفي مي كردند، با نصب بنر و سردادن شعارهاي اعتراضي نسبت به ٣٠ سال بلاتكليفي، با وجود صدور ۲۲ حکم قضايي و دستور اكيد مقام معظم رهبري مقابل دبيرخانه مركزي حفظ حقوق شهروندي تجمع اعتراضي برگزار كردند.
به گزارش اعتماد ملی مالكين شهرك زيتون با در دست داشتن اسناد مالكيت زمين هاي تفكيك شده خود شعار “پرونده ٣٠ ساله جاي تاسف داره” ، “با حجة ابن الحسن ريشه ظلم بكن” ، “ما تابع قانونيم قانون از ما فراري” ، “فرياد يا محمدا فنا شده حقوق ما” ، “فرياد يا محمدا در حق ما شده جفا” ، “هيهات من الذله” و … سردادند.
مجاورت دفتر رياست محترم قوه قضائيه موجب شد تا مسئولين ارشد اين قوه صداي مالكين اراضي موسوم به شهرك زيتون را شنيده و با دعوت حاضرين به صبر و شكيبايي با پاسخ ” ٣٠ سال صبر كافي نيست” به عمل نكردن قوه قضائيه به احكام صادره اعتراض کردند.
در نهايت معاون قضائي اين قوه با حضور در جمع مردم و گفت وگو با آنان جلسه اي را ترتيب داد تا نمايندگان مالكين در فضايي آرام تر مستندات و درخواست خود را ارايه کنند.
اين تجمع تا حدود ساعت دو بعدازظهر ادامه داشت و در آن طوماري که به امضاي مالكين شهرک زیتون رسيده بود توسط تعدادي از حاضرين به نمايندگي از همه ساکنین، در جلسه اي با ارايه اسناد و مدارك و بيان حقوق از دست رفته مجموعه، به عدم اجراي حكم هيئت قضات ديوان عدالت اداري مبني بر الزام شهرداري به صدور مجوز ساخت اعتراض کردند.
در ادامه این تجمع، حشمتی، معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، پس از مشاهده مدارك و استماع ادله ارايه شده توسط نمايندگان مالكين ضمن هماهنگي با مقام مافوق خود دستور ثبت طوماراعتراضي مالكين را صادر و اعلام کرده که با انتقال مسائل مطرح شده و احكام موجود شخصا گزارشي تهيه و مسئله را پيگيري خواهد کرد.

مالكين خسته با علم به اينكه اگر مسئولين تمايلي به حل مشكل مالكين داشتند اين پرونده ٣٠ سال قدمت پيدا نمي كرد، طي بيانيه اي اعلام کردند كه اين مراجعات آخرین فرصت است و در صورت عدم پاسخگويي حكم مجوز ساخت و ساز را اجرایی خواهند کرد.

تا به امروز بيش از ٢٢ حكم قضائي به نفع مالكين شهرک زیتون صادر شده است و خواسته آنها تحویل زمین معوض یا پرداخت وجه در قبال اراضی شهرک زیتون است.

این در حالی است که محمد هادی حیدرزاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در مرداد ماه سال جاری، از ضرورت تحویل زمین معوض به زمین‌داران شهرک زیتون و پیش‌بینی سه نقطه جدید شامل فاز ۸ و ۱۱ پردیس، یک نقطه در پرند و یک نقطه در دماوند برای مالکین این شهرک خبر داده بود.
واگذاری شهرک زیتون در دهه ۶۰، توسط وزیر وقت کشاورزی به بخش عظیمی از کارکنان این وزارتخانه صورت گرفت اما در طول سالیان متمادی امکان ساخت و ساز برای آنها فراهم نشده است.
اگرچه به ادعای مسئولین، این افراد متصرف و زمین خوار نیستند بلکه این اراضی به طور قانونی به آنها واگذار و حقوق مکتسبه ایجاد شده است و علی رغم اشاره مقام معظم رهبری به تعاونی مسکن جهاد کشاورزی و ارائه پی نوشتی مبنی بر ضرورت حل و فصل مسئله در ۱۷ اسفند سال گذشته، هنوز تعیین تکلیفی برای ساکنین شهرک زیتون در پارک ملی سرخه خصار صورت نگرفته است.

كلمات كليدي:

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP