تاریخ انتشار:۰۲ دی ۱۳۹۴در ۱۲:۰۷ ب.ظ کد خبر:3457

ثبت‌نام یکی از اعضای اعتماد ملی برای انتخابات از حوزه انتخابیه نجف‌آباد، تیران و کرون

اعتماد ملی: مصطفی مختاری، عضو شورای تهران حزب اعتماد ملی، با حضور در فرمانداری نجف‌آباد، برای کاندیداتوری در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه نجف‌آباد، تیران و کرون ثبت‌نام کرد. به گزارش اعتماد ملی، مصطفی مختاری، عضو سابق شورای مرکزی شاخه جوانان و ...

اعتماد ملی: مصطفی مختاری، عضو شورای تهران حزب اعتماد ملی، با حضور در فرمانداری نجف‌آباد، برای کاندیداتوری در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه نجف‌آباد، تیران و کرون ثبت‌نام کرد.

photo_2015-12-23_11-36-16
به گزارش اعتماد ملی، مصطفی مختاری، عضو سابق شورای مرکزی شاخه جوانان و شورای اصفهان حزب اعتماد ملی، یکی از کاندیداهای جوان مورد نظر شورای مرکزی حزب اعتماد ملی است. او سومین عضو جوان حزب اعتماد ملی است که برای حضور در انتخابات ثبت نام می‌کند. پیش از این دکتر حسین حائری بروجنی از حوزه انتخابیه بروجن و آرزو فاطمی از حوزه انتخابیه اصفهان، به‌عنوان کاندیداهای جوان اعتماد ملی، برای انتخابات ثبت‌نام کرده بودند.

مصطفی مختاری در گفت‌وگو با اعتماد ملی با اشاره به اینکه مجلس از دموکراتیک ترین نهادها در نظام جمهوری اسلامی است، گفت: اعمال نظر و خواست مردم در ساختار حکومت ایران به وسیله مجلس و نمایندگان آن اتفاق می‌افتد. پس اگر بتوانیم مجلس قدرتمندی داشته باشیم، مردم به‌خوبی می‌توانند نظرات و خواست خود را به صورت غیر مستقیم در این ساختار اعمال کنند.

او ادامه داد: تمام قوانینی که ما چه برای قوه قضاییه چه مجریه لازم الاجرا می‌دانیم از طریق مجلس تصویب می شود. بودجه‌ها و برنامه‌های کلان، ابتدا در مجلس تصویب می‌شود و نمایندگان مردم می‌توانند روی بودجه و پولی که در همه بخش‌ها خرج می‌شود حساس باشند و نگذارند حقی ناحق شود.

عضو حزب اعتماد ملی گفت: امیدوارم بتوانیم مجلسی پویا داشته باشیم. مجلسی که از نمایندگانی تشکیل شود که کنش‌های اخلاق مدارانه سیاسی را بلد باشند و به مسائل سیاسی و تخصصی مربوط به مجلس شورای اسلامی آشنا باشند تا بتوانند خواست های مردم را دنبال کنند.

مختاری تاکید کرد که «پرسشگری و نظارت» دو ویژگی اصلی نماینده مردم است که آزادانه باید از هر نهادی که بخواهد انجام دهد.

او در پاسخ به این سوال که به عنوان یک کاندیدای جوان چه خواست هایی را از نسل خود پیگیری می‌کند، گفت: ابتدا باید بگویم که من کاندیدا نیستم، در حال حاضر فقط برای شرکت در انتخابات ثبت نام کرده ام و مرحله مهم پیش رو بررسی صلاحیت‌ها است که در صورت اعتماد مراجع ذی‌صلاح به من یا دیگر عزیزان ثبت نامی، کاندیدا محسوب می‌شویم. اما درباره سوالتان باید بگویم من با این تعریف که جوان‌گرایی برابر با بی تجربگی است مخالفم. مسئله ما و آنچه پیگیر آن هستیم انتقال اندیشه جوان است.

مختاری گفت: حرف ما این است که به‌طور مثال اگر شخصی با سن بالای پنجاه سال متخصص بخشی باشد، اما کنش سیاسی را بلد نباشد، در مقابل کسی که سی سال دارد اما ده سال سابقه حزبی و سیاسی دارد دارای برتری نیست، و نمی‌توانیم فرد جوان‌تر را بی‌تجربه خطاب کنیم. افرادی که دارای سن پایین‌تر هستند و کار سیاسی را یاد گرفتند دارای پختگی‌ای هستند که آن فرد چهل یا پنجاه ساله‌ای که کار سیاسی و حزبی نکرده است این پختگی را ندارد.

او درباره حضور اعضای احزاب در انتخابات و ثبت نام گسترده آنها نیز گفت یکی از دردهای جامعه ما این است که احزاب قدرتمندی نداریم که در مجلس بتوانند فراکسیون تشکیل دهند. همیشه فراکسیون‌های جبهه‌ای داشتیم. فراکسیون‌هایی کلی مثل اصولگرایان یا اصلاح طلبان. اما اگر احزاب قدرتمندی داشتیم که نمایندگان این احزاب وارد مجلس می‌شدند، مردم می‌توانستند از احزاب خواسته های خود را مطالبه کنند و این احزاب طرف حساب مردم باشند.

مختاری افزود: اگر احزاب قدرتمند داشته باشیم که نمایندگان آن بتوانند وارد مجلس شوند دیگر شاهد مجلسی که تصمیمات فردی عده ای آن را تحت شعاع قرار دهد نخواهیم بود.

او گفت: نماینده حزبی در مجلس می‌تواند مطالبات حزب خود را که بر روی آن کار و برنامه ریزی شده و در جامعه حامیانی دارد پیگیری کند. به هر حال اگر احزاب حضور جدی نداشته باشند و افراد حزبی در مجلس نباشند، نمایندگانی خواهند بود که از همه نظرهای لازم باید متخصص باشند و می دانیم که این امکان‌پذیر نیست که شخصی هم زمان در مسائل سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، حقوقی و… متخصص باشد. اما یک حزب در تمام این زمینه‌ها کار کرده و برنامه‌های مشخص دارد که کاندیداها و نمایندگانش آن را در هر منصبی پیگیری می‌کنند.


ارسال نظر

Go to TOP