تاریخ انتشار:۰۱ دی ۱۳۹۴در ۹:۵۱ ب.ظ کد خبر:3447

گفت وگو با مریم علیزاده کاندیدا حزب اعتماد ملی از مشهد

اعتماد ملی: مریم علیزاده، عضو شورای مرکزی خراسان رضوی حزب اعتماد ملی با حضور در فرمانداری مشهد، برای کاندیداتوری در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد. علیزاده در گفت وگو با اعتماد ملی ضمن تاکید بر وحدت جریان اصلاح طلب در انتخابات پیش ...

اعتماد ملی: مریم علیزاده، عضو شورای مرکزی خراسان رضوی حزب اعتماد ملی با حضور در فرمانداری مشهد، برای کاندیداتوری در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرد.

photo_2015-12-22_21-21-58

علیزاده در گفت وگو با اعتماد ملی ضمن تاکید بر وحدت جریان اصلاح طلب در انتخابات پیش رو اعلام کرد که در صورت لزوم و به خاطر وحدت این جریان در استان آماده است که در این راستا به نفع کاندیداهای اصلاح طلب حاضر در صحنه انتخابات کناره گیری کند.

او گفت: تمام تلاش من به عنوان فردی تشکیلاتی این است که به دنبال تشدد آرا نباشم. ما در اولویت کاری خود به دنبال این هستیم که یک لیست واحد از اصلاح طلبان در مشهد در انتخابات حضور داشته باشند.

عضو شورای مرکزی خراسان رضوی حزب اعتماد ملی در پاسخ به این سوال که چرا وارد صحنه انتخابات شده است، گفت: هدف اصلی ما برگرداندن عقلانیت به مجلس است. البته با حضور حداکثری و همراهی جامعه.

او تاکید کرد که اول باید بگوییم که مجلسی را خواستاریم که همسو با دولت باشد.

علیزاده گفت: اصلاح طلبان هم می دانند که این دوره از انتخابات با توجه به مشکلاتی که وجود دارد عرصه رقابت های جناحی نیست که بخواهیم مجلسی صرفا اصلاح طلب بسازیم. همان گونه که عقلای ما در سال ۹۲ پیروزی آقای روحانی را رقم زدند امروز هم این بزرگان باید به میدان آمده و مجلسی را رقم بزنند که  بتواند مکمل دولت باشد.

او ادامه داد: مجلسی در این دوره با توجه به مشکلات اقتصادی کشور و ورود به فضای اقتصادی جدیدی که بعد از توافق هسته ای  پدید آمده می تواند مفید باشد که کاملا به صورت تخصصی عمل کند. نمایندگانی باید بر کرسی های مجلس تکیه بزنند که در کمیسیون های مختلف تخصص لازم را داشته باشند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب، افزود: البته نباید اصل شایسته سالاری را هم فراموش کرد مردم از هر قشر و گروهی باید بتوانند نماینده خود را در مجلس داشته باشند تا از حقوق آنها دفاع کند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب درباره حضور زنان در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: همانگونه  که در ۳ دهه گذشته امام خمینی گفت که زنان بیایند و در مقدرات نقش داشته باشند به نظرم مجلس یکی ار جاهایی است که این فرصت را به زنان می دهد.

او گفت:  زنان نیمی از جامعه ما را تشکیل می دهند اما سهم آنان در مجلس سه درصد است و در مدیریت کشور هم سهم کمی دارند. نگاه بسته فرهنگی در گذشته تغییر کرده و زنان هم ردیف مردان در حال تحصیل و کسب تخصص و تجربه هستند چه بسا در جاهایی با رتبه ها و عملکرد موفق تر. این سوال خود به خود در ذهن زنان جامعه ما شکل میگیرد که چرا باید نادیده گرفته شوند؟ و این خوب نیست.

علیزاده افزود: این نگاه برابر است که می تواند در جامعه ما را به عدالتی که دنبال آن هستیم برساند.

عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی خراسان رضوی با تاکید بر این نکته که نابرابری از مبنای جنسیت باید از بین برود، افزود: حضور زنان هم با شعار شایسته سالارانه نباید در تعارض باشد. و ما شاهد مجلسی باشیم که قوانین ملموس تری را برای جامعه در خروجی کار خود داشته باشد.

او در پایان گفت: در روند توسعه همه جانبه کشور احزاب و تشکل های سیاسی  قطعا اثر گذار هستند که البته این مهم با مشارکت تمام آحاد جامعه از جمله زنان حاصل می شود.


ارسال نظر

Go to TOP