تاریخ انتشار:۰۷ دی ۱۳۹۴در ۱۰:۳۵ ب.ظ کد خبر:3621

دومین تجمع اعتراضی شهرک زیتون

اعتماد ملی: مالكين شهرك زيتون در مجاورت پارک ملی سرخه حصار صبح روز گذشته (یکشنبه 6 دی) با در دست داشتن اسناد مالكيت خود مقابل وزارت راه و شهرسازی و استانداري تهران گرد هم آمده و اعتراض خود را نسبت به تعویق 30 ساله حل و ...

اعتماد ملی: مالكين شهرك زيتون در مجاورت پارک ملی سرخه حصار صبح روز گذشته (یکشنبه ۶ دی) با در دست داشتن اسناد مالكيت خود مقابل وزارت راه و شهرسازی و استانداري تهران گرد هم آمده و اعتراض خود را نسبت به تعویق ۳۰ ساله حل و فصل پرونده زمین های واگذار شده در سال ۶۲ اعلام کردند.
اعضای تعاوني مسكن مركزي وزارت جهاد كشاورزي، هفته گذشته نیز در مقابل دفتر حقوق شهروندی تجمع کرده و خواستار تحویل زمین معوض یا ثمن آن شدند.
واگذاری شهرک زیتون در دهه ۶۰، توسط وزیر وقت کشاورزی به بخش عظیمی از کارکنان این وزارتخانه صورت گرفت اما در طول سالیان متمادی امکان ساخت و ساز برای آنها فراهم نشده است.
اگرچه به ادعای مسئولین، این افراد متصرف و زمین خوار نیستند بلکه این اراضی به طور قانونی به آنها واگذار و حقوق مکتسبه ایجاد شده است، در طی سال های متمادی برای تحویل زمین معوض یا پرداخت وجه اقدامی نشده است.
معترضین در بیان هدف و انگیزه خود از تجمع مدعی هستند که چون پس از ٣٠ سال انتظار و به اجرا نگذاشتن قانون، احكام قضايي، دستور رهبري و بي توجهي به درخواست مالكين صبرآنها لبريز شده و براي اتمام حجت با دستگاه هاي ذيربط با پرونده شهرك مسكوني زيتون تجمع مقابل استانداري و وزارت راه و شهر سازي دست به این تجمع زده اند.
این تجمع که از ساعت ۱۰ صبح شروع شده، تا ساعت ۳ بعدازظهر ادامه داشته و چون هفته گذشته با ثبت درخواست ساکنین شهرک زیتون در قالب طومار به پایان رسیده است.
هفته گذشته در جریان تجمع این گروه در مقابل دفتر حقوق شهروندی، نیز حشمتی، معاونت منابع انسانی قوه قضاییه، پس از مشاهده مدارك و استماع ادله ارايه شده توسط نمايندگان مالكين ضمن هماهنگي با مقام مافوق خود دستور ثبت طوماراعتراضي مالكين را صادر و اعلام کرده بود که با انتقال مسائل مطرح شده و احكام موجود شخصا گزارشي تهيه و مسئله را پيگيري خواهد کرد.

ماه ها پیش تشکیل کارگروهی به ریاست اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، با حضور وزیر مسکن، وزیر راه و شهرسازی، دادگستری، سازمان حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی و استانداری برای حل و فصل مشکل ساکنین شهرک زیتون صورت گرفت و طی جلسه مردادماه ۹۴ ریاست سازمان حفاظت محیط زیست با وزیر راه و شهرسازی قرار شد، سه نقطه در استان تهران به عنوان زمین معوض جانمایی شوند ‌که مسئولیت این اقدام را وزیر راه و شهرسازی و معاون وی عهده دار شدند.
در همین راستا، محمد هادی حیدرزاده، مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در مرداد ماه سال جاری، از ضرورت تحویل زمین معوض به زمین‌داران شهرک زیتون و پیش‌بینی سه نقطه جدید شامل فاز ۸ و ۱۱ پردیس، یک نقطه در پرند و یک نقطه در دماوند برای مالکین این شهرک خبر داد.
محمد تصدیق مقدم، رييس هيئت مديره و مدير عامل شركت زيتون شرق مجري پروژه شهرك زيتون، در مقابل اظهارات فریبا ابتهاج، مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست مبنی بر اینکه مالکان شهرک زیتون سه نقطه معوض را قبول نکردند، می گوید: يكي از مشكلات اصلي همين جاست. سال ها پيش هم پرديس را مطرح کردند که مدير عامل شهر پرديس اعلام کرد آن منطقه خارج از محدوده پردیس است و امکان ارائه هیچ گونه امکانات شهری وجود ندارد.
وی با بیان اینکه که بعد از پيگيري بيشتر متوجه وجود معارض برای اراضی پردیس شدیم، که در جریان آن برخی افراد و سازمان ها ادعاي مالكيت آنجا را داشتند ادامه می دهد: متولیان امر می گویند در اراضی پردیس به صورت سهمی به شما زمین می دهیم و گویا می خواهند به جای٣٠٠٠ متر زمين تفكيك شده، ٤٠٠ متر زمین و امکان ساخت ساختمان چند طبقه را بدهند.
این عضو تعاونی مسکن وزارت جهاد کشاورزی، اظهار می کند: مشكل هميشگی انجام نشدن بحث زمین معوض، نابرابري فوق العاده زياد و زياده خواهي دستگاه هاي اجرايي بوده است.

 

كلمات كليدي:

اخبار مرتبط7 ديدگاه مطلب براي " دومین تجمع اعتراضی شهرک زیتون " ارسال شده است.

 1. انور تقي زاده توتونچي می‌گه:

  با سلام
  ضمن تشكر از شما جهت انتشار داد ۳۰ ساله ما، اينجانب كارمند بازنشسته ديگر نه وقتي براي تلف كردن دارم نه عمري براي تباه كردن . مسئولين بدانند و آگاه باشند كه پايان يافتن صبر مالكين ثمره ۳۰ سال پاسكاري آنان توسط دستگاههاي مختلف اجرايي مي باشد . اميدوارم صداي ما بازنشستگان به گوش مسئولين برسد. با تشكر

  • مرتضوی می‌گه:

   وضعیت مالکان دیگر صبر و شکیبایی نمیطلبد بلکه سر سختی میخواهد برای گرفتن حقی که سالها از ان محرومشان کرده اند … نمبدانم مسوولین اگر ذره ای به حال صاحبان اگاه بودن حتی یک ثانیه را در احقاق حقشان تلف نمیکردن .اهی که پدران و قرزندان و همسران میکشند گریباتگیر است . عمری که تلف شد و امیدی که در نگاه پدرمان با پشت سر گذاشتن مرارت های زندگی دیگر ناامید شد ،مویی که سپید شد ،کمری که خم شد اما هنوز برای گذران زندگی هر روز صبح تا شام برای کار کیف خود را بر میدارد سر کاری میرود که بابت کهولتش نمبخواهندش … مسووولین ما درد مردم را نمیفهمن که اگر فهمیده بودند عنقدر راحت قضیه را پاسگاری نمیکردند . وای از اه مظلوم

 2. اردشير انتظاري می‌گه:

  با سلام
  بدينوسيله از تمامي خبرنگاران و رسانه هاي آزاد كه با وجود تمام محدوديت هاي اعمال شده اقدام به پوشش خبري اعتراض مردمي نموده اند سپاسگذاري مي نمايم. مراجعات زيتوني ها به همراه فعاليت فيزيكي تا تعيين تكليف نهايي و آباداني شهرك ادامه خواهد يافت. با سپاس

 3. كتايون حيدريان می‌گه:

  با سلام و تشكر از شما كه داد ۳۰ ساله ما را مطرح كرديد. قلمتان استوار. سپاسگذارم

 4. محمد تصدیق مقدم می‌گه:

  با سلام
  ضمن تشکر از شما جهت انتشار اخبار مربوط به شهرک زیتون به استحضار می رسانم در پی اعتراضات مردمی سال گذشته آقای منتظری رییس دیوان عدالت اداری در گزارشی که از شبکه خبر سیما منتشر شد گفتند شهرداری منطقه ۱۳ باید مشکل مالکین را حل کند این در حالی است که روز گذشته آقای ذاکری شهردار این منطقه در مصاحبه ای که شهرنوشت برای اولین بار منتشر کرد گفته است که این مشکل به شهرداری ارتباطی ندارد و او صدای مالکین شهرک زیتون را به گوش دوستانش در دولت رسانده است .
  وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با فرماندار و استانداری در این خصوص داشته است متذکر شده که هیچ پاسخی از آنها دریافت نکرده و اشاره نموده که دولت باید این مشکل را حل نماید.

 5. تورج خسروی می‌گه:

  ممنون از خبرگزاری اعتماد ملی
  امیدواریم صدای این کارمندان بازنشته به گوش مسئولین برسد

 6. سید علی عبداللهی می‌گه:

  بنام خداوند
  با تشکر فراوان از تهیه این گزارش البته چون بنده در دولت قبل پیگیر این مسله بودم جهت اطلاع حضرت عالی پس از دستور رهبری به دولت جهت حل این مشگل کارگروهی به ریاست استاندار تشکیل وپس از هفت سال به این نتیخه رسیدن که ۳۰% سطح اشغال هر مالک در زمین خود بسازد و۷۰%در صد انرا نیز به فضای سبز تبدیل کند .و این تنها راه حل برای شهرک مسکونی زیتون میباشد .چون ما از هر سه قوه دارای مجوز ساخت هستیم ولی رانت قدرت ودستهای پنهان نمیگذارند این قشر زحمتکش جهاد کشاورزی پس از سی سال به سر پنای برسند. با تشکر فراوان

ارسال نظر

Go to TOP