تاریخ انتشار:۳۰ آذر ۱۳۹۴در ۲:۱۶ ب.ظ کد خبر:3405

داوطلبان خبرگان رهبری به ۲۹۹ و مجلس شورای اسلامی به ۲۳۵۵ نفر رسید

سخنگوی وزارت کشور از آخرین آمار ثبت نام ها خبر داد. به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی امیری با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار ثبت نام‌ها عنوان کرد: گزارش ثبت نام‌ها نشان از اقبال خوبی برای نام نویسی در دو انتخابات است بر ...

سخنگوی وزارت کشور از آخرین آمار ثبت نام ها خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسینعلی امیری با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین آمار ثبت نام‌ها عنوان کرد: گزارش ثبت نام‌ها نشان از اقبال خوبی برای نام نویسی در دو انتخابات است بر همین اساس در پنجمین روز از ثبت نام خبرگان رهبری تا قبل از ساعت ۱۳، ۲۹۹ نفر برای خبرگان نام نویسی کرده‌اند که از این میان ۵ نفر زن هستند که سه نفر آن‌ها در تهران و دو نفر در اصفهان اقدام به نام نویسی کرده‌اند.

وی افزود: بیشترین فراوانی برای ثبت نام در مجلس خبرگان بین سال‌های ۵۱ تا ۵۸ سال است و ۳۰ نفر از داوطلبان علاوه بر تحصیلات حوزوی دارای تحصیلات دانشگاهی هم هستند.

امیری خاطر نشان کرد: به ترتیب تهران با ۵۹ داوطلب اصفهان با ۲۵ داوطلب و قم با ۲۳ کاندیدا بیشترین آمار ثبت نامی میان دیگر استان‌ها را به خود اختصاص دادند.

وی ادامه داد: علاوه بر این برای انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز تاکنون ۲۳۵۵ نفر ثبت نام کرده‌اند که از این میان ۱۲۹ نفر زن هستند و بیشترین فراوانی در سنین ۴۱ تا ۴۵ سال است و کمترین سن هم بسن ۳۰ تا ۳۵ سال است.

سخنگوی وزارت کشور تاکید کرد: از این میان ۲۹۸ دارای مدرک دکتری و ۱۳۹۳ نفر دارای مدرک فوق لیسانس هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا حضور همزمان در دو انتخابات دارای ایراد نیست، گفت: خبر از جهت قانونی جمع بین نمایندگی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری منعی ندارد و داوطلبان می‌توانند همزمان در دو انتخابات ثبت نام کنند.

 


ارسال نظر

Go to TOP