تاریخ انتشار:۰۷ دی ۱۳۹۴در ۱۱:۴۱ ق.ظ کد خبر:3611

ظریف و کری در جایگاه دهم شخصیت های سال خبرگزاری فرانسه

روزنامه نگاران خبرگزاری فرانسه آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان را به عنوان شخصیت سال 2015 انتخاب کردند و محمد جواد ظریف و جان کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا را  نیز به عنوان دهمین شخصیت موثر بین المللی در سال 2015 انتخاب کردند. به گزارش ...

روزنامه نگاران خبرگزاری فرانسه آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان را به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۵ انتخاب کردند و محمد جواد ظریف و جان کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا را  نیز به عنوان دهمین شخصیت موثر بین المللی در سال ۲۰۱۵ انتخاب کردند.

به گزارش اعتماد ملی به نقل از عصر ایران در لیست شخصیت های متنفذ سیاسی سال ۲۰۱۵ که به انتخاب خبرنگاران خبرگزاری فرانسه در سراسر جهان رسیده مرکل در جایگاه نخست و ولادیمیر پوتین رییس جمهوری روسیه در رده دوم قرار گرفته است.

پوتین در سال ۲۰۱۴ در صدر لیست خبرگزاری فرانسه قرار گرفته بود. او همچنین در سال ۲۰۱۵ در رده بندی نشریه آمریکایی فوربس به عنوان قدرتمند ترین فرد جهان شناخته شد.

۱۰ شخصیت متنفذ سیاسی سال ۲۰۱۵ به ترتیب عبارتند از:

۱- آنگلا مرکل به دلیل عملکردش در زمینه بحران پناهجویان اروپا و مساله بدهی های دولت یونان

۲- ولادیمیر پوتین : به خاطر سرسختی در قبال تحریم های غرب که از سال ۲۰۱۴ و به بهانه بحران اوکراین بر روسیه اعمال شد. پوتین نه تنها از این تحریم ها تاثیر نپذیرفت و عقب نشینی نکرد بلکه با لجاجت نظرات خود را بر کرسی نشاند و حضور روسیه در بحران سوریه مویدی بر این ادعا است.

۳- پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک های جهان :میانجیگری محرمانه برای بهبود روابط آمریکا و کوبا و صلح در کلمبیا

۴- مردم پاریس: به دلیل راهپیمایی ۱٫۵ میلیون نفری پس از وقایع و حملات پاریس در دو ماجرای شارلی ابدو و حملات ماه نوامبر به پاریس

در رده های پنجم تا دهم این لیست به ترتیب ابوبکر بغدادی رهبر گروه تروریستی داعش

آنگ سان سوچی رهبر دموکراسی خواهان برمه به دلیل بازگشت دوباره به سیاست پس از ۳۰ سال
دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا

الکسیس سیپراس نخست وزیر چپگرای یونان

سب بلاتر رییس تعلیق شده فیفا

و بالاخره محمد جواد ظریف و جان کری وزرای امور خارجه ایران و آمریکا به دلیل پافشاری بر مذاکراتی که یکی از مهم ترین پرونده های بین المللی را از طریق سیاسی و دیپلماتیک حل و فصل کرد.

اخبار مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP