تاریخ انتشار:۰۵ مهر ۱۳۹۴در ۲:۵۴ ب.ظ کد خبر:339

تکذیب ادعای رویترز درباره دیدار ظریف و کری

اعتماد ملي: سخنگوي وزارت خارجه اعلام کرد: در ديدار روز شنبه وزيران خارجه ايران و آمريکا هيچ مذاکره‌اي در مورد موضوعات منطقه‌اي انجام نشد. مرضيه افخم در خصوص انتشار برخي اخبار از سوي منابع غربي در مورد محتواي جلسه مذاکرات وزراي خارجه ايران و آمريکا گفت: ...

اعتماد ملي: سخنگوي وزارت خارجه اعلام کرد: در ديدار روز شنبه وزيران خارجه ايران و آمريکا هيچ مذاکره‌اي در مورد موضوعات منطقه‌اي انجام نشد.

مرضيه افخم در خصوص انتشار برخي اخبار از سوي منابع غربي در مورد محتواي جلسه مذاکرات وزراي خارجه ايران و آمريکا گفت: در جلسه روز گذشته دکتر ظريف با جان کري وزير خارجه آمريکا بر روي موضوع هسته اي و اقداماتي که از روز توافق بايد براي اجراي برجام صورت گيرد و همچنين روش‌هاي جلوگيري از گسترش بي اعتمادي مردم ايران نسبت به روند اجراي برجام بحث و تبادل نظر صورت گرفته است.

اين ديپلمات عاليرتبه کشورمان اضافه کرد: در اين ديدار هيچ مذاکره‌اي در مورد موضوعات منطقه‌اي صورت نگرفت.

به گزارش اعتماد ملی، روز گذشته برخي از رسانه‌های غربي از جمله خبرگزاري رويترز مدعي شد که در ديدار وزيران خارجه ايران و آمريکا در مورد موضوعات منطقه از جمله بحران سوريه و يمن بحث و گفت‌وگو شده است.

اين خبرگزاري در خبري کوتاه نوشت جان کري در ديدار با محمدجواد ظريف،‌همتاي ايراني خود گفت لازم است راه‌حلي براي دستيابي به صلح در سوريه و يمن به دست آيد.


ارسال نظر

Go to TOP