تاریخ انتشار:۰۵ مهر ۱۳۹۴در ۳:۱۷ ب.ظ کد خبر:343

عضو کمیسیون انرژی مجلس:

استيضاح آخوندی به صلاح نيست/ کشور با مسایل مهمتری روبه‌رو است

اعتماد ملی: وزارت راه و شهرسازی، در حالی ازسوی برخی نمایندگان مجلس، زیر سئوال رفته که برخی این وزارتخانه را موفق‌ترین وزارتخانه دولت یازدهم می‌دانند. اما نمایندگانی که از اول مهر و پایان تعطیلات مجلس، طرح سئوال و استیضاح وزرای دولت را کلید زده‌اند، گویا ...

اعتماد ملی: وزارت راه و شهرسازی، در حالی ازسوی برخی نمایندگان مجلس، زیر سئوال رفته که برخی این وزارتخانه را موفق‌ترین وزارتخانه دولت یازدهم می‌دانند. اما نمایندگانی که از اول مهر و پایان تعطیلات مجلس، طرح سئوال و استیضاح وزرای دولت را کلید زده‌اند، گویا اهدافی در سر دارند؛ اهدافی که بین چند نماینده مجلس مشترک است و با نگاهی به گرایش سیاسی این نمایندگان، می‌توان به اهداف آنها نیز پی برد.

اما بیشتر نمایندگان با این رویکرد موافق نیستند. عضو كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي درباره استيضاح عباس آخوندي می‌گوید: «آخوندی، از وزراي خوب دولت است و كارهاي زيربنايي زيادي را انجام داده‌ است. استيضاح ايشان در شرايط فعلي اصلا به صلاح نيست.»

حسين اميری خامكانی در گفت و گو با اعتماد ملی درباره اينكه گويا تندروها نسبت به دامن زدن به طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی نگاهي سياسي داشته‌اند، معتقد است: من با نمايندگانی كه مطرح‌كننده اين طرح هستند، صحبت كرده‌ام. خواسته آنها اجراي قانون است. در رابطه با جانبازان نیز، قانون بايد اجرا شود و اين قانون يك مساله ملی و براي همه مردم است. کسر بودجه و هزینه‌هایی که اجرای برخی قوانین دارد بعضا از دست وزارتخانه‌ها خارج است.

به گفته او، خوشبختانه آقاي اخوندي هم اين موضوع را پذيرفته‌اند و در نامه‌اي مشترك با آقاي شهيدي، رييس بنياد شهيد و امور ايثارگران و معاون محترم رييس جمهور، از آقاي نوبخت خواسته‌اند كه قانون ابلاغی اجرایی شود. با اجرای اين قانون، تعداد نمايندگانی كه خواهان طرح سوالند كاهش می‌يابد و اين موضوع از دستور خارج می‌شود.

اين نماينده مجلس با بيان اينكه در حال حاضر، آنچه اهميت دارد، فعاليت‌های مهمی است كه در دستور كار وزارت‌خانه راه قرار گرفته است، می‌افزاید: فعاليت‌های مهي مانند توسعه زيرساخت‌ها در بخش‌های ريلی، هوايی، دريايی و جاده‌ای كه نقش بسيار مهمی در رشد كشور ايفا خواهند كرد در دستور كار وزارتخانه است و درحال حاضر استيضاح به هيچ عنوان به صلاح نيست.

اميري خامكاني می‌گوید: اميدوارم با توجه به اين موضوع كه نمايندگان مجلس بر اين فعاليت‌ها اشراف دارند و مصالح كشور را در نظر می‌گيرند، استیضاح مطرح نشود. اگر هم مطرح شود، مطمئنم كه رای نخواهد آورد.

او با اشاره به اينكه امروزه كشور با مسائل و مشكلات بسيار مهم‌تری روبه‌رو است، معتقد است: مشكلاتي مانند تورم و ركود توامان و همچنين كمبود اشتغال گريبان كشور را گرفته است و اين‌ها مسائلی است كه بايد مورد توجه دلسوزان نظام قرار گيرد. براي فائق آمدن بر اين مسائل، كشور نياز به سرمايه‌گذاری خارجی دارد. در آستانه برگزاری يك همايش بزرگ بين‌المللی براي جذب سرمايه خارجی در زمینه‌های زيرساخت حمل و نقل، طرح سوال از آخوندی و استيضاح او اصلا به صلاح نيست.


ارسال نظر

Go to TOP