تاریخ انتشار:۰۸ دی ۱۳۹۴در ۴:۱۲ ب.ظ کد خبر:3639

شهریار حسین بر: تمام تلاش ما در سیستان و بلوچستان رسیدن به لیست واحد است

اعتماد ملی: تمام تلاش ما چه در شورای مرکزی منطقه سیستان و بلوچستان حزب اعتماد ملی و چه در قالب شورای اصلاح طلبان بر همین موضوع معطوف است که بتوانیم به لیستی واحد متشکل از شایستگان اصلاح طلب برسیم.   شهریار حسین بر عضو سابق انجمن اسلامی ...

اعتماد ملی: تمام تلاش ما چه در شورای مرکزی منطقه سیستان و بلوچستان حزب اعتماد ملی و چه در قالب شورای اصلاح طلبان بر همین موضوع معطوف است که بتوانیم به لیستی واحد متشکل از شایستگان اصلاح طلب برسیم.

 

شهریار حسین بر عضو سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان و مسئول حزب اعتماد ملی منطقه سیستان و بلوچستان است. او همچنین مسئول جوانان ستاد دکتر روحانی در استان بوده و هم اکنون عضو مجمع مشورتی توسعه استان سیستان و بلوچستان است.

او در گفت وگو با اعتماد ملی بر لزوم وحدت اصلاح طلبان در استان و رسیدن به یک لیست مشترک تاکید می کند و از فعالیت حزب اعتماد ملی در انتخابات های پیش رو می گوید.

 

متن کامل این گفت وگو به شرح زیر است:

 

– شاخه استان سیستان و بلوچستان حزب اعتماد ملی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان چه برنامه ای دارد؟

حزب اعتماد ملی چه در کلیت ملی آن و چه در غالب استانی در هر دو انتخابات مجلسین فعالیت و حضوری جدی خواهد داشت، حزب هم اکنون در بسیاری از حوزه های انتخابیه مجلس شورای اسلامی نامزدهای اختصاصی دارد، در قالب شاخه استانی هم در کلیه حوزه ها قطعاً حضوری جدی خواهد داشت. ما در هر حوزه انتخابیه از نامزدهای اصلاح طلب که به برنامه ها و تفکرات حزب نزدیک باشند حمایت جدی خواهیم کرد.

– وضعیت شورای اصلاح طلبان به چه شکل است؟  آیا شورا هم اکنون به نتیجه ای برای نامزدهای مورد حمایت خود رسیده است ؟

در شورای اصلاح طلبان استان هم اکنون در حال بررسی نامزدهای مختلف هستیم، البته تا به حال هنوز به نتیجه قطعی درباره نامزد مورد حمایت نرسیدیم ، مهمترین مولفه برای شورای اصلاح طلبان استان و همچنین حزب اعتماد ملی شایستگی و همچنین اصلاح طلب بودن نامزد مورد حمایت می باشد.

– آیا با توجه به این حجم بالای ثبت نام نامزدهای انتخاباتی، شورای اصلاح طلبان استان می تواند در حوزه های مختلف به لیست واحدی برسد ؟

تمام تلاش ما چه در شورای مرکزی شاخه استان حزب و چه در قالب شورای اصلاح طلبان بر همین موضوع معطوف است که بتوانیم به لیستی واحد متشکل از شایستگانی اصلاح طلب برسیم، البته قطعاً چنین نتیجه ای زمانی حاصل خواهد شد که همه اعضای شورا وحدت و همراهی را بر تکرویی و تمامیت خواهی ارجح بدانند، ما باید از خاطر نبریم که زخم خورده تشتت و تفرقه هستیم بنابراین به هیچ عنوان نباید چنین اشتباهی را تکرار کنیم و این مهم حاصل نمی شود مگر با به رسمیت شناختن همه اعضای محترم،  البته به حمداله در حال حاضر وضعیت شورا بسیار خوب است و فضا فضای امیدوار کننده ای است ، انشاءالله که همیشه به همین شکل خواهد ماند. قطعاً از نامزدهای اصلاح طلب این انتظار وجود دارد که بعد از مرحله تایید صلاحیت ها بر اساس تصمیم شورا عمل کرده و از نامزدی که مورد نتیجه شورا می باشد حمایت کنند و به رقابت با همدیگر نپردازند.

 

– به طور کلی برداشت شما از ثبت نام بالای نامزدها در انتخابات مجلس و خبرگان چیست ؟

بالا بودن ثبت نام برای انتخابات مجلس و خبرگان اسفند ۹۴ را می بایست از جهات مختلف تحلیل و بررسی کرد، قطعاً در جامعه ای که احزاب سیاسی کاملاً نهادینه شده باشند و مردم از طریق کانال احزاب و برنامه های آنان در انتخابات شرکت کنند، حضور گسترده کاندیداها حتی اگر اتفاق هم بیفتد آنچنان به چشم نمی آید چرا که غالب آرای جامعه بر اساس لیست های احزاب رای خواهند داد، در چنین جوامعی بالا بودن ثبت نام در انتخابات نشانه مثبت یا منفی نخواهد بود.

– در جامعه ایران این موضوع را چطور می توان تحلیل و بررسی کرد ؟

به نظر بنده با توجه به ساختار سیاسی ایران و با توجه به موانع و راه کارهای ورود افراد به مجلس و اینکه هنوز احزاب در ایران آنچنان رشدی پیدا نکرده اند ثبت نام هر چه بیشتر افراد خصوصاً نخبگان جامعه می تواند نتیجه مثبتی در انتخابات مجلس از خود به جای بگذارد، در نظر داشته باشید حضور هر چه بیشتر افراد مختلف در صحنه انتخابات می تواند کمک شایانی به شفافیت فضای سیاسی کند، نتیجه مهم دیگری که از این موضوع حاصل می گردد جلوگیری از در انحصار گرفتن فضا توسط عده معدودی می شود، در فضایی که احزاب متنوع حضور جدی ندارد و فرمول سیاسی هر چه توده ای تر عمل می کند همیشه این خطر وجود دارد که فضای سیاسی توسط جمع معدود و محدودی در انحصار گرفته شود، از منظر بنده ثبت نام تعداد زیادی در انتخابات مختلف از جمله انتخابات مجلس می تواند از این موضوع جلوگیری کند.

– در انتخابات پیش رو اما میزان ثبت نام طبق آمار های موجود بیش از هر دوره دیگری بوده، علت را در چه می بینید ؟

بنده علت آمار بالای ثبت نام ها مشخصا در این دوره به خصوص را در دو موضوع میبینیم اولا آمار بالای ثبت نام نشان از امیدواری مردم و به خصوص نخبگان جامعه نسبت به آینده کشور هست، بعد از تلاش های دولت برای توافق جامع هسته ای و رفع تحریم ها بسیاری از نخبگان به آینده وضعیت کشور امیدوار شده اند و دوما دلیل دیگر آمار بالای ثبت نام ها نشان از اعتماد هر چه بیشتر به ستادانتخابات و فرمانداری هاست که این خود نشانی از موفق بودن استانداری در اداره استان است.

– در آخر آیا موضوعی هست که بخواهید به آن بپردازید ؟

همانطور که در سوالات قبلی اشاره کردم تلاش و انتظار ما از نامزدهای اصلاح طلب آن است که بعد از مرحله تایید صلاحیت افراد بر اساس نظر شورا عمل کنند و از تشتت و چند دستگی بپرهیزید.

 


ارسال نظر

Go to TOP